جزیره شومی که ۵۰ درصد خاک آن خاکستر انسان است!جزیره‌ای در ایتالیا لقب «بی ساکن ترین» را به خود اختصاص داده است، چراکه آخرین محل استقرار هزاران انسان مریض، قاتل و دیوانه بوده است. جزیره منزوی پوگلیا (Poveglia) بین ونیز و لیدو شناور است. در واقع، سواحل ممنوعه تاریک و متروک آن تنها چند دقیقه با زرق و برق جشنواره فیلم ونیز در لیدو فاصله دارند.

 

 جزیره شوم,اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون

تاریخ بسیار تاریک و پیچیده‌ای دارد. در طول طاعون خیارکی یا طاعون بوبونیک، افراد بیمار با کشتی به این جزیره منتقل می‌شدند و تا زمان مرگ در آنجا زندگی می‌کردند. تا زمان شیوع بعدی، اجساد را به آنجا منتقل کرده و در گور‌های دسته جمعی سوزانده اند.

 

 جزیره شوم,اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون

در دهه ۲۰، یک بیمارستان روانی در پوگلیا ساخته شد تا از جدیدترین مهمانان جزیره یعنی هر کسی که علائم بیماری جسمی یا روانی را نشان می‌داد استقبال کند. بر اساس گزارش‌ها، حتی اگر فردی علائمی مانند خارش داشت، به این جزیره خلوت فرستاده می‌شد تا در جمع بیش از ۱۰۰ هزار ارواح بیمار باشند.

 

 جزیره شوم,اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون
 
 جزیره شوم,اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون

در طول دوره همه گیری دوم طاعون، پزشکان دیوانه، بیمارستان‌های روانی را اداره می‌کردند و آزمایش‌های وحشیانه‌ای را روی ساکنان انجام می‌دادند. تصاویر امروز این جزیره، در نوری کاملا متفاوت است و منظره‌های بسیار وحشتناکی را نشان می‌دهند. چمن‌های بیش از حد رشد کرده و تخت‌های فلزی که در همه جا پراکنده شده اند، ترسناکی بیمارستان روانی را دو چندان می‌کنند. بسیاری از مبلمان اصلی در بیمارستان باقی مانده است، در حالی که راهرو‌ها برهنه و خالی هستند و راه پله‌ها به سمت سالن اصلی ویران شده است.

 جزیره شوم,اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون
 
 جزیره شوم,اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون

 

 جزیره شوم,اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون

اخیراً، زاک باگانس، محقق ماوراء الطبیعه، تیم شکارچیان ارواح خود را به جزیره پوگلیا برده است. در طول قسمت‌های مستند او، در این جزیره وحشتناک، عوامل به مدت ۲۴ ساعت سرگردان بودند. ماجراجویی آن‌ها پر از انرژی‌های عجیب، خرابی غیرقابل توضیح تجهیزات است. بین ضربات اسرارآمیز و صدای گام‌های قابل شنیدن، این فیلم، تنها ادعا‌هایی مبنی بر خالی از سکنه بودن این جزیره را ثابت کرد.

 

 روزیاتو

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023