ظهور ابرهای عجیب در آسمان سیدنی اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون ,ابرهای عجیب
ابرهایی عجیب و انبوه، آسمان سیدنی را در بر گرفته است. به گفته کارشناسان آب و هوایی این رویداد نادر نگران کننده نیست اما توجه بسیاری از کاربران شبکه های اجتماعی را به خود جلب کرده است. 

به گزارش مهر به نقل از  دیلی میل، روز گذشته ابرهایی غیر معمول و انبوه آسمان سیدنی در استرالیا را پوشاند. این آخرین رویداد از مجموعه وقایع آب وهوایی عجیبی است که در چندهفته اخیر اتفاق افتاده است.

 

به هرحال  ناظران شگفت زده در ساحل  « نیوساوت ولز» تصاویری از آسمان منتشر کرده اند که در آن ابرهایی متراکم و درهم پیچیده در آسمان موج می زند.

 

 به گفته محققان هرچند این پدیده بسیار نادر است اما جای نگرانی وجود ندارد. این ابرهای انبوه به نام ابرهای mammatus نیز مشهورند و با ابرهای طوفان زای cumulonimbus همراه هستند.cumulonimbus ابرهایی متراکم و عمودی هستند که از بخار آب به وجود می آیند و به وسیله جریان های هوایی قدرتمند به سمت بالا حرکت می کنند. 

 

 اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون ,ابرهای عجیب

 mammatus نیز ابرهایی با الگوی سلولی و شبیه کیسه هایی زیر ابرهای پایه آویزان هستند.

 

 تصاویر اشکال غیر معمول ابرها از دیروز در تمام شبکه های اجتماعی دیده می شود. به نظر می رسد ابرها شبیه پتوی ضخیمی هستند که آسمان را پوشانده اند.

 

به گفته کارشناسان هواشناسی وجود این ابرها احتمالا نشانی از ورود تندباد است. پیش بینی می شود ورود تندباد به این منطقه بارش های سنگین و باد های شدید را نیز همراه خود داشته باشد.

 اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون ,ابرهای عجیب

 

 طی چند هفته اخیر سیدنی  رویدادهای آب وهوایی عجیبی از مه ناگهانی تا بارش تگرگ هایی عجیب و به شکل گل را پشت سرگذاشته است.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------