قاتل بی‌رحمی که فقط آدم‌های بد را می‌کشتپدرو رودریگز فیلهو، دقیقاً همان شخصیت قاتل در سریال معروف دکستر نیست، اما او نیز یک قاتل سریالی است که جنایتکاران و افراد شروری که از قانون گریخته‌اند را هدف جنایت خود قرار می‌داد. به همین دلیل به او لقب «خاص‌ترین» و «مفیدترین» قاتل زنجیره‌ای جهان دادند. «پدرو رودریگز فیلهو» به عنوان یک قاتل خطرناک سریالی شناخته می‌شد، وی ۷۰ فقره قتل مرتکب شد و قبل از رسیدن به ۱۸ سالگی، ۱۰ مورد از آنها را انجام داد.

 

 اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون , قاتل سریالی

پدرو خودش را آدم خوبی می‌دانست که فقط آدم‌بدها و افراد بی‌قانون را می‌کشد. او قربانیان غیر عادی _که ما خیلی کم در زندگی با آنها برخورد می‌کنیم_ را هدف جنایت‌های خود قرار می‌داد، به طوریکه یکی از روانشناسان او را یک روانی «ایده‌آل» توصیف کرد که همه قربانیانش وجوه مشترک داشتند و اغلب افرادی بودند که یا از قانون خارج شده و یا با او بد رفتاری کرده بودند.

 

البته مثل همه قاتل‌ها، فیلهو هم آغاز غم‌انگیزی داشت و دنیا خیلی زود به او چنگ و دندان نشان داده بود. او در سال ۱۹۵۴ میلادی در شهر «میناس گیرایس» برزیل با جمجمه‌ای آسیب دیده بر اثر کتک خوردن مادرش در دوران بارداری از پدرش به دنیا آمد.

 

 اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون , قاتل سریالی

وقتی فیلهو ۱۴ ساله بود، نخستین جنایت‌های خود را مرتکب شد. قربانی نخست معاون شهردار بود. انگیزه این جنایت رفتار زشت معاون شهردار با پدر فیلهو بود. او پدر فیلهو را که مستخدم مدرسه بود به اتهام دزدی از آشپزخانه مدرسه از کار اخراج کرد. در پاسخ به این اخراج، فیلهو با یک اسلحه بزرگ، به معاون شهردار جلوی در شهرداری شلیک کرد و او را به قتل رساند. او دزد واقعی آشپزخانه مدرسه را که او هم یک مستخدم مدرسه بود گیر انداخت و او را هم به قتل رساند.

 

فیلهو بعد از این دو جنایت به منطقه موجی‌داس‌کروزیس در سائوپائولو گریخت و در آنجا یک تاجر مواد مخدر معروف را کشت و در چند حمله مسلحانه شرکت کرد.

 

سپس عاشق زنی به نام «ماریا آپارسیدا اولیمبیا» شد و مدتی را با هم زندگی کردند و چندی بعد از ازدواج او یکی از مهره‌های مهم گروه‌های مافیایی برزیل را به قتل رساند. دلیل این جنایت مرگ معشوقه‌اش اولیمبیا بود. این فقدان باعث شد تا پدرو عمیقاً وارد جنایت‌های زنجیره‌ای بشود، او هر فردی را که احساس می‌کرد از ماجرای قتل معشوقه‌اش خبر دارد می‌کشت و شکنجه می‌کرد و در نهایت توانست با ردیابی افراد، قاتل اصلی «ماریا» را پیدا کند و او را هم به قتل برساند.

 

قاتل قلب پدرش را خورد

جنایت بعدی یکی از مشهورترین و زشت‌ترین جنایت‌های انتقام‌جویانه فیلهو و قربانی آن، پدرش بود. انگیزه قتل این بود که پدرش با خنجر سر مادرش را برید، پدرش به زندان افتاد اما این اتفاق باعث نشد تا فیلهو دست از انتقام بردارد. او به ملاقات پدر رفت و ۲۲ ضربه کشنده با چاقو به او وارد کرد، او به همین اندازه اکتفا نکرد بلکه قلب پدرش را از سینه درآورد و آن را بلعید. فیلهو در ۲۴ مارس سال ۱۹۷۳ میلادی، دستگیر شد و به همراه دو مجرم دیگر که یکی از آنها متجاوز بود به دفتر پلیس برده شد. وقتی پلیس درهای ماشین را باز کرد تا آن‌ دو را بیرون بیاورد، متوجه شد که فیلهو مرد متجاوز را به قتل رسانده است.

 

 اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون , قاتل سریالی

این آخرین جنایت او نبود. وقتی او را به سلول انداختند او که خود را در احاطه مجرمین بسیاری دید، احساس کرد که باید جنایت‌های بیشتری انجام دهد. فیلهو در طول دوران حبسش در حدود ۴۷ زندانی را به قتل رساند. به قتل رساندن زندانی‌ها در نهایت باعث شد تا احساس عذاب وجدان به سراغ او بیاید.

 

او در یک مصاحبه گفت از کشتن آدم‌های مجرم لذت می‌برد و احساس شعف می‌کند و شگرد او استفاده از چاقو و بریدن اعضا و جوارح مقتول با تیغ‌های تیز بود.

 

او به خاطر قتل‌های خارج از زندان به ۱۲۸ سال حبس محکوم شد، اما جنایت‌های او در زندان این حکم را به ۴۰۰ سال رساند، با علم به این که بیشترین میزان سپری کردن حکم زندان در برزیل فقط ۳۰ سال است. به همین دلیل فیلهو فقط چهار سال در زندان ماند و در سال ۲۰۰۷ میلادی آزاد شد. او یکی از بدنام تربن قاتلان برزیل است که بیش از هر چیزی به دلیل جنایتهایش در زندان شناخته می‌شود.

 

 تابناک باتو 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------