حفره‌های مرموز سیبری چگونه شکل می‌گیرندتاکنون حفره‌ها بیشتر تصادفی در حین پرواز‌های معمول غیر علمی هلی‌کوپتر یا توسط گله‌داران و شکارچیان گوزن شمالی پیدا شده‌اند. وی افزود یخ زدایی، که دو سوم خاک روسیه را پوشش می‌دهد، یک مخزن عظیم طبیعی متان و گاز‌های گلخانه‌ای قوی است و تابستان‌های گرم از جمله در سال ۲۰۲۰ در منطقه ممکن است در ایجاد این چاله‌ها نقش داشته باشد.

 اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون , حفره‌های مرموز سیبری

 یک خدمه تلویزیونی روسیه در تابستان امسال بر فراز توندرای سیبری پرواز می‌کردند که یک حفره بزرگ به عمق ۳۰ متر (۱۰۰ فوت) و عرض ۲۰ متر را از نظر اندازه، تقارن و نیروی انفجاری طبیعت که باید ایجاد شود، مشاهده کردند.

 

به گزارش سی ان ان، دانشمندان کاملاً مطمئن نیستند که چگونه این حفره بزرگ ایجاد شده است که حداقل نهمین حفره‌ای است که از سال ۲۰۱۳ در این منطقه مشاهده شده. نظریه‌های اولیه با کشف اولین حفره در نزدیکی یک میدان نفت و گاز در شبه جزیره یامال در شمال غرب سیبری شکل گرفت. از جمله این نظریات: برخورد شهاب سنگ، فرود یوفو و فرو ریختن یک مخزن مخفی نظامی در زیر زمین بوده‌است.

 

در حالی که برخی از دانشمندان بر این باورند که این حفره بزرگ ناشی از تراکم گاز متان است و نتیجه بالا رفتن درجه حرارت در منطقه شکل گرفته است که پژوهشگران هنوز چیزهای زیادی در این باره نمی‌‌دانند.

 

 اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون , حفره‌های مرموز سیبری

 

چوولین محقق اصلی در مرکز بازیابی هیدروکربن‌های علم و فناوری Skolkovo که از منطقه بازدید کرد گفت: در حال حاضر هیچ نظریه پذیرفته شده واحدی در مورد نحوه شکل‌گیری این پدیده‌ها وجود ندارد و ممکن است سالها پیش در حال شکل گیری بوده باشد، اما برآورد تعداد آنها دشوار است و از آنجا که چاله‌ها معمولاً در مناطق بکر و غیر بکر قطب شمال ظاهر می‌شوند اغلب کسی وجود ندارد که بتواند آنها را ببیند و گزارش دهد.

 

 اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون , حفره‌های مرموز سیبری

وی افزود: تاکنون حفره‌ها بیشتر به طور تصادفی در حین پروازهای معمول غیر علمی هلی‌کوپتر یا توسط گله‌داران و شکارچیان گوزن شمالی پیدا شده‌اند. وی افزود که یخ‌ها، که دو سوم خاک روسیه را پوشش می‌دهد ، یک مخزن عظیم طبیعی متان و گازهای گلخانه‌ای قوی است و تابستان‌های گرم از جمله در سال ۲۰۲۰ در منطقه ممکن است در ایجاد این چاله‌ها نقش داشته باشد.

 

تابناک با تو 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------