گردشگر ژاپنی عاشق، در پرو به رؤیایش رسید اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون , گردشگر
پرو سایت باستان شناسی «ماچو پیچو» را به روی یک گردشگر که در هنگام تلاش برای بازدید از این مکان باستانی در این کشور گرفتار شده بود، گشود. 

وزیر فرهنگ پرو «الخاندرو نرا» گفت که پس از ورود جهانگرد ژاپنی به نام «جسی کاتایاما» به پرو در ماه مارس و ​​مجبور به ماندن در آن، اجازه داد تا وی از قلعه باستانی اینکا بازدید کند. «نرا» گفت که دیدن سایت «ماچو پیچو» مانند یک رویا برای «کاتایام» بود، اما او پس از قرنطینه‌ای که جهان در ۱۶ مارس شاهد آن بود، قربانی رویای خود شد.

 

در ماه مارس، مرزهای بین المللی بسته شد و مقررات منع رفت و آمد مقرر شد و مردم جز برای خرید کالاهای اساسی، اجازه ترک خانه‌هایشان را نداشتند.

 

 اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون , گردشگر

نرا می‌گوید که «کاتایاما» در شهر «آگواس کالینتس» در ۸ کیلومتری محل «ماچو پیکو» بازداشت شده بود و «کاتایاما» پس از ارائه درخواست ویژه قبل از هر گردشگر دیگری توانست از سایت بازدید کند و پس از آن پرو را ترک کرد.

 

او از بالای کوه ویدئویی گرفت و گفت: «خیلی عالی است! متشکرم!»

 

به گزارش پرو تلگراف، ۱، ۵۷۸، ۰۳۰ نفر در سال ۲۰۱۸ از این سایت توریستی محبوب بازدید کرده اند و بی بی سی گزارش داده است که انتظار می‌رود سایت ماچو پیچو ماه آینده برای تعداد کمی از بازدیدکنندگان بازگشایی شود، اما تاریخ دقیقی مشخص نشده است.

 

پرو با ثبت ۳۰۰۰ ابتلا در روز نسبت به ماه مارس کمترین ابتلا را ثبت کرده‌ است. در ماه مارس، پرو بیش از ۸۰۰۰ عفونت در روز را ثبت می‌کرد، و در ماه آگوست بیش از ۱۰ هزار ابتلا در یک روز ثبت شد، از ابتدای انتشار کرونا ۸۵۱ هزار نفر به این ویروس مبتلا شده و ۳۳۳۵۷ نفر بر اثر آن از دنیا رفته‌اند.

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   
    
   وب گردی