۹ پدیده شگفت‌انگیز جهان؛ از ابرهای زنده تا توپ‌های ماردار غول‌ها + تصاویراگر از علاقه‌مندان مکان‌ها و نقاط دیدنی و گاهی عجیب هستید، خواندن این گزارش را از دست ندهید.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، اگر به دیدن مناطق دیدنی که در سراسر جهان هستند علاقه دارید و می خواهید با تعدادی از آن‌ها آشنا شوید، این گزارش را دنبال کنید تا تعدادی از این رخداد‌ها و چیز‌های عجیب مثل گیاهانی که در شب می‌درخشند را به شما معرفی کنیم.

 

دسته پرندگان سار در انگلیس 

 اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون , پدیده شگفت‌انگیز

 

طی زمستان و پاییز در شهرستان سامرست انگلستان، به نظر می‌رسد ابر‌های طوفانی عجیب و غریبی در آسمان وجود دارند؛ اما با کمی دقت می‌توان متوجه شد که این‌ها دسته‌ای از پرندگان سار هستند که توده‌ای سیاه را تشکیل داده‌اند و به صورت موزون در آسمان حرکت می‌کنند.

 

قارچ‌های درخشان برزیل 

 اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون , پدیده شگفت‌انگیز

حتماً تاکنون از خاصیت فسفرسانس و یا کرم شب تاب شنیده اید؛ اما قارچ‌های فایرفاکس سطح بالاتری در زیست تابی را دارند و نگاه کردن به آن‌ها شما را به دنیای فیلم‌های علمی تخیلی می‌برد. دلیل درخشش این قارچ‌ها به رنگ سبز مشخص نیست. اگر علاقه‌مندان به دیدن این قارچ از جنگل‌های گرمسیری پارک ایالتی توریستی آلتو ریبرا عبور می کنند و آن‌ها را می بینند.

 

نقاشی زمین در اسپانیا 

 اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون , پدیده شگفت‌انگیز

رنگ سبز تازه، قرمز و نارنجی و کِرِم تنها بخشی از رنگ‌هایی هستند که در پارک ملی تیمانفایا در یکی از جزایر اسپانیا دیده می‌شوند. فوران آتشفشانی در سال‌های ۱۷۳۰ و ۱۸۲۴ باعث ایجاد دهانه‌هایی در این منطقه شده که فرصت مناسبی را برای پیاده روی ایجاد کرده است.

 

ابر‌های پریشان در آمریکا 

 اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون , پدیده شگفت‌انگیز

این ابر‌ها که شکلی زیبا و افسانه‌ای دارند ممکن است در هرجایی دیده شوند، اما تصویر بالا مربوط به ایالات آیووا در آمریکاست؛ چرا که بیشتر در این مکان اتفاق می‌افتند. این گونه از ابر‌ها در سال ۱۹۵۱ توسط سازمان جهانی هواشناسی شناسایی شدند.

 

کوه‌های یخ جنوبگان 

 اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون , پدیده شگفت‌انگیز

این کوه‌های راه راه طی هزاران و بعضاً میلیون‌ها سال در قاره منجمد جنوبگان پدید آمده اند. با شروع شدن تابستان و آب شدن یخ‌ها این آیس برگ‌ها روی آب شناور می‌شوند.

 

تخته‌های سنگی موراکی در نیوزیلند 

 اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون , پدیده شگفت‌انگیز

اقوام مائوری در این منطقه معتقد هستند که این صخره‌ها محل زندگی مار‌های آبی هستند و شاید هم توپ بولینگ یک اقوام غول پیکر بوده اند.

 

اما هر چه هست این صخره‌ها که به شکل کروی اند بسیار دیدنی هستند. به طرز باورنکردنی عرض آن‌ها به هفت فوت می رسد و همچنین اعتقاد بر این است که ۵۰ میلیون سال قدمت دارند.

 

ماه کمان در کشور زامبیا 

 اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون , پدیده شگفت‌انگیز

می‌دانستید که رنگین کمان‌ها منحصراً در روز ایجاد نمی‌شوند؟ مشاهدات جدیدی نشان می‌دهد که ایجاد رنگین کمان در شب که به نام ماه کمان یا رنگین کمان ماهی شناخته می‌شود، اگرچه نادر اما امکان پذیر است. برای ایجاد این رنگین کمان نه تنها باید باران باریده باشد ماه نیز باید شکلی کامل داشته باشد.

 

مهاجرت پروانه‌های شهریار در مکزیک 

 اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون , پدیده شگفت‌انگیز

این پروانه‌ها به خاطر سفر طولانی و سالانه خود از آمریکا تا مکزیک و برگشت آن شناخته می‌شوند. گفته می‌شود آن‌ها از منطقه برمودا به سمت انگلیس می‌روند و دلیل این سفر آن‌ها مشخص نیست. بیش از یکصدمیلیون از این پروانه زمستان را روی درخت‌های کوهستان‌های سیرا مادره مکزیک در خواب سپری می‌کنند. این پروانه‌ها طوری به صورت انبوه سطح این درخت‌ها را می‌پوشانند که از دور شبیه برگ خود درخت به نظر می‌رسند.

 

گودال آبی بزرگ در ساحل بلیز 

 اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون , پدیده شگفت‌انگیز

هیچ شانسی ندارید که انتهای این گودال عظیم را ببینید. این گودال در ۷۰ کیلومتری بلیزسیتی قرار دارد. این مکان که در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شده است، ۳۰۰ متر عرض و ۱۰۰ متر عمق دارد.

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   
    
   وب گردی