حقایق شگفت انگیز درباره نهنگ ها + عکسنهنگ ها,اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی
نهنگ ها از جمله آبزیانی هستند که واقعیت های بسیاری درباره آن ها وجود دارد و ممکن است همگان آن را ندانند. 

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از فیش ریز؛ نهنگ‌ها جانوران اقیانوس‌ها هستند. این جانور جفت دار از پستانداران متعلق به دریا‌ها است. نهنگ‌ها در گروه آبزیان قرار دارند و نزدیک‌ترین پستاندار به این خانواده اسب‌های آبی هستند که ۴۰ میلیون سال قبل از هم جدا شدند. نهنگ‌ها به دو دسته مختلف تبدیل می‌شوند: نهنگان بی دندان و دندان دار. در حال حاضر ۸ گونه مختلف از این جانور بر روی کره زمین زندگی می‌کنند.

 

 

شما درباره گونه‌های مختلف نهنگ‌ چقدر می‌دانید؟ در ادامه نگاهی به برخی از واقعیت‌های جالب درباره این جانور پرداخته ایم:

نهنگ ها,اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی

 

نهنگ‌های کوهان دار نر که در آب‌های ایالات متحده یافت می‌شوند آهنگ‌های پیچیده‌ای را در فصل تولیدمثل که در زمستان است در آب‌های نزدیک هاوایی، دریای کارائیب و جا‌های دیگر می‌خوانند که می‌تواند تا ۲۰ دقیقه طول بکشد و تا کیلومتر‌ها دورتر شنیده شود.

نهنگ ها,اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی

 

نهنگ آبی بزرگترین حیوانی است که تا به حال در دنیا زندگی کرده و می‌تواند تا ۹۰ پا یا بیشتر رشد کند و وزن آن نیز به اندازه ۲۴ فیل باشد! این مقدار بیش از ۳۳۰ هزار پوند (۱۵۰ هزار کیلوگرم) است.

نهنگ ها,اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی

 

برخی از گونه‌های نهنگ از پستانداران هستند که سن زیادی دارند. دانشمندان تخمین می‌زنند که نهنگ‌های کمان (یک نهنگ دریایی که در قطب شمال یافت می‌شود) بیش از ۲۰۰ سال و نهنگ‌های قاتل (یک نهنگ دندانه دار که در زیستگاه‌های مختلف در سراسر جهان یافت می‌شود) می‌توانند بیش از ۱۰۰ سال زندگی کنند.

نهنگ ها,اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی

 

نهنگ‌های قاتل بسیار اجتماعی هستند و غالباً به صورت دسته جمعی رفت و آمد می‌کنند، یک واحد خانوادگی متمرکز یا مرکز آن مادر است.

نهنگ ها,اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی

 

نهنگ‌های بلوگا گردنی انعطاف پذیر دارندکه به آن‌ها اجازه می‌دهد سر خود را حرکت دهند. رپرتوار پیچیده ارتباطی آن‌ها با سوت، کلیک و صدای جیر جیر باعث نام مستعار قناری‌های دریا شده است.

نهنگ ها,اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی

 

نهنگ‌های خاکستری یکی از طولانی‌ترین مهاجرت‌های سالانه پستانداران را تشکیل می‌دهند: آن‌ها تقریباً ۱۰ هزار مایل (۱۶ هزار کیلومتر) رفت و برگشت را در هر مهاجرت طی می‌کنند!

نهنگ ها,اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی

 

نهنگ مینک کوچکترین نهنگ دریایی در آب‌های آمریکای شمالی است.

نهنگ ها,اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی

 

نهنگ‌های راست اقیانوس اطلس شمالی جمع‌های کوچک را در نزدیکی سطح آب تشکیل می‌دهند و آب دریا را با صفحات طوفانی پشت خود صاف می‌کنند.

نهنگ ها,اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی

 

در سال ۲۰۱۴، یک نهنگ منقار Cuvier عمیق‌ترین و طولانی‌ترین شیرجه را که یک نهنگ می‌تواند بزند هنگامی که به عمق ۱.۹ مایل (۲.۹۹۲ متر) رسید و بیش از ۲ ساعت در زیر آب ماند، زد.

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------