آخرین اخبار جامعه


اخبار اجتماعی ,خبرهای اجتماعی,شهرداری تهران

شهرداری تهران مردم را به مشارکت علیه کرونا فراخواند

رییس مرکز ارتباطات و بین الملل شهرداری تهران گفت: امکانات شهرداری در برابر بیماری کرونا وسیع نیست و نظارت برآن با فرآیند…


حضور پلیس در پارک‌ها برای برخورد با موتورسواران متخلف در اصفهاناخبار,اخبار اجتماعی
معاون خدمات شهری شهرداری اصفهان گفت: با ایجاد زیرساخت‌های لازم، نیروی انتظامی، پلیس راهور و کارکنان کنترل نظارت با راکبان متخلف برخورد می‌کنند، در همین راستا نیروی انتظامی هر روز از ساعت 5 بعدازظهر در پارک‌های سطح شهر اصفهان حضور خواهد داشت.

به گزارش فارس، حسین امیری عصر امروز در جلسه ساماندهی ورود موتورسیکلت‌ها به پارک‌های شهر اصفهان خاطرنشان کرد: فضاهای سبز و پارک‌ها به عنوان فضایی برای استراحت و گذران اوقات شهروندان مورد استفاده قرار می‌گیرد تا مردم به دور از مشغله‌های زندگی، ساعاتی در کنار خانواده از فضای سرسبز و بانشاط پارک‌ها لذت ببرند.

 

معاون خدمات شهری شهرداری اصفهان افزود: از جمله موضوعاتی که آرامش خانواده‌ها را بر هم می‌زند و شهروندان از حضور آن‌ها داخل محوطه پارک‌ها شکایت دارند وجود موتورسیکلت‌ها در پارک است.

 

وی در ادامه گفت: حضور موتورسیکلت‌ها در پارک‌ها علاوه بر ایجاد مزاحمت برای شهروندان، موجب اختلال در نظم عمومی می‌شود و عبور و مرور آن‌ها در معابر علاوه بر ایجاد آلودگی صوتی، برای خانواده‌ها به خصوص کودکان خطرناک و ممکن است اتفاقات ناگواری در پی داشته باشد.

 

امیری با تأکید بر انجام اقدامات لازم برای رفع این مزاحمت‌ها و مخاطرات، تصریح کرد: در ابتدا باید فرهنگ‌سازی لازم و استفاده صحیح و درست از موتورسیکلت انجام و برای راکبین موتورسیکلت این فرهنگ نهادینه شود که پارک‌ها و بوستان‌های شهر محلی برای استراحت و گذران اوقات فراغت شهروندان است و نباید به مکانی برای جولان موتورسواران تبدیل شود.

 

معاون خدمات شهری شهرداری اصفهان خاطرنشان کرد: موتورسواران باید در کنار ورودی پارک‌ها، موتورهای خود را پارک کنند و فرهنگ استفاده از موتورسیکلت و وارد نشدن به محیط پارک‌ها و رعایت قوانین به بخشی از هنجارهای واقعی مردم تبدیل شود.

 

وی یادآور شد: وسایل نقلیه در خدمت مردم هستند و نباید موجب ایجاد مزاحمت برای شهروندان شوند، بنابراین بعد از فرهنگ‌سازی باید در پارک‌ها از لحاظ عمرانی، موانع لازم برای جلوگیری از ورود موتورسیکلت‌ها و غیرممکن شدن ورود آن‌ها به محوطه پارک‌ها و فضای سبز شهر ایجاد شود.

 

امیری مطرح کرد: هماهنگی‌های لازم با معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان برای نصب تابلوهای ترافیکی با عنوان ورود موتورسیکلت ممنوع در مبادی ورودی پارک‌ها به منظور اطلاع‌رسانی لازم به مردم انجام شده است.

 

معاون خدمات شهری شهرداری اصفهان گفت: با ایجاد زیرساخت‌های لازم، نیروی انتظامی، پلیس راهور و کارکنان کنترل نظارت با راکبان متخلف برخورد می‌کنند، در همین راستا مقرر شده است نیروی انتظامی هر روز از ساعت 5 بعدازظهر در پارک‌های سطح شهر اصفهان حضور داشته باشد.

 

وی اضافه کرد: با هماهنگی‌های لازم به عمل آمده با پلیس راهور از این پس با موتورسوارانی که وارد محوطه پارک‌ها می‌شوند و تخلف می‌کنند برخورد قانونی لازم صورت گیرد و موتورسواران متخلف اعمال قانون شوند.

 

امیری با بیان این که تا پایان مردادماه اقدامات لازم در زمینه تجهیز پارک‌ها به ایجاد موانع در ورودی پارک‌ها و نصب تابلوها برای جلوگیری از ورود موتورسیکلت‌ها انجام می‌شود، اذعان داشت: همچنین فضای مناسب برای پارک موتورسیکلت‌ها در اطراف پارک‌ها ایجاد می‌شود در نتیجه موتورسواران باید خود را ملزم به رعایت قوانین کنند چراکه با هرگونه ایجاد مزاحمت موتورسواران در محیط پارک‌ها برخورد می‌شود.

 

معاون خدمات شهری شهرداری اصفهان در پایان با تأکید بر در اولویت بودن همیشگی امنیت و آرامش شهروندان، بیان کرد: همه باید تلاش کنیم تا محیطی امن و سالم در شهر داشته باشیم و بدون دغدغه خاطر و با آرامش در بوستان‌ها و پارک‌های شهر، اوقات خوشی را تجربه کنیم.

 


مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------