آخرین اخبار جامعه


اخبار اجتماعی ,خبرهای اجتماعی,حج عمره

حج عمره و زیارت همچنان تعطیل است/ مساجد در عربستان بازگشایی شدند

رسانه های خارجی از بازگشایی مساجد در عربستان سعودی و تداوم ممنوعیت حج عمره و زیارت در این کشور خبر دادند. به گزارش مهر به…


تولیدکننده محلول تقلبی الکل به 13 سال حبس محکوم شداخبار,اخبار اجتماعی,تولیدکننده محلول تقلبی الکل در شیراز
تولیدکننده مواد شوینده و ضدعفونی‌کننده غیرمجاز در شیراز، در دادگاه بدوی به ۱۳ سال حبس محکوم شد.

به گزارش فارس به نقل از روابط عمومی دادگستری فارس، این تولیدکننده مواد شوینده و ضدعفونی‌کننده غیرمجاز که اسفندماه ۹۸ و پس از شیوع ویروس کرونا و نیاز جامعه به مواد شوینده و ضدعفونی‌کننده اقدام به تولید و توزیع اقلام غیربهداشتی و غیرمجاز شوینده و ضد عفونی کننده کرده بود، در دادگاه بدوی در مجموع به ۱۳ سال حبس از حیث ارتکاب جرائم متعدد، ۱۸۱ میلیون و ۵۰۰ هزار ریال جزای نقدی، ضبط ادوات و ابزارهای تولید به نفع دولت و محرومیت دو ساله از اشتغال به کسب و کار مرتبط با مواد خوردنی، آشامیدنی و آرایشی و بهداشتی محکوم شد.

 

این بانوی متهم ۳۳ سال سن دارد و پرونده وی در شعبه ۱۰۱ دادگاه کیفری ۲ شیراز بررسی شده است ، وی به لحاظ ارتکاب بزه ساخت و عرضه مواد ضد عفونی کننده تقلبی و معاونت در جعل علامت استاندارد به ۵ و نیم سال حبس تعزیری ، جزای نقدی و ۲ سال محرومیت از اشتغال به کسب و کارهای مرتبط با مواد خوردنی، آشامیدنی و بهداشتی و به لحاظ ارتکاب بزه معاونت در جعل علامت سیب سلامت به دو و نیم سال حبس، از حیث تهدید بهداشت عمومی به یک و نیم سال حبس محکوم شد.

 

در خصوص سایر عناوین اتهامی نیز طی همین دادنامه حکم محکومیت صادر گردیده است. همچنین در رأی صادره بر اساس قانون بر اجرای مجازات اشد تعزیری تأکید شده‌است.

 

 این رأی در مهلت قانونی قابل تجدید نظرخواهی در محاکم تجدید نظر استان فارس است.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------