آخرین اخبار جامعه


اخبار اجتماعی ,خبرهای اجتماعی,حج عمره

حج عمره و زیارت همچنان تعطیل است/ مساجد در عربستان بازگشایی شدند

رسانه های خارجی از بازگشایی مساجد در عربستان سعودی و تداوم ممنوعیت حج عمره و زیارت در این کشور خبر دادند. به گزارش مهر به…


سیلاب به ۱۰ شهرستان خراسان رضوی خسارت زداخبار,اخبار اجتماعی,سیل خراسان رضوی
بارشهای سیل آسای دیروز به بخش‌های کشاورزی، واحدهای مسکونی، تاسیسات برق، آب، مخابرات، جاده و معابر روستایی ۱۰ شهرستان خراسان رضوی خسارت زد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان رضوی روز سه شنبه با بیان این مطلب به ایرنا گفت: خسارات سیلاب بیشتر در شهرستانهای کلات، جغتای، جوین، قوچان، مه ولات، مشهد، طرقبه شاندیز، چناران، سبزوار و تربت حیدریه گزارش شده است.

 

حجتعلی شایانفر افزود: بارشهای رگباری باران در خراسان رضوی روز دوشنبه به وقوع پیوست و تا ظهر امروز سه شنبه بر شدت آنها افزوده شد که این بارشها همراه با توفان و بارش تگرگ سبب سیلابی شدن مسیل ها و رودخانه‌ها و آبگرفتگی منازل شده است.

 

وی اضافه کرد: بر اثر این بارشها تاسیسات آب رسانی و شبکه توزیع در هشت روستای شهرستان کلات از جمله چنار، چرم کهنه، ارچنگان، قلعه نو، سررود و چرم نو باعث قطعی آب شد که مشکل ۶ روستا از این تعداد تاکنون رفع شده و یا طی امروز برطرف می شود.

 

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان رضوی گفت: بارشهای سیل آسا سبب قطع  ۱۸ راه روستایی در شهرستانهای کلات و خوشاب شده است که تاکنون ۱۴ راه روستایی بازگشایی شده است.

 

شایانفر افزود: چهار راه روستایی "سنگ دیوار،لایین کهنه، چهار راه و خاکستر در شهرستان کلات هنوز مسدود است که به محض فروکش کردن سیلاب بازگشایی خواهد شد.

 

وی ادامه داد: به غیر از این چهار راه روستایی تمام مسیرهای اصلی و فرعی خراسان رضوی باز است و هیچ گونه تلفات جانی هم گزارش نشده است.

 

طبق پیش بینی هواشناسی خراسان رضوی بارشهای رگباری باران با شدت و ضعف تا پایان هفته  ادامه دارد.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------