آخرین اخبار جامعه


اخبار,اخبار اجتماعی,محدودیت‌های کرونایی در لرستان

تمدید محدودیت‌های کرونایی در لرستان/ مبادی ورودی دزفول مسدود می‌شود

وضعیت بحرانی ابتلا به ویروس کرونا در استان لرستان سبب شد تا مسئولان اعمال برخی محدودیت‌ها را برای ۱۰ روز دیگر تمدید کنند. به…


جریان زاینده رود تا پاییز متوقف شد/ سایه بحران آب بر سر اصفهاناخبار,اخبار اجتماعی,زاینده رود
تقی زاده خامسی گفت: با توجه به کمبود بارش در استان اصفهان و جلوگیری از قطعی آب شرب سد زاینده رود تا پاییز بسته شد.

قاسم تقی زاده خامسی معاون آب و آبفا وزارت نیرو در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران، با اشاره به کم‌آبی  زاینده‌رود گفت: برای  سد زاینده‌رود به گونه ای برنامه ریزی شده بود که تا پایان سال آبی (شهریور امسال)  حداقل ۴۵۰ میلیون متر مکعب آب داشته باشد و برای کشت پاییزه کشاورزان دچار مشکل نشوند.

 

او ادامه داد: با توجه به کمبود بارش در استان اصفهان و جلوگیری از قطع شدن آب شرب در فصل تابستان در این استان سد زاینده رود تا پاییز بسته شد.

 

معاون آب و آبفا وزارت نیرو اضافه کرد: متوسط بلند مدت بارندگی سال گذشته در استان اصفهان ۲۵۳ میلی متر بوده است که ۱۵ درصد کاهش بارندگی گزارش شده است.

 

تقی زاده خامسی افزود: در حال حاضر با توجه به کاهش بارندگی در استان اصفهان این شهر به دلیل میزان آب حال روز خوبی ندارد و توصیه ما این است که مردم صرفه جویی را جدی بگیرند.

 

او در خصوص قطع شدن آب در استان اصفهان در فصل تابستان، افزود: قطعی آب نداریم ولی مشکل اصلی ما مصرف آب برای کشاورزان است، به طوری که برای مصرف آب شرب خانگی ظرفیت نگه داشته شده است.

 

معاون آب و آبفا وزارت نیرو بیان کرد: در این میان مسئله آب زمانی به درستی مدیریت می‌شود که با نگاهی عادلانه، جامع و علمی به آن پرداخت، در این صورت است که می‌توان با برنامه‌ریزی، پیش‌بینی صحیح و به موقع از بحران و حتی تهدید بلایای طبیعی به نحوی مطلوب‌تر فرصت‌سازی کرد.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------