وزیر آموزش و پرورش: آموزش غیرحضوری دانش‌آموزان اول و دوم دبستان و هنرستانی‌ها ممکن نیستاخبار,اخبار اجتماعی,وزیر آموزش و پرورش
وزیر آموزش و پرورش اظهار‌کرد: نمی توانیم دانش آموزان اول و دوم دبستان و هنرستانی ها را غیرحضوری آموزش دهیم. با آرام شدن بیماری باید زمینه حضور در مدرسه فراهم شود.

به گزارش ایرنا، محسن حاجی میرزایی، وزیر آموزش و پرورش در دومین اجلاسیه سیزدهمین کنگره اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان گفت: محیط زندگی ما محیط پویایی بوده و تغییرات بسیار پرشتاب است، نقشها دائما تغییر پیدا می کند و کیفیت ایفای نقشهای قبلی هم تحت‌تأثیر قرار می گیرد.

 

او ادامه داد: این تغییرات هم سلامت جسمی و روانی و هم سلامت اجتماعی را مورد مخاطره قرار می دهد و افراد را از فردی فعال به فردی منفعل تبدیل می کند آنچه همه ما باید مراقبت کنیم این است که نسلها باید از آسیب تغییرات مصون باشند.

 

وزیر آموزش و پرورش اظهار‌کرد: پيش‌گيري از آسیبهای اجتماعی دغدغه اصلی آموزش و پرورش است، آن ها بیش از بقیه در معرض این مخاطرات هستند و باید این موضوع را مورد توجه قرار دهیم. بر این اساس در آموزش و پرورش، نظام مراقبتهای اجتماعی دانش آموزان را اجرا می کنیم.

 

مدرسه از دانش آموزان مراقبت می کند

حاجی میرزایی گفت: اعتقاد داریم هیچ چیزی نمی تواند جایگزین حضور دانش آموزان در مدرسه شود، امیدواریم جامعه ما از مواجهه هیجانی با پدیده ها خارج شود، مدرسه جایی است که از دانش آموزان مراقبت می کند. نمی توانیم دانش آموزان پایه اول و دوم ابتدایی و دانش آموزان هنرستانی را تحت آموزش غیرحضوری قرار دهیم؛ با آرام شدن بیماری به تدریج باید زمینه حضور دانش آموزان در مدرسه فراهم شود.

 

وزیر آموزش و پرورش گفت: مدرسه محل اتصال خانواده با مدیر و معلم است و اگر مدرسه تعطیل شود این حلقه اتصال را حذف کردیم و تنها زمانی مدرسه کاملاً بسته می شود که هیچ شخصی حق ندارد سرکارش حاضر شود؛ البته که قطعاً کار در این فضا فرصت ها و تهدیدهایی دارد که باید از آن مراقبت کنیم.

 

حاجی میرزایی تصریح کرد : بنا بر فرمایشات مقام معظم رهبری جامعه باید در برابر تکانه های موجود روی پای خود بایستد و بر این اساس شبکه شاد را ایجاد کردیم که مولودی 6 ماهه است و ظرفیت بالایی برای تعامل با ذینفعان ما ایجاد کرده است.

 

وزیر آموزش و پرورش افزود: امتحانات نهایی را برای حدود 700 هزار نفر برگزار کردیم و مشکلی هم پیش نیامد، ترجیح ما این است،


مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------