آخرین اخبار جامعه


بازگشایی مدارس ,اخبار اجتماعی ,خبرهای اجتماعی

شیر یا خط با آینده دانش‌آموزان!

خبرگزاری تسنیم با انتشار این کارتون نوشت: بازگشایی تمام مدارس همچنان در ابهام است و به تازگی دبیر ستاد علمی کرونا از ارائه…

هواشناسی ایران (۱۴۰۰/۰۷/۰۹)؛ بارش‌های ۵ روزه در برخی استان‌هاهواشناسی ایران،اخبار اجتماعی،خبرهای اجتماعی
سازمان هواشناسی کشور از بارش باران طی امروز تا سه شنبه آینده در برخی استان‌ها خبر و نسبت به تندباد، سیلاب و آبگرفتگی معابر هشدار داد.

به گزارش تسنیم، مطابق پیش‌بینی کلی نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری امروز جمعه 9 مهر 1400 برای استان‌های گیلان، مازندران، اردبیل ،‌ بخش‌هایی از گلستان، آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی بارش باران، گاهی رعدوبرق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود. شدت بارش‌های امروز برای گیلان و اردبیل است. این شرایط با شدت کمتری فردا شنبه در این مناطق ادامه خواهد داشت.

 

 برای روزهای یکشنبه تا سه شنبه در استان‌ گیلان، برخی مناطق اردبیل و شمال آذربایجان شرقی بارش پراکنده پیش‌بینی شده است.

 

طی سه روز آینده در مناطق شمال شرق، شرق و بخش‌هایی از استان‌های سمنان، یزد، کرمان و شمال اصفهان وزش باد شدید و در مناطق مستعد خیزش گردوخاک پیش بینی می‌شود. این وضعیت طی روزهای یکشنبه و دوشنبه در نوار شرقی کشور پیش بینی می‌شود.

 

توصیف سامانه اول: ناپایداری جوی متاثر از نزدیک شدن چرخند حاره‌ای

زمان شروع: شنبه 1400/07/10

 

زمان پایان: یک‌شنبه 1400/07/11

 

نوع مخاطره: رگبار، رعدوبرق، وزش باد خیلی شدید در جنوب سیستان و بلوچستان به‌ویژه نوار ساحلی استان.

 

منطقه اثر: جنوب سیستان و بلوچستان.

 

اثر مخاطره: سیلابی شدن مسیل ها و طغیان رودخانه های فصلی، خسارت وارده ناشی از وزش باد خیلی شدید، آبگرفتگی معابر، لغزندگی و کاهش دید در جاده‌ها.

 

توصیه: خودداری از تردد و توقف در حاشیه مسیل ها و رودخانه ها، آمادگی فرمانداری ها و دستگاههای امدادرسان، پرهیز از توقف، تردد و چرای دام در کنار رودخانه‌ها و مسیل‌ها، احتیاط در تردد در جاده‌ها، بازگشایی دهانه پل‌ها و آبروها، استحکام بخشی به سازه‌های موقتی و ضعیف همچون گلخانه‌ها، تابلوهای تبلیغاتی و غیره.

 

توصیف سامانه دوم: تداوم فعالیت سامانه بارشی

نوع مخاطره: بارش شدید باران، در مناطق مرتفع و کوهستانی با رگبار ورعد و برق و وزش باد شدید موقتی.

 

منطقه اثر:

جمعه 1400/07/09 : گیلان، شمال و شرق اردبیل.

 

شنبه 1400/07/10 : گیلان.

 

اثر مخاطره: بالا آمدن سطح آب رودخانه‌ها، آبگرفتگی معابر، سیلاب و طغیان رودخانه‌ها و مسیل‌ها، لغزندگی و کاهش دید در جاده‌ها.

 

توصیه: اجتناب از تردد و توقف در حاشیه رودخانه ها، پرهیز از توقف، تردد و چرای دام در کنار رودخانه‌ها و مسیل‌ها، پرهیز از صعود به ارتفاعات، احتیاط در تردد در جاده‌ها، بازگشایی دهانه پل‌ها و آبروها، استحکام بخشی به سازه‌های موقتی و ضعیف همچون گلخانه‌ها، تابلوهای تبلیغاتی و غیره.

 


کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------