می‌خواهید با هواپیما از تهران به تبریز بروید؟ این نوشته را بخوانیدبلیط هواپیما تهران به تبریز,قیمت بلیط هواپیما,بلیط هواپیما

قیمت بلیط هواپیما تهران تبریز


هوا که رو به گرم‌شدن می‌رود سفر به شهر خوش‌آب‌وهوایی مثل تبریز حسابی می‌چسبد. اگر بخواهید از تهران به تبریز سفر کنید هم می‌توانید از راه زمینی بروید و هم هوایی. فاصله تهران تا تبریز حدودا ۶۳۰ کیلومتر است.

 

اگر بخواهید این مسیر را با خودروی شخصی طی کنید حدود ۸ ساعت در راه هستید. این مدت زمان با اتوبوس بیشتر هم می‌شود. سفر با قطار از تهران به  تبریز نیز در حدود یازده تا دوازده و نیم ساعت طول می‌کشد.

 

آن‌هایی که از لحاظ زمانی در مضیقه هستند یا اینکه تحمل راه طولانی  را ندارند و می‌خواهند راحت‌تر سفر کنند، با قیمت بلیط هواپیما کنار می‌آیند و سفر هوایی را انتخاب می‌کنند اگر قصد دارید با هواپیما از تهران به تبریز سفر کنید بهتر است درباره قیمت بلیط این پرواز اطلاعات کسب کنید.

 

در این مطلب درباره قیمت بلیط هواپیما تهران به تبریز صحبت کرده‌ایم. با ما همراه باشید.

قیمت بلیط هواپیما از تهران به تبریز به چه عواملی بستگی دارد؟
 

بلیط هواپیما تهران به تبریز,قیمت بلیط هواپیما,بلیط هواپیما

قیمت بلیط هواپیما


شرکت‌های هواپیمایی مختلفی ازتهران به تبریز پرواز دارند. قیمت بلیط این شرکت‌ها با هم تفاوت دارد. همچنین قیمت بلیط هواپیما بسته به زمان پرواز متفاوت است. در روزهای تعطیل بلیط هواپیما گران‌تر است. به همین دلیل اگر بتوانید طوری برنامه‌ریزی کنید که پروازتان در روزهای عادی هفته که تعطیل نیستند باشد، می‌توانید بلیط ارزان‌تری بخرید. با کاهش هزینه بلیط هواپیما دستتان برای رزرو هتل و بقیه مخارج سفر بازتر است.


همچنین معمولا پروازهای چارتری از سیستمی ارزان‌تر هستند. زیرا در این نوع بلیط آژانس‌های مسافرتی یک پرواز را به طور دربست یا چارترخریده‌اند و به همین دلیل مشمول نخفیف شده‌اند. این تخفیف‌ها باعث می‌شود آژانس‌های مسافرتی بتوانند بلیط را با قیمت پایین‌تری به مسافران بفروشند. هم‌چنین معمولا هرچقدر ساعت کمتری تا پرواز مانده باشد خرید بلیط چارتر هواپیما برای مسافران ارزان‌تر می‌شود چون آژانس‌های مسافرتی می‌خواهند همه بلیط‌ها فروخته شوند.


عامل دیگری که بر قیمت بلیط هواپیما اثر می‌گذارد کلاس پرواز است. کلاس اکونومی ارزان‌ترین نوع است. در پرواز کلاس اکونومی همه چیز کاملا معمولی است و مبلغی که پرداخت کرده‌اید بابت رزرو صندلی هواپیماست و خدماتی که ارائه می‌شود حداقلی است.


اما در پروازهای بیزینس کلاس هم صندلی شما راحت‌تر است و هم بهتر ازتان پذیرایی می‌شود. با این وجود اغلب افراد پرواز کلاس اکونومی را ترجیح می‌دهند چون پرواز بیزینس کلاس هزینه بیشتری دارد. از طرفی در یک پرواز کوتاه حدودا یک ساعته، کلاس پرواز موضوع چندان مهمی نیست.


در ادامه قیمت حدودی پروازهای تهران به تبریز برای چند شرکت هواپیمایی نوشته شده است. لازم به ذکر است این قیمت‌ها تقریبی بوده و همگی مربوط به پرواز کلاس اکونومی است.

شرکت هواپیمایی قشم
در روزهای عادی که تعطیل رسمی نیستند قیمت بلیط هواپیما تهران به تبریزاز حدود ۱۹۰ تا ۲۴۰ هزار تومان است. قیمت این بلیط در روزهای تعطیل به ۳۲۰ هزار تومان هم می‌رسد.

شرکت هواپیمایی ایرتور
بلیط‌های شرکت هواپیمایی ایرتور از تهران به مقصد تبریز در روزهای عادی بین ۲۰۰ تا ۲۷۰ هزار تومان قیمت دارند. در روزهای تعطیل قیمت بلیط‌های این شرکت هواپیمایی در این مسیر گران‌تر است و معمولا از ۳۰۰ هزار تومان شروع می‌شود و به ۴۴۰ هزار تومان هم می‌رسد.


شرکت هواپیمایی کاسپین
شرکت هواپیمایی کاسپین بلیط‌های پرواز تهران به تبریز را در روزهای عادی با قیمتی بین ۲۱۰ تا ۲۲۰ هزار تومان می فروشد. در روزهای تعطیل نیز قیمت این پرواز تفاوت چندانی ندارد و معمولا بین ۲۱۰ تا ۲۴۰ هزار تومان است.

شرکت هواپیمایی آتا
پروازهای شرکت هواپیمایی آتا در روزهای عادی از تهران به تبریز قیمت پایینی دارند و از ۱۸۰ تا ۲۴۰ هزار تومان به فروش می‌رسند. قیمت بلیط هواپیما تهران تبریز در روزهای تعطیل در این شرکت هواپیمایی بیشتر است و از ۲۲۰ هزار تومان شروع می‌شود و به ۳۶۰ هزار تومان هم می‌رسد.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------