چگونه کودکان را برای بازگشایی مجدد مدارس آماده کنیم؟آماده کردن کودکان برای بازگشایی مدارس,نحوه ی آماده کردن کودکان برای بازگشایی مجدد مدارس

مشکلات کودکان بعد از بازگشایی مدارس

 

با ورود ویروس کرونا به کشورمان مدارس تعطیل شدند و آموزش ها برای سومین سال پیاپی به صورت مجازی به کودکان داده خواهند شد. کودکان ممکن است برای ورود مجدد به مدرسه بعد از این مدت طولانی مضطرب باشند و احساس آسیب پذیری از محیط اجتماعی داشته باشند. والدین باید با صبوری و حوصله به کودکان کمک کنند تا آن ها در نهایت آرامش به مدرسه بازگردند.

 

به نگرانی های کودک خود گوش کنید و آن ها را برای حل مشکلات پیش رو آماده کنید. حتی در این راه می توانید از معلم کودک خود نیز کمک بگیرید. برای این که به کودک خود در این مسیر کمک کنید بهتر است در ابتدا آگاهی خود را افزایش دهید.

 

بازگرداندن کودکان به روال عادی زندگی!

کودکان در سال گذشته بسیار تنها بوده اند و فعالیت های همگانی بسیار کمی مانند ورزش، ساخت کاردستی و... را با دوستان خود داشته اند و در نتیجه بسیاری از کودکان دچار مشکل جسمی و روحی شده اند که این کمبود ها باید به سرعت جبران شود. کودکان خود را قبل از ورود به مدرسه به فعالیت های گروهی مانند پیک نیک یا دیدار با دوستان بفرستید تا برای حضور در مدرسه آماده شوند. البته خطر انتقال را در نظر بگیرید به عنوان مثال اگر قرار است کودک شما به صورت گروهی به ورزش بپردازد، ورزش تنیس بسیار برای او از فوتبال ایمن تر خواهد بود زیرا تماس کمتری در این بازی بین شرکت کننده ها برقرار می شود. بنابراین رعایت پروتکل های بهداشت و فاصله ی اجتماعی را در هیچ صورتی فراموش نکنید.

 

سعی کنید با کودکان خود در خانه فعالیت های گروهی انجام دهید. با او به ساخت روزنامه دیواری یا کشیدن نقاشی کودکانه بپردازید. می توانید موضوع نقاشی را مربوط به کرونا انتخاب کنید و از این راه آمادگی های لازم را با صبوری به کودک خود انتقال دهید.  به طور کلی والدین نقش بسیار مهمی را در این روز ها ایفا می کنند زیرا باید وقت بیشتری برای فرزندان خود بگذراند و با انجام فعالیت ها و سرگرمی هایی که معمولا کودکان در مدرسه و مهد کودک ها به آن ها می پردازند مانند ساخت کار های دستی متنوع و کشیدن نقاشی کودکانه با طرح های متفاوت، بتوانند کودکان را برای بازگشت به مدرسه آماده کنند.

 

بسیاری از کودکان به دلیل نامنظم بودن برنامه های یکسال اخیر دچار اختلال هایی شده اند. به عنوان مثال در ساعت هایی غیر عادی غذا می خورند یا می خوابند. برای این که کودکان خود را برای رفتن به مدرسه آماده کنید زمان خواب و بیداری آن ها را مجدد بررسی کنید. به عنوان مثال می توانید به کودکان بگویید که یک ساعت قبل خواب از تجهیزات الکترونیکی مانند گوشی استفاده نکنند.

 

آماده چالش های مادرها بعد از بازگشایی مدارس,وبسایت کودکانه وولک

آماده کردن کودکان برای بازگشایی مدارس

 

هم چنین کمتر شدن فعالیت های فیزیکی و پرخوری در سال اخیر باعث اضافه وزن بسیاری از کودکان و بزرگسالان شده است. می توانید برای رفع این مشکل رژیم غذایی مناسب را برای کودک خود اجرا کنید و ساعات معمول غذا خوردن را به آن ها یادآوری کنید.

 

مادر ها با بازگشایی مدارس، آماده چالش های متفاوت باشند!

بازگشت به مدرسه به این معنی است که فرزند شما با کودکانی روبرو خواهد شد که خانواده های آن ها ممکن است رفتار های متفاوتی در زمینه ایمنی داشته باشند. برخی از کودکان ممکن است مایل به استفاده از ماسک نباشند و برخی دیگر ممکن است خانواده هایی باشند که به شدت به فاصله گذاری اجتماعی اهمیت می دهند. همچنین برخی ممکن است خانواده هایی باشند که اقدامات احتیاطی کمتری انجام داده اند. ممکن است بعضی از کودکان، فرزند شما را برای انجام پروتکل های بهداشتی مورد تمسخر قرار دهند. برای رفع این مشکلات شاید نیاز شود تا به طور مستقیم با معلمان و پرسنل مدرسه ارتباط برقرار کنید اما حتما قبل از بازگشت کودک به مدرسه با او دراینباره صحبت های لازم را انجام دهید. مطمئن شوید که مدرسه ی انتخابی شما برای ایجاد فرهنگ پذیرش رفتار های گوناگون بین کودکان تمام تلاش خود را می کند. 

 

برای اینکه کودکان خود را برای روبرویی با رفتار ها و خلق و خو های متفاوت کودکان دیگر آماده کنید می توانید بسیاری از پند های اخلاقی و آموزش را در قالب سرگرمی ها و فعالیت های کودکانه بگنجانید و آن ها را از راه غیرمستقیم به کودکان خود آموزش دهید. یکی از راه های آموزش به کودکان روایت داستان کوتاه کودکانه برای فرزندانتان است. می توانید با خواندن داستان های کودکانه به فرزندان خود یاد دهید که به تفاوت های اخلاقی انسان های متفاوت احترام بگذرانند و از این رو برای مقابله با دوستان جدید خود در مدرسه حاضر شوند. برای مشاهده تعدادی انبوهی از ایده های نقاشی کودکانه و صد ها داستان کودکانه می توانید به وبسایت کودکانه وولک مراجعه کنید.

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------