آخرین اخبار جامعه


اخبار اجتماعی ,خبرهای اجتماعی,جمعیت

رشد ۶۰ میلیونی جمعیت در ۶۰ سال

بررسی آمارهای قدیمی از این حکایت دارد که از سال ١٣٣٥ تا ١٣٩٥ بیش از ٦٠ میلیون نفر به جمعیت کشور اضافه شده، بعد خانوارها…


46 باند سارقین حرفه ای پایتخت منهدم شد اخبار اجتماعی ,خبرهای اجتماعی,فرمانده انتظامی تهران بزرگ
فرمانده انتظامی تهران بزرگ گفت: در ششمین مرحله از طرح مبارزه با سارقین حرفه ای و فراری توسط پلیس آگاهی در هفته جاری 46 باند سارقان در پایتخت منهدم شد. 

به گزارش ایرنا، سردار حسین رحیمی افزود: در این طرح 193 مجرم دستگیر که 62 نفر از آنها سرقت به عنف داشتند و تا این لحظه به 680 فقره سرقت در قالب 17 باند اعتراف کردند.

 

وی ادامه داد: 34 نفر از این سارقین به 175 فقره سرقت از منازل و مغازه ها اعتراف کردند.

 

رحیمی گفت: 69 نفر در قالب 16 باند سرقت خودرو، وسایل خودرو و موتور سیکلت به هزار و 340سرقت اعتراف کرده اند.

فرمانده پلیس تهران بزرگ اظهار داشت: تمام 193 سارق به 2هزار و 275 سرقت اعتراف کرده اند.

رحیمی ادامه داد: 126 نفر از این سارقین دارای سوابق متعدد دستگیری و زندان هستند.

 

* کشف 5میلیارد تومان کالای قاچاق

وی افزود: چندین محموله کالای قاچاق به ارزش تقریبی 5میلیارد تومان از 17 نفر کشف شد که می توان به 10تن پوشاک، 650 توپ پارچه اشاره کرد.

 

فرمانده پلیس تهران بزرگ گفت: در یکی از سرقت های شاخص یک باند پنج نفره از یک منزل در شمال شهر تهران مبلغ 70میلیارد تومان طلا، پول و اشیای قیمتی به سرقت رفت.

 

* شناسایی پاتوق سارقین

سردار رحیمی ادامه داد: همچنین از یک باند گوشی قاپ نیز 460 دستگاه انواع گوشی همراه کشف و ضبط شد.

 

وی گفت: کشف مکان های تجمع سارقین در دستور کار پلیس قرار دارد که برای اولین بار 31 قهوه خانه که پاتوق این سارقین بود مورد هجوم پلیس قرار گرفت و 7 نفر سارق دارای سابقه های متعدد کیفری دستگیر شدند.

 

فرمانده انتظامی پلیس تهران بزرگ با بیان اینکه مبارزه با دلالان ارز به صورت جدی ادامه دارد افزود: در 2طرح قبلی پلیس 70نفر از دلالان ارز دستگیر شدند و به سوابق آنها رسیدگی خواهد شد.

 

وی ادامه داد: خرید و فروش ارز فقط از طریق صرافی های مجاز و بانک مرکزی قانونی بوده و تقریبا تمام صرافی های غیر مجاز پلمپ و یا این صرافی ها توسط مالکان آنان تعطیل شده است.

 

*کشف 15 تن مواد محترقه

رحیمی با اشاره چهارشنبه آخر سال نیز گفت:با کسانی که اقدام به واردات مواد محترقه دستی و غیر مجاز می کنند برخورد می شود و ماموران سه اداره پلیس امنیت، آگاهی و پیشگیری تاکنون توانسته اند چندین انبار که بیش از 15 تن مواد محترقه در آنجا نگه داری می شد را کشف کنند.

 

وی ادامه داد: اگر واحد های صنفی اقدام به فروش مواد محترقه غیر مجاز داشته باشند نیز با آن واحد صنفی برخورد قاطع خواهد شد.

 

 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------