حذف هزاران حساب فیسبوک و توئیتر مرتبط با ایران اخبار اجتماعی ,خبرهای اجتماعی,فیسبوک و توئیتر
شرکت فیسبوک و توئیتر هزاران حساب کاربری مرتبط با ایران را با اتهام نشر اخبار کذب از تارنماهای خود حذف کردند.

به گزارش ایرنا به نقل از شبکه خبری ان بی سی، توئیتر اعلام کرد هزاران حساب کاربری مربوط به روسیه، ایران و ونزوئلا را شناسایی و حذف کرده است.

 

این شرکت اعلام کرد: 418 حساب کاربری مربوط به روسیه را که با هدف شعله ور کردن مشاجرات سیاسی داخل آمریکا فعالیت می کرده اند، حذف کرده است.

 

همچنین یک هزار و 196 حساب کاربری نیز که توئیتر مدعی شده به طور موثق با دولت ونزوئلا مرتبط بوده و در دفاع از نیکلاس مادورو رئیس جمهوری این کشور توئیت منتشر می کرده اند، جزو حساب های حذف شده است.

 

براساس این گزارش، 764 مورد از حساب های کاربری حذف شده مربوط به ونزوئلا ابتدا در سال 2016 و سپس در سال 2018 در روزهای رقابت های انتخاباتی مردم آمریکا را هدف قرار داده بودند.

 

بنا بر اعلام توئیتر، این حساب های کاربری که رفتاری ربات وار داشته اند پیش از افزایش تنش در هفته های اخیر میان واشنگتن و کاراکاس حذف شده اند.

 

این شرکت همچنین اعلام کرد که 2 هزار و 600 حساب توئیتری مرتبط با ایران که درباره آمریکا، رژیم صهیونیستی، عربستان سعودی و پاکستان توئیت منتشر می کردند از این سامانه حذف شدند.

 

به نوشته تارنمای ان بی سی، همزمان با این اقدام توئیتر، فیسبوک نیز از حذف 783 صفحه، گروه و حساب کاربری مرتبط با ایران را حذف کرد.

 

این صفحه ها و حساب های کاربری مطالبی منتشر می کردند که تبلیغ موضع ایران در موضوعاتی مثل مناقشه رژیم اسرائیل، فلسطینیان و مسائل سوریه و یمن بوده است.

 

به گفته فیسبوک، یکی از این صفحه ها دست کم 2 میلیون دنبال کننده داشت و همه این صفحات و حساب های کاربری در مجموع 30 هزار دلار برای تبلیغات در فیسبوک و اینستاگرام هزینه کرده بودند.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------