هشدار سازمان غذا و دارو نسبت به مصرف محصولات آرایشی آمریکایی اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی,سازمان غذا و دارو
مدیرکل فرآورده‌های آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو با هشدار نسبت به فروش محصولات آرایشی ساخت کشور امریکا گفت: این محصولات از کشور امریکا یا وارد نمی‌شوند یا واردات آن بسیار محدود و در اکثر موارد قاچاق و یا تقلبی هستند. 

به گزارش ایسنا، دکتر عبدالعظیم بهفر با اشاره به اینکه لوازم آرایشی رنگی«Color cosmetics »، از امریکا یا به کشور وارد نمی‌شوند و یا واردات آن بسیار محدود است، گفت: مردم در هنگام خرید لوازم آرایش توجه کنند که اگر برچسب محصول یا بسته بندی این نوع ساخت امریکا باشد، در صورت عدم اطمینان از اصالت کالا و واردات قانونی آن، از خرید محصول خودداری کنند، چراکه آن کالا قاچاق، تقلبی و یا فاقد تاریخ مصرف است.

 

وی با تاکید بر خطرناک بودن مصرف کالاهای قاچاق و یا تقلبی، یادآور شد: لازم است خانواده‌ها برای حفظ سلامت خود به برچسب اصالت کالا توجه کرده و هرگز فریب عده‌ای سودجو و متقلب را که هدفی جز منفعت طلبی نداشته و اهمیتی برای سلامتی مردم قائل نیستند را نخورند.

 

مدیرکل فراورده‌های آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو با اشاره به تکنیک‌های سودجویان در مورد لوازم و فراورده‌های آرایشی و بهداشتی، توضیح داد: معمولاً هنگام فروش محصولات غیرمجاز به خریداران گفته می‌شود که این کالا به صورت چمدانی یا از طریق مسافران از اروپا و آمریکا به صورت موردی وارد شده است، که در اکثر موارد ناصحیح و ادعای نادرستی است.

 

بنابر اعلام روابط عمومی سازمان غذا و دارو، وی خاطرنشان کرد: سلامت مردم و حفظ و ارتقای آن از اولویت‌های کاری سازمان غذا و دارو بوده و اداره کل آرایشی و بهداشتی سازمان، با هماهنگی و همکاری دانشگاه‌های علوم پزشکی، ستاد مبارزه با قاچاق کالا و … با جدیت بیشتری به بازرسی‌ها در سطح عرضه اقدام و موارد تخلف را به مردم اطلاع رسانی می‌کند.

 

بهفر به مردم توصیه کرد: از خرید کالاهای بدون برچسب اصالت خودداری کرده و در صورت وجود برچسب اصالت نیز با خراشیدن این برچسب، کد ١٦ رقمی آن را به سامانه ۲۰۰۰۸۸۲۲ پیامک کرده و حتماً مشخصات ارسالی از طریق پیامک را با کالای در دست مطابقت دهند و فقط به جمله کالا اصالت دارد، اکتفا نکنند.

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------