معاون وزیر کشور: روزانه 67 زلزله خفیف در کشور روی می دهد اخبار اجتماعی ,خبرهای اجتماعی, معاون وزیر کشور
رئیس سازمان مدیریت بحران کشور گفت: روزانه حدود 67 زلزله خفیف داریم و هر سال 175 زلزله بالای چهار و یک زلزله 6 تا 6 و چهار دهم ریشتری در کشور رخ می دهد. 

به گزارش ایرنا، اسماعیل نجار روز چهارشنبه در آیین تجلیل از برترین های مدیریت بحران استان خراسان جنوبی در سال 1397 گفت: هر 10 سال یک زلزله هفت ریشتر را در کشور تجربه می کنیم که همواره باید آماده باشیم و تلاش شود این آمادگی در همه عرصه ها ارتقا یابد.

وی با اشاره به اینکه ایران کشوری پرحادثه است افزود: از 46 حادثه مهم که در دنیا رخ می دهد 35 حادثه در کشور ما ممکن است روی دهد و مهمترین این حوادث زلزله است.

معاون وزیر کشور اظهار داشت: در خراسان جنوبی همت و آمادگی در حال ارتقا است و وحدت و انسجامی که بین نیروهای امدادی استان وجود دارد بی نظیر است.

 

وی گفت: کسی وارد معرکه بحران می شود انسان برتر است و کسی که جان خود را در معرض خطر قرار می دهد تا جان انسان دیگری را حفظ کند، برترین است.

 

نجار افزود: یکی از نکات مهم آموزه های دینی ما کمک به همنوع است و قرآن کریم می فرماید نجات جان یک انسان به معنای نجات جان بشریت است لذا این جایگاه کار امداد و نجات است که اگر یک نفر را نجات دهند، همه بشریت را نجات دادند.

 

وی بیان کرد: انسان باید بزرگی روح پیدا کند تا بتواند به نقطه ای برسد که جانش را برای انسان دیگری فدا کند و ما مسلمانان و ایرانی ها باید به خود ببالیم که چنین آموزه هایی داریم.

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور گفت: کسی که امروز مورد تجلیل قرار می گیرد فردی است که با ریسک بالا و تحمل خطر زیاد به داخل چاه رفته و زنی را از این چاه زنده و سلامت بیرون می آورد و این زیبایی و عظمت قابل وصف نیست.

 

در این آیین از 19 نفر از برترین های مدیریت بحران استان خراسان جنوبی در سال جاری قدردانی شد.

 

خراسان جنوبی به مرکزیت بیرجند 11 شهرستان دارد و سیل و زلزله از حوادث پررخداد در این استان مرزی و کویری است.

 

کارگاه عملیاتی - آموزشی مدیریت جامع سوانح و بلایای طبیعی نیز روز گذشته (سه شنبه) با حضور معاون وزیر کشور و رئیس سازمان مدیریت بحران و 300 نفر از فرمانداران، بخشداران و مسئولان دستگاه های اجرایی استان خراسان جنوبی در مجتمع فرهنگی و تربیتی یادگاران امام خمینی (ره) روستای بهلگرد بیرجند برگزار شد. 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------