اجرای طرح تابستانه از ۲۰ خردادماه /طرح مقابله با بدحجابی تعطیل نشدنی است اخبار اجتماعی ,خبرهای اجتماعی, طرح تابستانه
جانشین فرمانده نیروی انتظامی از اجرای طرح تابستانه از ۲۰ خردادماه خبرداد و گفت: این طرح تا اوایل مهرماه ادامه دارد و در این مدت قرارگاه های پلیس حضوری فعال و همه جانبه در همه بخش ها خواهند داشت. 

به گزارش ایلنا، سردار "ایوب سلیمانی" در حاشیه سفر به استان مازندران در جمع خبرنگاران، با آرزوی قبولی طاعات و عبادات در ماه مبارک رمضان، گفت: از مهمترین ماموریت های نیروی انتظامی ایجاد نظم و امنیت اجتماعی، آرامش و آسایش مردم است و این مربوط به زمان و مکان خاصی نخواهد بود.

 

وی با بیان این که در هر جایی که احساس شود نیاز به امنیت بیشتری دارد، نیروی انتظامی با بسیج امکانات و نیروی خود در آن جا حضوری فعال تر خواهد داشت، تصریح کرد: طرح های نوروزی، پیاده روی اربعین، طرح زمستانه، طرح مدارس و سایر طرح های نیروی انتظامی که در طول سال به اجرا در می آیند از جمله ماموریت هایی هستند که به توجه بیشتری در این رابطه نیاز دارد.

 

این مقام ارشد انتظامی، طرح تابستانه نیروی انتظامی را از مهمترین طرح هایی که در طول سال به اجرا در می آیند، برشمرد و ادامه داد: استان های شمالی کشور با توجه به برخورداری از مواهب الهی، تفرجگاه های متنوع و قرار گرفتن در مسیر بارگاه ملکوتی ثامن الحجج(ع) و همچنین مردمانی خونگرم و مهماندوست؛ همه ساله پذیرای مسافرانی است که به این استان ها سفر می کنند.

 

وی با بیان اینکه ظرفیت های موجود در این استان ها فقط پاسخگوی نیازمندی های همان استان است، خاطرنشان کرد: با تشکیل قرارگاه های عملیاتی و بسیج امکانات، برنامه ریزی های لازم نسبت به ارسال امکانات برای خدمت هرچه بیشتر به مردم صورت گیرد، که در این زمینه تمامی دستگاه های حاکمیتی از جمله وزارت کشور و سایر سازمان های خدماتی اعم از هلال احمر، اورژانس، شهرداری ها و... نقش بسزایی را برعهده دارند.

 

سردار سلیمانی اذعان داشت: نیروی انتظامی با حضور خود این اطمینان را به مردم می دهد، هر جایی که امکان اسکان و حضور مردم در آنجا وجود داشته باشد، حضور دارد و حافظ امنیت و آرامش آنان خواهد بود.

 

این مقام ارشد انتظامی از آمادگی و بسیج کامل دریابانی ناجا برای کنترل شنا در عمق با بکارگیری صدها شناور و نیروهای ورزیده خود خبرداد و گفت: هرچند در طول ایام تابستان گشت های پیاده، موتوری و خودرویی در تمامی مناطق ممنوعه شنا متمرکز خواهد بود اما تاکید ما به مردم خودداری از حضور و شنا در مناطق ممنوعه است.

 

وی، تامین امنیت و آرامش مردم در سفر و مراقبت از اموال آنان در راه ها و تفرجگاه ها را از دیگر اهداف ناجا در طرح تابستانه برشمرد و گفت: در جاده ها با تقویت راهور و در تفرجگاه ها با تقویت نیروی انسانی و بهره گیری از ظرفیت های بومی منطقه از جمله کمک های مردمی، سازمان های دولتی و بخش های خصوصی در تامین امنیت مردم و مسافران استفاده خواهد شد.

 

جانشین فرمانده ناجا، اجرای طرح دریا را پاسخ به نیازمندی های مردم برشمرد و با بیان اینکه این طرح از ۲۰ خردادماه عملیاتی می شود، گفت: این طرح تا اوایل مهرماه ادامه دارد و در این مدت قرارگاه های پلیس حضوری فعال و همه جانبه در همه بخش ها خواهند داشت.

 

سردار سلیمانی کاهش تلفات، ایمنی بیشتر و آرامش مردم را از دیگر اهداف ناجا در طرح دریا برشمرد و ادامه داد: رسانه های جمعی و ملی نقش موثری در آگاهی بخشی به مردم و ارائه هشدارهای انتظامی دارد و قطعا با همکاری اهالی رسانه موفقیت های خوبی نصیب همگان خواهد شد .

 

جانشین فرمانده ناجا، طرح تابستان را به دلیل جهش چند برابری مسافرت ها در این ایام از جمله طرح های متفاوت با سایر طرح های نیروی انتظامی برشمرد و گفت: این طرح ها فقط مختص به زمان خاصی نیست و با توجه به تعطیلات آخر هفته و ...، ناجا طرح هایی را در دستور کار خود قرار می دهد که عمدتا شامل انضباط در تردد و مدیریت ترافیک در حوزه راهور است.

 

این مقام ارشد انتظامی درباره مقابله پلیس با مظاهر علنی فساد، گفت: پلیس مجری قانون است و قطعا با هرگونه جرم مشهودی که در نظر مردم رخ می دهد، برخورد می کند.

 

وی با بیان اینکه طرح مقابله با بدحجابی تعطیل ناشدنی است و مربوط به زمان و مکان خاصی هم نیست، ادامه داد: براساس نظر سنجی های صورت گرفته از سوی سازمان های سنجش افکار، ۹۰ تا ۹۵ درصد مردم به فلسفه حجاب ایمان دارند و شکل عرفی و شرعی آن را می پسندند.

 

سردار سلیمانی، اجرای طرح های انتظامی را زمینه سازی برای امنیت و آرامش و راحتی خیال برای یک سفر بیاد ماندنی برای مردم، تسهیل ترددها، مدیریت ترافیک،کمک به متولیان امر برشمرد و گفت: نیروی انتظامی یک نیروی سازمان محور است و به هیچ وجه محدودیت های سازمانی و ... مانع و عاملی برای کاهش ماموریت های این نیرو نمی شود.

 

جانشین فرمانده نیروی انتظامی در خاتمه با اشاره به مطالبه گری ناجا، فلسفه خدمتگزاری به مردم را داشتن ایامی خوب برای مردم برشمرد و بر ضرورت تعامل و بسیج همه دستگاه های اجرایی در خدمتگزاری به آنان تاکید کرد.

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------