انتشار ربنا با صدای یک زن در اینستاگرام اخبار اجتماعی ,خبرهای اجتماعی, لیلا تهرانچیان

 

وقتی محمدجواد حق‌شناس، رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر تهران و عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی، در شب‌های قدر، مناجات ربنا با صدای خانم لیلا تهرانچیان را در اینستاگرام خود منتشر کرد، پس از مدتی نیروهایی خاص به صفحه اینستاگرام حق‌شناس هجوم برده و با الفاظ رکیک، نسبت به انتشار صدای یک زن اعتراض کردند! پس از این حملات هماهنگ که بعضا همراه با هتاکی و فحاشی بود،

 

این عضو شورای شهر در پست اینستاگرامی دیگری، متن استفتاء از رهبر انقلاب را منتشر کرد که آیت‌ا... خامنه‌ای در پاسخ به استفتاء درباره قرائت قرآنِ كريم به‌نحو ترتيل يا تحقيق توسط زن در جايي كه صداى او از سوى مرد نامحرم شنيده شود، گفته بودند: «بسمه تعالى، در فرض مرقومه با مراعات حجاب واجب اشکال ندارد، صداى زن فى‌نفسه نامحرم نیست شنیدن آن براى مرد و شنواندن آن به مرد نامحرم مانع ندارد، مگر آنکه مستلزم مفسده‌اى باشد.»

 

انتشار این پست نیز منجر به کاهش هتاکی‌ها نشد، اما موضوع به این حملات ختم نشد و چند روز بعد رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر تهران به دادسرای ناحیه ۲۱ ارشاد احضار شد.

 

نامه حق‌شناس به رئیس و اعضای شورا

روز گذشته محمدجواد حق‌شناس در نامه‌ای خطاب به محسن هاشمی، رئیس و اعضای شورای شهر تهران، به تشریح ماجرای احضارش به دادسرا پرداخت. حق‌شناس با اشاره به اینکه طبق احضاریه باید یازدهم تیر در دادسرا حاضر شود و به او اعلام شده که وثیقه نیز همراه خود بیاورد نوشته است: احتراما نظر به اهمیت و ارتباط موضوع و تعهدى که به کار جمعى داریم و احتمال اینکه موضوع از حیطه یک پرونده شخصى و خصوصى فراتر رفته و ابعادى اجتماعى و عمومى در پى خواهد داشت، مراتب ذیل را به اختصار به استحضار شما عزیزان می‌رسانم.

 

۱: حدود ۲۰ روز قبل طی تماسی تلفنی با شماره خصوصی به اینجانب ابلاغ شد که لازم است فردا (سه‌شنبه) جهت پاسخگویی به برخی سوالات به پلیس اخلاقی در خیابان وزرا مراجعه کنم.

 

۲: اینجانب به لحاظ رعایت شأن و منزلت و حقوق نمایندگی مردم و حق شهروندی اعلام کردم احضار تلفنی را نمی‌پذیرم و در صورت لزوم رسما دعوت‌نامه یا احضار بفرمایند.

 

۳: در مورخه ٢٦خرداد ماه احضاریه‌ای از دادسرای ناحیه ٢١ ارشاد به دفتر اینجانب واصل شد که مقرر کرده بود ظرف ۵ روز به دادسرا مراجعه کنم.

 

۴: بلافاصله موضوع را در نامه‌اى به استحضار رئیس محترم شورا رسانده و تلفنى هم کسب تکلیف کردم که منجر به دیدار حضورى هم شد. ۵: در دیدار حضورى ایشان موضوع را به مبحث نامگذاری‌ها مرتبط دانسته و احتمال دلخورى برخى را مطرح کردند اما قرار بر پیگیرى و اعلام نتیجه شد.

 

۶: پس از بررسی رئیس محترم شورا مشخص شد که اینجانب به دلیل قرار دادن یک پست اینستاگرامی در شب‌هاى ماه مبارک از مناجات ربنا با صدای سرکار خانم لیلا تهرانچیان به دادسرا احضار شده‌ام و نظر رئیس محترم شورا نیز اقدام قانونی مبنی بر مراجعه و پاسخگویی در دادسرا بود.

 

۷: در مهلت مقرر وکیل اینجانب به دادسرا مراجعه کرده و پس از طرح موضوع بازپرس مربوطه اعلام می‌دارد که اینجانب شخصا می‌باید مراجعه کنم و ضمنا لازم است وثیقه‌ای نیز به همراه داشته باشم و مقرر می‌شود در روز سه‌شنبه ١١ تیرماه ساعت 8:30 در دادسراى ارشاد حاضر شوم. ۸: اینجانب در تاریخ ۱۱ تیرماه در دادسرای ناحیه ۲۱ ارشاد حاضر خواهم شد. که البته امکان تامین هرگونه وثیقه را نیز نخواهم داشت.

 

تاکنون نیز از هرگونه انتشار و رسانه‌ای کردن موضوع خودداری کرده‌ام و این خبررسانى به شما همکاران اولین اقدام من محسوب مى شود. لازم به‌ذکر می‌دانم پست اینستاگرامی مذکور با صدای یک بانوی هنرمند محترم ایرانی که از شاگردان اساتید بزرگ آواز ایرانى است و اینجانب پس از قرار دادن آن در صفحه شخصی خود در روزهای پایانی ماه مبارک رمضان در پاسخ به برخی اعتراضات هدف‌دار در ذیل پست در قالب کامنت‌های بعضا هتاکانه، فتوای مقام رهبرى آیت‌ا... خامنه‌ای مبنی بر حرام نبودن قرائت قرآن به صورت ترتیل یا تحقیق بانوان و شنیدن یا شنواندن آن براى مردان را در ذیل همان پست قرار داده بودم. خدایا چنان کن سرانجام کار/ تو خوشنود باشى و ما رستگار. پیشاپیش از اینکه مراتب زحمت و تصدیع سروران جان و دوستان گرام فراهم شد، صمیمانه پوزش می‌خواهم».

 

 

آرمان  

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------