آخرین اخبار جامعه


اخبار,اخبار اجتماعی,محمود عباسی

کرونایی ها ماسک نزنند قتل عمد کرده اند/ قصاص با طناب دار در انتظار شیوع دهندگان کرونا است

حکم قصاص در انتظار بیماران کرونایی که با نزدن ماسک و سرفه منجر مرگ دیگران شوند. به گزارش رکنا، معاون حقوق بشر و امور…


آمار تامل‌برانگیز فرماندار تهران/ ۸۴۴راننده سرویس مدرسه لیسانس هستند و تعدادی هم فوق‌لیسانس و دکتری! اخبار اجتماعی ,خبرهای اجتماعی,فرماندار تهران
فرماندار تهران با اشاره به وجود 844 راننده با مدرک لیسانس برای سرویس مدارس در شهر تهران گفت: تعدادی از رانندگان سرویس مدارس در تهران دارای مدرک فوق‌ لیسانس و حتی دکتری هستند.

 به گزارش ایسنا، عیسی فرهادی درآیین رونمایی از برچسب ویژه مدارس شهر تهران با بیان اینکه آموزش وپرورش بزرگترین سرمایه در کشور است و هیچ زیر ساختی مهمتر از آن نیست، گفت: در حقیقت تربیت انسان به عهده این نهاد است و کاری مهمتر از تربیت انسان‌ها وجود ندارد. شهدا تربیت شده همین مکتب هستند و در دوران دفاع مقدس  36 هزار دانش‌آموز و 4000 معلم به شهادت رسیدند.

 

وی ادامه داد: ما شرایط سختی را طی کردیم؛ در حوزه تحریم‌ها، بازسازی و رفع محرومیت‌ها، ولی تعلیم و تربیت علیرغم وجود همه مشکلات محور توسعه کشور قرار گرفته به نحوی که خوشبختانه امروز در دورترین روستاها حتی برای یک دانش آموز ، یک معلم مشغول فعالیت است تا کسی از تحصیل باز نماند. البته بی‌تردید تا رسیدن به جایگاه واقعی آموزش و پرورش فاصله‌ زیادی داریم.

 

فرهادی در بخش دیگری از سخنان خود تاکید کرد: در حوزه  ایمن سازی مدارس و فراهم کردن زیر ساخت‌ها باید هزینه کرد بالایی داشته باشیم اما به دلیل کمبود اعتبارات هزینه کردها بسیار کم است. می‌طلبد همه امکانات کشور به سمت تجهیز و توسعه آموزش و پرورش به کار گرفته شود. می طلبد همه دلسوزان نظام، رسانه‌ها  و اولیا و همه امکانات گرایشی به سمت تقویت آموزش و پرورش داشته باشند تا در آینده شاهد توفیقات بسیار باشیم.

 

وجود 264 مدرسه با قدمت بالای 60 سال در تهران 

فرماندار تهران با اشاره به این که کشور ما مورد هجمه دشمن بوده اماتوانسته‌ایم علیرغم این هجمه‌ها در بسیاری از زمینه‌ها توسعه و پیشرفت مناسب داشته باشیم و در رتبه نخست دنیا قرار بگیریم، افزود: تهران، یک دوازدهم جمعیت دانش آموزی کشور وجود دارد ولی در بحث امکانات در رتبه‌های آخر قرار دارد. در حوزه مدارس فرسوده تهران با هیچ کجای کشور قابل مقایسه نیست به شکلی که 264 مدرسه با قدمت بالای 60 سال در تهران وجود دارد .

 

فرهادی تاکید کرد که برای مثبت کردن چشم انداز توسعه کشور راهی جز تقویت آموزش و پرورش نداریم. باید مشکلات آموزش و پرورش حل شود و در این راستا نیز همه باید همکاری داشته باشیم.

 

فرماندار تهران در خصوص سرویس مدارس در شهر تهران نیز گفت: باید اطمینان لازم برای اولیا فراهم شود و در این راستا با همه‌ توان در خدمت دانش‌آموزان تهرانی باشیم. ساماندهی سرویس‌ها اطمینانی در بحث‌های اخلاقی و تعلیم و تربیت ایجاد کرده است. امروز 844 نفر از رانندگان سرویس مدارس دارای مدرک لیسانس هستند و تعدادی از آنها نیز فوق‌لیسانس و حتی دکترا دارند. به این ترتیب رانندگان سرویس‌ها نیز تحت نظارت کامل هستند و این می‌تواند اطمینان بیشتری را حاصل کند.

 

 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------