تا ۳۰ سال آینده: از هر ۳ ایرانی یک نفر سالمند خواهد بود اخبار اجتماعی ,خبرهای اجتماعی,
مدیرکل بهزیستی البرز گفت: هزار و ۲۹۷ سالمند استان از خدمات مراکز روزانه و شبانه روزی بهزیستی بهره‌مند هستند. 

اسدالله حیدری در گفتگو با ایسنا با اشاره به شعارامسال روز جهانی سالمند با عنوان «فرصت‌های برابر برای همه سنین» اظهار کرد: طی ۳۰ سال آینده بیش از ۳۰ درصد جمعیت ایران را افراد بالای ۶۰ سال تشکیل خواهند داد و این به آن معناست که از هر سه نفر یک نفر سالمند خواهد بود.

 

وی ادامه داد: بر این اساس برای اینکه این مساله به چالش تبدیل نشود باید برنامه‌ریزی داشته باشیم، چون همین حالا هم وضعیت سالمندی در کشور خوب نیست.

 

وی با اشاره به جوان بودن جمعیت البرز توضیح داد: در حال حاضر ۱۰ درصد جمعیت جامعه را سالمندان تشکیل می‌دهند، ولی این آمار در البرز ۵.۶ درصد است و بر این اساس می‌توان گفت البرز جزو استان‌های جوان است.

 

وی تصریح کرد: در حال حاضر بیش از سه هزار و ۵۰۰ سالمند تحت پوشش بهزیستی هستند و هزار و ۲۹۷ نفر از آن‌ها از خدمات مراکز روزانه و شبانه روزی این نهاد برخوردارند.

 

این مسئول توضیح داد: دوران سالمندی دوران بیکاری و خانه نشینی نیست، چون بسیاری از افراد موفق دنیا در همین دوران کار‌های بزرگی انجام داده اند.

 

مدیرکل بهزیستی البرز ادامه داد: نباید اجازه دهیم فرصت سالمندی در جامعه به تهدید تبدیل شود و باید از همین حالا برای سالمندان آینده کشور برنامه ریزی صورت دهیم.

 

حیدری خاطرنشان کرد: بالا رفتن امید به زندگی در جامعه یکی از فاکتور‌های کشور‌های توسعه یافته است که این امر در کشور ما برای مردان ۷۸ سال و برای زنان ۸۰ سال است.

 

مدیرکل بهزیستی البرز گفت: به دنبال راه اندازی خانه امید برای سالمندان استان هستیم تا در این خانه‌ها بتوانند از خدمات مختلفی برای گذران اوقات فراغت خود بهره‌مند شود.

 

 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------