«سارقان» ستاره‌دار می‌شوند اخبار اجتماعی ,خبرهای اجتماعی,
معاون مبارزه با سرقت پلیس آگاهی ناجا از ستاره‌دار شدن سارقان خبر داد و گفت: در مجموعه پلیس تخصصی سارقان کیف‌قاپ و موبایل قاپ و سارقان به عنف مشخص شده‌اند و مورد هدف ما هستند.

«سرهنگ رضا موذن» معاون مبارزه با سرقت پلیس آگاهی ناجا در گفت‌وگو با ایلنا درباره وقوع جرائمی مانند سرقت گفت: از ابتدای سال تاکنون تقریبا با کاهش ۱۷ درصدی در کل سرقت‌ها اعم از سرقت‌های خرد و بزرگ مواجه بوده‌ایم.

 

وی ادامه داد: با توجه به ایجاد قرارگاه سرقت که کماکان نیز تا پایان سال پیگیر آن هستیم جلوی سرعت رشد سرقت را گرفته‌ایم. در مجموع هم با کاهش وقوع سرقت مواجه بودیم و هم ۲۲ درصد افزایش کشفیات را داشتیم؛ یعنی ما در کشفیات نیز تلاش‌هایمان را بیشتر کرده‌ایم تا بتوانیم احساس امنیت بیشتری به مردم بدهیم.

 

معاون مبارزه با سرقت پلیس آگاهی ناجا درباره جرائمی مانند کیف‌قاپی و موبایل قاپی خاطرنشان کرد: یکی از موضوعاتی که در وقوع سرقت بسیار اهمیت دارد، این است که مالباختگان کاملا به هشدارها بی‌توجه هستند و همیشه در این اتفاقات سهل‌انگاری و بی‌توجهی مال باخته به وضوح مشخص است. در حالی که ما به طور مداوم هشدار می‌دهیم که در مسیرهای امن از تلفن همراه استفاده کنند و گوشی مشخص نباشد، اما باز هم متاسفانه بی‌دقتی‌هایی دیده می‌شود.

 

سرهنگ موذن تصریح کرد: در مجموعه پلیس تخصصی سارقان کیف‌قاپ و موبایل قاپ و سارقان به عنف مشخص شده‌اند و ما این سارقان را ستاره‌دار کردیم و سارقان مورد هدف ما هستند و ما چه در حوزه انتظامی و چه در حوزه تشکیل پرونده و ارجاع به مرجع قضایی با شدت بیشتری با این افراد برخورد خواهیم کرد.

 

وی در بخش دیگری از صحبت‌هایش درباره نگهداری طلا و ارز در منزل گفت: متاسفانه تا این روند ادامه داشته باشد ما با موضوعات مانند سرقت از منازل مواجه خواهیم بود البته همانطور که گفتم در حوزه پیشگیری و اعلام هشدار آگاه‌سازی‌هایی انجام داده‌ایم، اما تا زمانی که این فضا و فرصت برای سارقان در منازل با نگهداری طلا و پول ایجاد شود ما شاهد سرقت‌ منازل خواهیم بود.

 

معاون مبارزه با سرقت پلیس آگاهی ناجا تاکید کرد: ما از مردم می‌خواهیم طلا و پول‌های خود را در منازل نگهداری نکنند و یا هنگام خروج از منزل طلا و پول را از منزل خارج کرده و به صندوق امانت بسپارند. 

 

 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------