احتمال سیلاب در مناطقی از غرب و جنوب غرب اخبار اجتماعی ,خبرهای اجتماعی, سیلاب
کارشناس سازمان هواشناسی گفت: احتمال آبگرفتگی و سیلابی شدن مسیل‌ها و معابر در مناطقی از غرب و جنوب غرب کشور وجود دارد که موجب لغزندگی جاده‌ها و اختلال در تردد خواهد شد؛ بنابراین هموطنان مراقب باشند. 

فریبا گودرزی روز سه شنبه در گفت و گو با  ایرنا افزود: امروز سامانه بارشی در نیمه غربی کشور فعال است. در نوار غربی، مرکز و دامنه های جنوبی البرز بارش باران گاهی با رعد و برق و وزش باد شدید پیش بینی می‌شود. در ارتفاعات البرز و زاگرس مرکزی نیز بارش به صورت برف خواهد بود، بعدازظهر با شمالی شدن جریان ها بر روی دریای خزر بارش و کاهش دما در استان‌های شمالی آغاز می‌شود و دریای خزر نیز مواج خواهد بود.

 

وی اظهار داشت: امروز شدت بارش در استان‌های لرستان، شمال خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، غرب اصفهان، کرمانشاه، مرکزی، همدان و تهران است.

 

وی ادامه داد: همچنین امروز در جنوب استان خوزستان وزش باد شدید و گرد و خاک پیش‌بینی شده است.

 

گودرزی گفت: چهارشنبه گستره فعالیت این سامانه تمام کشور را فرا خواهد گرفت و علاوه بر مناطق فوق در برخی مناطق جنوب و مرکز و شمال شرق کشور نیز بارش باران خواهیم داشت و پیش‌بینی می‌شود به تدریج با کاهش فعالیت این سامانه در نیمه غربی کشور در بعدازظهر چهارشنبه این سامانه فقط در شمال شرق و شرق سواحل دریای خزر فعال خواهد بود و در نوار شرقی کشور سبب وزش باد شدید و گرد و خاک می شود.

 

وی افزود: پنجشنبه در نوار شرقی کشور وزش باد شدید و بارش پراکنده رخ خواهد داد و این سامانه به تدریج از کشور خارج می‌شود. جمعه در بیشتر مناطق کشور جوی آرام حاکم خواهد بود و طی روزهای پنجشنبه و جمعه در نیمه غربی کشور افزایش نسبی دما پیش بینی می‌شود، بعدازظهر شنبه به همراه گذر موج تراز میانی جو در شمال غرب بارش باران در دامنه‌های جنوبی البرز واقع در استان های قزوین، البرز و تهران و دامنه های زاگرس مرکزی در جنوب غرب بارش پراکنده رخ می‌دهد و در اواخر وقت با نفوذ جریان‌های شمالی به سواحل دریای خزر در غرب سواحل نیز بارش پراکنده رخ می‌دهد.

 

گودرزی گفت: بعدازظهر سه شنبه و اوایل روز چهارشنبه در استان‌های واقع در جنوب غرب کشور و خلیج فارس و چهارشنبه و پنجشنبه تمام خلیج فارس مواج است.

 

رگبار باران در تهران 

کارشناس سازمان هواشناسی افزود: تهران امروز ابری همراه با بارش باران و مه آلودگی، در بعضی ساعات باران و رعد و برق و در شب ابری همراه با بارش باران در بعضی ساعات رگبار باران و رعد و برق خواهد بود. کمینه دمای امروز تهران ۹ درجه بالای صفر شد و بیشینه دمای امروز پایتخت به ۱۲ درجه بالای صفر می رسد.

 

گودرزی گفت: ارومیه با دمای ۴ درجه زیر صفر و اهواز ۲۹ درجه بالای صفر به ترتیب سردترین و گرمترین نقاط کشور در ۲۴ ساعت گذشته بودند.

 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------