بارش پراکنده در نقاط مختلف کشور تا 3 روز آینده اخبار اجتماعی ,خبرهای اجتماعی,هواشناسی
کارشناس سازمان هواشناسی گفت: با تاثیر سامانه بارشی در کشور از روز گذشته(جمعه) وارد شده تا روز دوشنبه ۲۶ اسفند ماه شاهد بارش برف و باران پراکنده در نقاط مختلف کشور خواهیم بود. 

کبری رفیعی روز شنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: امروز در نیمه شرقی کشور آسمان صاف و آرام است اما به تدریج با ورود سامانه بارشی به غرب و شمال غرب کشور بارش در این نواحی آغاز می شود، امروز فعالیت این سامانه به تمام نوار غربی، دامنه‌های جنوبی البرز و استان های قزوین، البرز و تهران و برخی مناطق مرکزی، جنوب و شرق کشور گسترش می‌یابد.

 

وی اظهار داشت: در استان های لرستان، چهارمحال و بختیاری، ایلام، کرمانشاه و شمال خوزستان بارش باران شدت خواهد داشت و به صورت باران گاهی با رعد و برق و وزش باد شدید و در ارتفاعات برف پیش‌بینی می‌شود، یکشنبه فعالیت سامانه بارشی در غرب و جنوب غرب تداوم داشته و به مرکز، شرق، شمال شرق و دامنه‌های جنوبی البرز گسترش می یابد، در شمال در شمال غرب و سواحل شمالی کشور نیز بارش های پراکنده رخ می‌دهد و در جنوب ایلام، لرستان، نیمه شمالی خوزستان، چهارمحال و بختیاری، شمال کهگیلویه و بویر احمد و غرب اصفهان بارش شدت خواهد داشت.

 

کارشناس سازمان هواشناسی ادامه داد: دوشنبه این سامانه بارشی در نیمه شرقی و دامنه‌های جنوبی البرز در سمنان فعال بوده و به تدریج از کشور خارج می‌شود و در شمال غرب دامنه‌های زاگرس مرکزی در غرب کشور، دامنه های جنوبی البرز در قزوین، البرز، تهران و سواحل شمالی کشور بارش پراکنده و در ارتفاعات بارش برف پیش‌بینی می‌شود، سه شنبه این سامانه در نوار شمالی کشور فعال است.

 

به گفته وی اواخر وقت جمعه تا ظهر شنبه در استان‌های خوزستان و ایلام وزش باد شدید و گرد و خاک دور از انتظار نیست.

 

تهران ابری گاهی وزش باد 

کارشناس سازمان هواشناسی افزود: امروز آسمان تهران کمی ابری تا نیمه ابری گاهی ورزش باد خواهد بود، کمینه دمای امروز تهران ۱۶ درجه بالای صفر بود و بیشینه دمای امروز پایتخت ۲۰ درجه بالای صفر خواهد شد.

 

رفیعی گفت: بندرعباس با دمای ۲۹ درجه بالای صفر و بجنورد دو درجه بالای صفر به ترتیب گرمترین و سردترین نقاط کشور در ۲۴ ساعت گذشته بودند.

 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------