آخرین اخبار جامعه


اخبار اجتماعی ,خبرهای اجتماعی,حج عمره

حج عمره و زیارت همچنان تعطیل است/ مساجد در عربستان بازگشایی شدند

رسانه های خارجی از بازگشایی مساجد در عربستان سعودی و تداوم ممنوعیت حج عمره و زیارت در این کشور خبر دادند. به گزارش مهر به…


فاصله‌گذاری مناسب صندلی‌ها در مدارس/ ثبت دوره‌ای وضعیت سلامت دانش آموزان و معلمان اخبار اجتماعی ,خبرهای اجتماعی,دانش آموزان
معاونت تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش، دستورالعمل مراقبت و کنترل بیماری کرونا ویروس با عنوان « بازگشایی مدارس در شرایط فاصله گذاری اجتماعی» را جهت اجرا به ادارات کل آموزش و پرورش استان‌ها ابلاغ کرد. 

به گزارش ایسنا، معاونت تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش، در پی بازگشایی مدارس از ۲۷ اردیبهشت ماه دستورالعمل مراقبت و کنترل بیماری کرونا ویروس  تهیه شده در وزارت بهداشت را جهت اجرا به ادارات کل آموزش و پرورش ابلاغ کرد.

 

بر این اساس؛ ادارات کل آموزش و پرورش استان‌ها باید گزارشی از اقدامات انجام شده به کمیته آموزش و پرورش ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا ارسال کنند.

 

این دستورالعمل، بازگشایی مدارس را منوط به شروطی از جمله؛ ضدعفونی تمام سطحوحی که در تماس با دانش آموزان است، تامین صابون مایع و محلول‌های ضدعفونی، امکان فاصله گذاری مناسب برای صندلی‌ها در کلاس‌ها و سالن‌های مدارس، اطلاع رسانی به معلمان و دانش آموزان در جهت رعایت احتیاط‌های لازم و ثبت دوره‌ای وضعیت سلامت دانش آموزان، معلمان و کارکنان با استفاده از امکانات غربالگری می‌کند.

 

 به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، همچنین خانه رعایت اصول پایه، غربالگری و بیماریابی، اطلاع رسانی به والدین در مورد کودکان، رعایت بهداشت فردی و بهداشت محیط، لغو کلیه برنامه‌های فوق برنامه، آموزش سلامت فردی و عمومی، تعطیلی پایگاه‌های تغذیه‌ای دانش آموزان، کنترل سرویس‌های ایاب و ذهاب مدارس از لحاظ بهداشتی، و ... از جمله مورد ذکرشده در این دستورالعمل است.

 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------