استاندار تهران: بیشترین بیکاری کرونا در استان تهران مربوط به بخش خدمات است اخبار اجتماعی ,خبرهای اجتماعی,استاندار تهران
استاندار تهران گفت: بیشترین بیکاری کرونا در استان تهران مربوط به بخش خدمات است 

به گزارش مهر، انوشیروان محسنی بندپی بعد از ظهر یکشنبه در جلسه شورای اشتغال که با حضور منصوری معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت کار و اعضای کارگروه برگزار شد با اشاره به تحقق تعهد اشتغال استان تهران اظهار داشت: در سال ۹۸ تعهد ایجاد اشتغال در استان تهران ۹۶ هزار شغل بوده که به صورت رسمی ۸۵.۲ درصد تحقق یافته و با توجه به اینکه میزان اشتغال شرکت‌های دانش‌بنیان ثبت نشده نشان دهنده این است که به صورت ۱۰۰ درصدی تحقق یافته است.

 

وی ادامه داد: بیشترین سهم اشتغال در استان تهران در حوزه خدمات با بیش از ۶۵ درصد می‌باشد که به علت تأثیر سو بیماری کرونا بر این بخش، بیشترین بیکاری در این حوزه ایجاد شده است که به سبب تعطیلی هتل‌ها واحدهای پذیرایی، تورهای گردشگری و غیره بوده است.

 

استاندار تهران سپس بیان کرد: از ۷۵۰ هزار نفر ثبت‌نام شده برای دریافت بیمه بیکاری در اثر بیماری کرونا، ۱۶۰ هزار نفر مربوط به استان تهران و از این تعداد ۱۱۰ هزار نفر مربوط به شهر تهران هستند.

 

محسنی بندپی سپس عنوان کرد: در مورد نحوه پرداخت وام به واحدهایی که از شرایط کرونا دچار آسیب شدند، حوزه خدمات بیشتر دچار مشکل شده از همین رو بیشترین اختصاص وام نیز مربوط به این حوزه است.

 

وی همچنین گفت: مشکلاتی در زمینه پرداخت تسهیلات وجود داشت که برخی شروط مورد بازنگری قرار گرفته تا افراد و واحدهای بیشتری از تسهیلات لازم برخوردار شوند و به مدار فعالیت بازگردند.

 

 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------