X

رئیس شورای شهر تهران: امیدوارم یلدای امسال پایان زمستان تحریم باشد اخبار اجتماعی ,خبرهای اجتماعی,رئیس شورای شهر تهران
رئیس شورای شهر تهران گفت: امیدوارم یلدای امسال نقطه عطف پایان زمستان تحریم و ناکارآمدی باشد و جای خود را به بهار رونق و رفاه برای مردم ایران بدهد. 

«محسن هاشمی» رییس شورای اسلامی شهر تهران، امروز -یکشنبه-  در آغاز دویست و پنجاه و هفتمین جلسه شورای شهر تهران، فرا رسیدن ولادت عقیله بنی هاشم، دخت فاطمه زهرا، زینب کبری و روز پرستار را گرامی داشت.

 

وی گفت: شجاعت، فصاحت، بلاغت و درایت حضرت زینب در رهبری مبارزه سیاسی و روشنگری علیه استبداد اموی، نمونه ای تکرار نشدنی از نقش زن در جامعه است که می تواند الگوی زنان آزاده جهان قرار گیرد.

 

وی با بیان اینکه روز پرستار امسال با یکسالگی ورود بیماری کرونا به کشور شرایطی خاص دارد، گفت:  پرستاران خط مقدم و زحمت ترین قشر جامعه در مبارزه با کرونا و رسیدگی به بیماران قرار داشتند و تعداد فراوانی از زنان و مردان پرستار به کرونا مبتلا، بخشی از آنها به شهادت رسیده و همه این قشر عزیز آرامش و آسایش خود را در پای سلامت جامعه قربانی کردند

 

هاشمی در ادامه گفت: امشب در سنت ایرانی، شب یلدا نام گرفته است، شب یلدا، نقطه طلوع امید است، شبی است که در تاریکی، امید به روشنی موجب دلگرمی و همدلی می شود.

 

هاشمی افزود: امسال اگرچه بدلیل پاندمی کرونا، ناگزیر هستیم که یلدا را دور از دوستان و خانواده جشن بگیریم اما امید به پایان کرونا به امیدهایمان افزوده شده است.

 

وی ابراز امیدواری کرد که یلدای امسال نقطه عطف وحرکتی به سوی پایان این سال‌های سخت برای جامعه ایران باشد و زمستان تحریم وخودتحریمی و ناکارآمدی، جای خود را به بهار رونق و رفاه برای مردم ایران بدهد.

 

وی، تنها مسیر عبور از این شرایط سخت را همدلی و وحدت مردم و تمرکز مسئولان برحل مشکلات بجای اختلاف سلیقه و کشمکش های سیاسی دانست.

 

به گزارش ایرنا، دویست و پنجاه و هفتمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران، بررسی طرح جبران عدم النفع مالکان قدیمی محدوده محله جماران و یک فوریت طرح «الزام شهرداری تهران به حفظ بافت ارزشمند معاصر و هویت معنوی محله جماران و جبران عدم النفع مالکان قدیمی محدوده طرح» در دستور کار قرار دارد.

 

همچنین اعضای شورای شهر تهران، یک فوریت طرح «الزام شهرداری تهران به حفظ بافت ارزشمند معاصر و هویت معنوی محله جماران و جبران عدم النفع مالکان قدیمی محدوده طرح» را در دستور کار دارند.

 

در این جلسه، «سید حسن رسولی» خزانه دار شورا گزارشی در خصوص حساب‌های درآمد و هزینه مهر و آبان ماه و ۸ ماهه شهرداری تهران در سال ۹۹ ارائه خواهد کرد.

 

همچنین در این جلسه طرح نظام‌نامه مشارکت و تعامل تشکل‌های غیر دولتی و مدیریت شهری نیز با قرائت گزارش کمیسیون فرهنگی-اجتماعی بررسی می‌شود.

 

در ادامه اصلاحیه مصوبه چگونگی محاسبه و اخذ بهای خدمات پسماند بررسی خواهد شد.

 

طرح «الزام شهرداری تهران به اعطای تسهیلات به کارکنان شهرداری که در حین انجام وظایف محوله به کرونا مبتلا شده و جان خود را از دست داده‌اند» و طرح «الزام شهرداری تهران به تهیه و ارائه لایحه نظام نامه و برنامه عملیاتی مسئولیت پذیری اجتماعی در شهرداری تهران» بررسی می شود.

 

سپس طرح «تعیین حسابرسان منتخب شورا جهت انجام عملیات حسابرسی سال ۱۳۹۹  شورای اسلامی شهر تهران، شهرداری  و سازمان‌ها و شرکت‌های وابسته به آن» مورد بررسی قرار گرفته و گزارش کمیسیون برنامه و بودجه قرائت می‌شود.

 

همچنین در این جلسه گزارش‌های حسابرس رسمی شورا در خصوص  سازمان بهشت زهرا و معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران برای سال مالی ۱۳۹۹ قرائت می‌شود.

 

 بررسی لایحه شهردار تهران در خصوص  طرح «بهره برداری از پیاده‌روها» و گزارش کمیسیون برنامه و بودجه نیز در دستور کار قرار دارد.

 

قرار است اعضای شورای اسلامی شهر تهران، مجمع عمومی عادی شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه را برگزار و لایحه شهردار تهران درخصوص «تعیین ضوابط کنترل آلاینده‌های هوا در پایانه‌های اتوبوسرانی و ترمینال‌ها» بررسی شده و گزارش کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری قرائت خواهد شد.

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------