X

محسن هاشمی: زیست شبانه در تهران تصویب شد/ شورای شهر: زیست شبانه برای کل تهران نیست اخبار اجتماعی ,خبرهای اجتماعی,ئیس شورای اسلامی شهر
رئیس شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به تصویب لایحه تحقق شهر بیدار گفت: این طرح قرار است در چند نقطه از پایتخت که دچار شب مردگی است، اجرا شود. 

به گزارش ایرنا، محسن هاشمی روز سه شنبه پس از پایان دویست و شصت و هفتمین جلسه شورای پنجم شهر تهران به خبرنگاران توضیح داد: امروز جلسه پرباری داشتیم و چند طرح عوارضی یک فوریتی که باید تا ۱۵ بهمن بررسی می شد، تصویب گردید.

 

وی ادامه داد: ۲ طرح و لایحه هیجانی نیز داشتیم که یکی تهران بیدار یا همان زیست شبانه و دیگری ارائه تخفیف در عوارض شهرسازی به ساخت هتل بود.

 

هاشمی با اشاره به اینکه،  براساس مصوبه تحقق شهر بیدار تهران، فضاهای مناسبی از چند نقطه از شهر که شب مردگی دارد برای اجرای این طرح انتخاب شده است، گفت: هدف از اجرای طرح شهر بیدار تهران بیشتر فرهنگی است.

 

رئیس شورای شهر تهران در مورد امکان رد لایحه تحقق شهر بیدار در فرمانداری گفت: در نظر داشته باشید که این لایحه به چند نقطه در پهنه های شهر محدود می شود؛ از سوی دیگر این لایحه در هیات تطبیق مطرح می شود و آنها نظراتشان را می دهند و اعضی شورا بررسی می کنند.

 

استفاده از فضاهای عمومی شهر به نفع شخصی جرم است

هاشمی همچنین گفت: اینکه برخی مغازه داران اجازه پارک حاشیه ای در مقابل مغازه خود را به شهروندان نمی دهند، غیرقانونی است و متاسفانه شهرداری و نیروی انتظامی در این زمینه اقتدار لازم را ندارند.

 

وی تاکید کرد: این موضوع باید جدی گرفته شود چرا که طبق قانون کسی حق ندارد از فضای عمومی شهر نفع شخصی ببرد و باید اقتدار در این زمینه به وجود بیاید.

 

هاشمی یادآور شد: برخی ارگان های دولتی و خصولتی و شماری مغازه داران مرتکب این تخلف می شوند اما چون برخی جرم ها بسیار به وقوع می‌پیوندد، عادی انگاری می شود.

 

شهرداری سند اکثر معابر شهر را دارد

رئیس شورای شهر تهران درباره سند خوردن بزرگراه همت به نام شهرداری نیز گفت: شهرداری تهران سند اکثر معابر شهر را دارد اما برخی بعدا می آیند و روی اسناد شکایت کرده و ایجاد شک و تردید می کنند؛ الان برخی جاها در شهر وجود دارد که یک دفعه موقوفه فرض می شود و می آیند و شکایت می کنند اما بخش حقوقی شهرداری این موارد را به جد پیگیری می کند.

 

زیست شبانه برای کل تهران نیست

زهرا صدر اعظم عضو شورای شهر تهران: ۵ پهنه برای اجرای شهر بیدار در نظر گرفته شده و برای هر پهنه نقاطی را در نظر گرفته‌ایم و کل منطقه مدنظر نیست.

 

به طور مثال اگر پهنه جنوب برای این موضوع پیش‌بینی شده باشد محدوده حرم عبدالعظیم(ع) را در نظر گرفته‌ایم یا در پهنه شرق فقط منطقه هفت‌حوض مدنظر است نه کل منطقه ۸. بنابر این اجرای این طرح مربوط به کل تهران نیست.

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------