X

آخرین اخبار جامعه


خودکشی,اخبار اجتماعی ,خبرهای اجتماعی

واکنش به خبر ۸۴ خودکشی در یک روز در تهران | تماس‌های مرتبط با خشونت خانگی افزایش یافته است

رئیس اورژانس اجتماعی کشور نسبت به خبر وقوع خودکشی ۸۴ تهرانی در یک روز واکنش نشان داد و گفت: چنین موضوعی صحت ندارد. آمار…

عیسی کلانتری:نباید آب از رودخانه و تالاب کم شود و به کشاورزان داده شود اخبار اجتماعی ,خبرهای اجتماعی,عیسی کلانتری
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه حق‌آبه تالاب‌ها باید مانند حق‌آبه کشاورزی در نظر گرفته شود، گفت: نمی‌شود آبی از رودخانه کم شود، آب تالاب کم شود و به کشاورزان داده شود زیرا اهمیت اقتصادی تالاب حتی بیشتر از توسعه کشاورزی است.

عیسی کلانتری در حاشیه افتتاح مرکز پایش زیست محیطی تالاب بامدژ که امروز (۱۱بهمن‌ماه) برگزار شد، اظهار کرد: امروز از تالاب شادگان بازدید داشتیم و در ادامه سفر نیز خط تولید ظروف یکبار مصرف از باگاس، افتتاح خواهد شد.

 

به گزارش ایسنا، وی در خصوص این طرح تولیدی افزود: با توجه به اینکه پلاستیک دشمن محیط زیست است، خوشبختانه سرمایه‌گذاران بخش خصوصی در شرکت کاغذ پارس هفت تپه سرمایه گذاری کردند و قرار است سالیانه حدود ۶۰۰ میلیون قطعه ظروف یکبار از باگاس مصرف تولید شود.

 

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست بیان کرد: احیای تالاب‌ها جزو سیاست‌های رئیس جمهور است. حق‌آبه‌ تالاب‌های شادگان و هورالعظیم را داریم که برای اولین بار میزان آن تعیین شده است؛ در این زمینه، با وزارت نیرو و شواری نگهبان به تفاهم رسیدیم و حق‌آبه تعیین کردیم.

 

وی تصریح کرد: حق‌آبه تالاب‌ها باید مانند حق‌آبه کشاورزی در نظر گرفته شود؛ نمی‌شود آبی از رودخانه کم شود، آب تالاب کم شود و به کشاورزان داده شود زیرا اهمیت اقتصادی تالاب حتی بیشتر از توسعه کشاورزی است.

 

کلانتری در پایان با بیان اینکه تالاب‌ها نیز دیگر دارای حق‌آبه هستند، گفت: در گذشته تالاب‌ها تنها با سیلاب پر می‌شدند اما اکنون با توجه به حق‌آبه‌های تعیین شده، باید حق‌آبه تالاب‌ها را مانند کشاورزان، از تخصیص‌دهنده آب که وزارت نیرو است، تقاضا کنیم.

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   
   وب گردی