پلیس راهور تهران: طرح برخورد با تخلفات مخدوشی و پوشش پلاک در پایتخت



 ,اخبار اجتماعی ,خبرهای اجتماعی
معاون آموزش وفرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران از تشدید طرح برخورد با مخدوشی و پوشش پلاک در سطح شهر تهران و برخورد قاطع با متخلفان این نوع تخلف خبر داد.

 به گزارش عصر ایران از مرکز اطلاع رسانی پلیس راهور تهران بزرگ ، سرهنگ علی همه خانی ضمن بیان این خبر گفت : طرح برخورد با مخدوشی و پوشش پلاک در سطح شهر تهران و برخورد قاطع با متخلفان در دستور جدی کار پلیس راهور فاتب قرار گرفته است .

 

وی بیان داشت : با توجه به محدودیت های اعمال شده به دلیل عدم شیوع ویروس کرونا این امر موجب شد تا معدود رانندگانی اقدام به تخلف پوشش و مخدوشی پلاک نمایند که این اقدام آنها از دید و رصد پلیس دور نیست .

 

وی افزود : رانندگانی که اقدام به پوشش پلاک خود از طریق پوشاندن یا گذاشتن کاور و ... بر روی پلاک به منظور ورود به محدوده طرح ترافیک یا محدوده کاهش آلودگی هوا و ... می نمایند نیز برابر مقررات علاوه بر اعمال قانون  برای آن تخلف، جریمه  جداگانه هم خواهند شد.

 

وی خاطرنشان کرد : عوامل پلیس راهور در سطح معابر پایتخت به صورت فیزیکی حضوردارند و همچنین با استفاده از دوربین‌های نظارتی و ثبت تخلف شهری به صورت مکانیزه با رانندگان متخلفی که پلاک خودرویشان را به هرنحوی دست کاری و مخدوش می نمایند و یا با استفاده از کاورهای مختلف می پوشانند ، برخورد و اعمال قانون می‌نماید.

 

سرهنگ همه خانی ادامه داد: به استناد ماده 720 قانون مجازات اسلامی( تعزیرات) هرگونه تغییر در ارقام پلاک و مخدوشی آن جرم بوده ودر صورت مشاهده مامورین پلیس ضمن جلوگیری از تردد این خودروها جهت رسیدگی و برخورد قانونی به مرجع قضایی معرفی می گردند.

 

وی افزود: برخی از رانندگان برای ورود به محدوده طرح ترافیک و طرح کاهش آلودگی هوا نیز دست به پوشاندن پلاک می زنند که علاوه بر اعمال قانون با هماهنگی‌های بعمل آمده این افراد به مراجع قضایی معرفی تا برخورد قانونی لازم نیز صورت پذیرد.

 

رانندگان توجه داشته باشند که پلاک وسیله نقلیه‌شان همواره باید همانند روز اولی که پلاک را تحویل گرفتند بدون هیچگونه مخدوشی و دستکاری در جلو و عقب خودرو نصب شده باشد.

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------