پیگیری اجرای مصوبات ستاد کرونا برای ممنوعیت سفر بین استانی در تعطیلات نیمه خردادممنوعیت سفر,اخبار اجتماعی ,خبرهای اجتماعی
دبیر قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مبارزه با کرونا ، در نامه ای به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران و رئیس سازمان صدا و سیما خواستار تسریع در اجرای بند ۱ مصوبات هفتاد و یکمین جلسه ستاد ملی مدیریت کرونا، در خصوص ممنوعیت سفربین استانی در تعطیلات نیمه خرداد شد. 

به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور در بند ۱ مصوبات آخرین جلسه ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا که روز شنبه مورخ ۸ خرداد ماه جاری برگزار شد، آمده است:

 

"با توجه به شرایط شکننده کشور بعد ازگذر ازپیک چهارم و افزایش شاخص بستری در برخی از استان های جنوبی و همچنین پیش بینی رشد مسافرت در روزهای تعطیل نیمه خرداد ماه، به منظورپیشگیری و جلوگیری از بازگشت شرایط صعودی بیماری ومدیریت موضوع با درنظر گرفتن فاصله زمانی کمتر از دو هفته به انتخابات آتی، موضوع بررسی و مقرر شد که سفر بین استانی از ساعت ۱۲ ظهر  روز چهارشنبه  ۱۲-۳-۱۴۰۰، لغایت ساعت ۱۲  ظهر روز دوشنبه  مورخ  ۱۷-۳-۱۴۰۰ ممنوع باشد(بدون توجه به رنگ بندی ها).

 

همچنین برابرطرح هوشمند مدیریت محدودیت ها برای ورود خودروهای غیربومی به شهرهای قرمز و نارنجی جریمه ها اعمال خواهد شد و برای شهرهای زرد، صرفاً درطول این بازه زمانی نیز جریمه ۵۰۰ هزار تومانی برای یکبار اعمال خواهد شد.

 

در ادامه مصوبه آمده است، نیروی انتظامی موظف است، نسبت به اتخاذ تدابیر و تمهیدات لازم برای تحقق این مصوبه اقدامات ضروری را اجرایی نماید.

 

همچنین کمیته اطلاع رسانی ستاد ملی(وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی) با همکاری صدا و سیما نسبت به اطلاع رسانی تصمیمات اتخاذ شده، اقدام نماید.

 

در این مصوبه آمده است،  این ممنوعیت شامل حال سیستم حمل و نقل عمومی و باری نمی شود."

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------