مجوزهای تردد صادر شده فاقد اعتبار است/واحدهای متخلف صنوف پلمب می‌شوند مجوزهای تردد ,اخبار اجتماعی ,خبرهای اجتماعی
پلیس راه راهور ناجا با بیان اینکه محدودیت‌های تردد از ساعت ۱۸ در سه محور اصلی پایتخت اعمال می‌شود، گفت: تمام مجوزهای تردد صادر شده توسط فرمانداری‌ها فاقد اعتبار است. 

به گزارش صداوسیما، بابک دین‌پرست با حضور در برنامه «تیتر امشب» گفت: به پیشنهاد دکتر نمکی وزیر بهداشت در ستاد ملی مقابله با کرونا، محدودیت‌های کرونایی جدید در ۱۴ بند به تمام دستگاه‌ها ابلاغ شد.

 

وی با بیان اینکه در ابلاغیه محدودیت‌های جدید بر دو نکته تأکید شده است، افزود: با اعلام محدودیت‌های جدید کرونایی در استان تهران و البرز هرگونه ورود و خروج به ۳۳۵ شهر در وضعیت قرمز و نارنجی استان‌های اعلام شده ممنوع است.

 

معاون وزیر کشور بیان کرد: استان‌های تهران و البرز از سه‌شنبه ۲۹ تیر تا یکشنبه ۳ مرداد تعطیل است.

 

دین‌پرست افزود: مدیران دستگاه‌های اجرایی در صورت مراعات نکردن پروتکل‌های بهداشتی توبیخ می‌شوند.

 

معاون وزیر کشور گفت: بیش از ۳ میلیون و ۶۰۰ هزار صنوف تحت فشارند.

 

وی با بیان اینکه برخورد قاطع با متخلفان کرونایی یک تیغ دو لبه است، افزود: کمیته بازرسی وزارت بهداشت به طور میانگین هر هفته بیش از ۲۵۰ هزار بازرسی انجام می‌دهد.

 

دین‌پرست اضافه کرد: طبق آمار بازرسی‌های اتاق اصناف، تعداد بازرسی‌های انجام شده در سه ماه گذشته ۹۳۴ هزار مورد و میزان جریمه اعمال شده بیش از ۵۰ میلیارد تومان بوده است و علی‌رغم تمام این بازرسی‌ها هر هفته بیش ۱۱۰۰ تا ۱۲۰۰ صنف پلمب می‌شود.

 

حقوق کارکنان دولت و بازنشستگان به موقع پرداخت می‌شود

 

علیرضا قیطاسی دبیر شورای هماهنگی بانک‌های دولتی گفت: بر اساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا بانک مرکزی و شورای هماهنگی بانک‌ها دو ابلاغیه به تمام مدیران بانک‌ها (دولتی و خصوصی) صادر کردند که شعب بانک‌های استان‌های تهران و البرز از سه‌شنبه ۲۹ تیر تا پایان یکشنبه ۳ مرداد تعطیل خواهند بود و شهروندان می‌توانند خدمات مورد نیاز خود را به صورت غیرحضوری و الکترونیکی دریافت کنند.

 

وی افزود: با وجود تعطیلی همه بانک‌ها (دولتی و خصوصی) در دو استان تهران و البرز، حقوق کارکنان دولت و بازنشستگان به موقع پرداخت می‌شود.

 

مجوزهای صادر شده فاقد اعتبار است 

سرهنگ امیدوار، فرمانده پلیس راه راهور ناجا با بیان اینکه محدودیت‌های تردد از ساعت ۱۸ در سه محور اصلی پایتخت اعمال می‌شود، گفت: افسر پلیس و دوربین‌های راهنمایی و رانندگی رانندگان خودروهای غیر بومی را اعمال قانون می‌کنند.

 

وی افزود: تمام مجوزهای تردد صادر شده توسط فرمانداری‌ها فاقد اعتبار است.

 

فرمانده پلیس راه راهور ناجا ادامه داد: محدودیت‌های ورود و خروج در سایر استان‌های قرمز و نارنجی به شدت دو استان تهران و البرز نیست.

 

سرهنگ امیدوار بیان کرد: ساکنان شهر پردیس منعی برای تردد ندارند. محدودیت‌ها از خروجی شهر دماوند اعمال می‌شود.

 

محمدباقر مجتبایی، دبیرکل اتاق اصناف ایران با بیان اینکه میدان‌ها و خرده فروشان میوه و تره بار در محدودیت‌های ۶ روزه فعالند، گفت: تالارهای پذیرایی تا دوشنبه آینده مجاز به فعالیت نیستند.

 

وی افزود: در دو استان تهران و البرز تنها ۹ گروه اجازه فعالیت دارند.

 

دبیرکل اتاق اصناف ایران گفت: واحدهای متخلف صنوف ۳ هفته پلمب می‌شوند.

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   
    
   وب گردی