پیش‌بینی آسمان صاف برای تهران/ کاهش کیفیت هوای پایتختهواشناسی,اخبار اجتماعی ,خبرهای اجتماعی
آسمان صاف گاهی همراه با وزش باد برای استان تهران و کاهش کیفیت هوای پایتخت امروز (۴ شهریورماه) پیش‌بینی می‌شود. 

به گزارش ایسنا بر اساس بررسی داده‌ها و نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، وضعیت جوی استان تهران طی چهار روز آینده، آسمانی صاف تا قسمتی ابری گاهی همراه با وزش باد و در بخش‌های جنوب غربی و غرب، در ساعات عصر و شب گاهی با وزش باد نسبتا شدید پیش بینی می شود.

 

در ساعات ظهر و عصر شنبه و یکشنبه هفته آینده (۶ و ۷ شهریورماه) افزایش ابر در ارتفاعات و رخداد بارش پراکنده و خفیف در ارتفاعات شرقی دور از انتظار نیست.

 

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران به دلیل پایداری نسبی جو در بعضی ساعات افزایش غلظت نسبی بعضی از آلاینده‌های جوی در نواحی پرتردد مرکزی و شرقی تهران انتظار می‌رود.

 

پیش‌بینی‌های انجام‌ شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران حاکی از آن است که در صبحگاه امروز (۴ شهریورماه) عدم وزش باد مؤثر همراه با افزایش تردد خودروها سبب افزایش غلظت آلاینده‌ها شده است و در برخی مناطق کیفیت هوا در محدوده‌ ناسالم برای گروه‌های حساس قرار خواهد گرفت.

 

حاکمیت جو نسبتاً آرام در طی روز پراکندگی آلاینده‌ها را محدود خواهد کرد علاوه براین با توجه حضور عوامل کافی جهت تولید آلاینده ازن، در برخی مناطق افزایش غلظت این آلاینده سبب کاهش کیفیت هوا به‌ویژه در ساعات بعدازظهر خواهد شد.

 

افزایش تندی باد تا اواخر وقت پنجشنبه سبب پراکندگی ذرات معلق و برقراری وضعیت قابل‌ قبول در بیشتر مناطق پیش‌بینی می‌شود، هرچند در مناطق پرتردد افزایش غلظت ذرات معلق و کاهش کیفیت هوا دور انتظار نخواهد بود.

 

 صبح روز جمعه (۵ شهریورماه) با کاهش تردد خودروها در روز تعطیل، برقراری وضعیت قابل‌ قبول در بیشتر مناطق پیش‌بینی می‌شود. عدم وزش باد در طی روز شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده‌ها را محدود خواهد کرد همچنین در ساعات بعدازظهر احتمال تولید و افزایش غلظت آلاینده‌ ازن می‌تواند در برخی مناطق سبب کاهش کیفیت هوا شود.

 

تداوم این شرایط جوی تا ساعات پایانی جمعه همراه با ترافیک شامگاهی موجب افزایش نسبی غلظت ذرات معلق خواهد شد و به‌تبع آن کیفیت هوا در پاره‌ای از مناطق پرتردد کاهش می‌یابد.

 

به گزارش ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «دی اکسید نیتروژن» با میانگین ۷۶ بود و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت قابل قبول قرار داشت. آلاینده شاخص هم‌اکنون «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۷۹ و کیفیت هوا در محدوده ‌قابل قبول است.

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   
    
   وب گردی