آغاز سال تحصیلی به صورت مجازی | بازگشایی مدارس منوط به واکسینه شدن همه دانش‌آموزان و معلمان است وزارت آموزش و پرورش ,اخبار اجتماعی ,خبرهای اجتماعی
سرپرست وزارت آموزش و پرورش گفت: مدیران کل باید در این فرصت باقیمانده تا مهر، با مداخلات بیشتر، سعی در هرچه بهتر برگزار شدن «پروژه مهر و بازگشایی مدارس»، داشته باشند. 

 به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، علیرضا کاظمی در گردهمایی مشترک اعضای شورای معاونان و مدیران کل آموزش و پرورش سراسر کشور که با موضوع «پروژه مهر و بازگشایی مدارس در سال تحصیلی جدید»، در اردوگاه فرهنگی - تربیتی شهید باهنر، برگزار شد، اظهار کرد: مهر امسال و آغاز سال تحصیلی به صورت مجازی خواهد بود و تلاش داریم بازگشایی مدارس خیلی آرام، بی دغدغه و با شکوه انجام شود.

 

کاظمی با اشاره به آیات قرآنی گفت: کسی که با توکل به خداوند حرکت کند قطعاً موفق خواهد شد و داشتن تقوا در این مسیر شرط پیروزی در کارهاست.

 

وی ادامه داد: خداوند به هرکسی برتری‌هایی داده است که متناسب با آن، ویژگی‌هایی نیز به او ارزانی داشته است، «مسئولیت» نیز یکی از بالاترین برتری‌ها است، و خداوند با این وسیله افراد را مورد آزمایش قرار می‌دهد.

 

سرپرست وزارت آمورش و پرورش گفت: «مسئولیت» کار سنگینی است و «مسئولیت در نظام تعلیم و تربیت»، به شدت سنگین‌تر است؛ چرا که تعلیم و تربیت امانتی است که در اختیار ما قرار گرفته است و عواقب سنگینی نیز دارد.

 

وی «صداقت» و «امانت» را دو خصلت مشترک همه پیامبران دانست و افزود: هرکسی این دو ویژگی را داشته باشد می‌تواند مسئولیتش را به خوبی انجام دهد و این دو خصلت درجات ایمان افراد را مشخص می‌کند.

 

کاظمی، دانش آموزان را امانت مردم در دست آموزش و پرورش دانست و ادامه داد: سخت‌ترین کار، تعلیم و تربیت یک جامعه است که خداوند بر عهده پیامبران قرار داده است و امروز این مسئولیت سنگین، بر عهده آموزش و پرورش نهاده شده است.

 

وی افزود: مدیران کل باید در این فرصت باقیمانده تا مهرماه، با مداخلات بیشتر سعی در هرچه بهتر برگزارشدن پروژه مهر و بازگشایی مدارس، داشته باشند و با انسجام بیشتری این مهم محقق شود.

 

رییس کمیسیون بهداشت مجلس:بازگشایی مدارس منوط به واکسینه شدن همه دانش‌آموزان و معلمان است

رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه از مهرماه امسال تعداد بیشتری از مردم واکسینه می شوند، گفت: اگر قراراست مدارس و دانشگاه‌ها بازگشایی شوند، باید همه دانش آموزان، معلمان و کادر اداری مربوط به این بخش از جامعه واکسن کرونا را دریافت کنند.

 وزارت آموزش و پرورش ,اخبار اجتماعی ,خبرهای اجتماعی

 

«حسینعلی شهریاری» روز شنبه در گفت و گو با  ایرنا درباره دغدغه خانواده‌ها برای بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها گفت: برای بازگشایی مدارس باید دانش آموزان، معلمان و تمام کادر اداری آموزش و پرورش واکسن کرونا دریافت کنند و خانواده‌های دانش آموزان هم باید واکسینه شوند تا این آرامش به آنها داده شود که اگر قرار است بچه‌ها به مدرسه بروند، دچار بیماری نمی‌شوند.

 

رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه هنوز موفق به تامین واکسن برای دانش آموزان نشدیم، اظهار کرد: اگر قرار است دانش آموزان به صورت حضوری در مدارس آموزش ببینند، باید تزریق واکسن به این بخش از جامعه به صورت کامل انجام شود و وزیر بهداشت و درمان هم قول دادند که تزریق واکسن به این بخش از جامعه در دستور کار است.

 

وی با بیان این بر اساس آمار کودکان نیز در معرض ابتلا به کرونا هستند، ‌گفت: کودکان نیز مبتلا به کرونا می‌شوند و بر اساس آماری که وجود دارد در بیمارستان‌های اطفال تهران تعداد قابل توجهی از کودکان مبتلا به کرونا، بستری هستند.

 

دبیر کل مجمع خیرین سلامت کشور با اشاره به نگرانی والدین درباره احتمال ابتلای دانش آموزان به کرونا گفت: مسئولان در ستاد ملی مقابله با کرونا اعلام کردند که تا آخر شهریور ماه ۴۰ میلیون دز واکسن کرونا وارد کشور می‌شود. از ابتدای مهرماه هم تولید واکسن داخلی نیز افزایش خواهد یافت و تعداد بیشتری از مردم کشور واکسینه می‌شوند.

 

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: واکسینه شدن همه جامعه از اولویت‌های دولت بود ولی واقعیت این است که واکسن‌های خریداری شده را پیش از این به ما ندادند. حتی سبد خرید واکسن کواکس که دولت برای خرید ۱۶ میلیون ۸۰۰ هزار دز  پول هم پرداخت کرده بود، به ما تحویل داده نشد. از طرفی اولویت کشورهایی مانند آمریکا و انگلیس و کشورهای اروپایی در واکسن کرونا مردم خودشان است.

 

وی تاکید کرد: تنها کشوری که توانست در این زمینه به ما برای تامین واکسن کمک کند،‌ کشور چین بود. البته روسیه نیز برای دادن واکسن به ایران اقدام کرد ولی تولیدات واکسن این کشور بالا نبود.

 

رمدسیویر در ابتدای شروع بیماری کرونا کارساز است

شهریاری درباره میزان اثربخشی داروی رمدسیویر بر مبتلایان به کرونا گفت: بسیاری از پزشکان و متخصصان که بر روی این بیماری کار می‌کنند، ‌ معتقد هستند که اگر در ابتدای شیوع ویروس کرونا این دارو استفاده شود، اثر بخش خواهد بود. البته کمیسیون بهداشت و درمان مجلس نیز در این باره با بسیاری از متخصصان صحبت کرد و آنها هم بر این موضوع تاکید کردند که داروی رمدیسیور اگر در ابتدای شروع بیماری تزریق شود، ‌ اثر خواهد داشت. ولی اگر کرونا در بدن بیمار زیاد گسترش یابد، شاید این دارو اثر بخش نباشد.

 

رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس درباره شیوع مدل‌های جهش یافته ویروس کرونا مانند آلفا و لامبدا و میزان اثربخشی واکسن به آنها گفت:‌ مشخص نیست که واکسن به این دو ویروس چه میزان اثر بگذارد. در آمریکا هم دیدید که واکسن‌ها به روی این ویروس‌ها جواب نداد.

 

وی ادامه داد:‌ البته ویروس کرونا ممکن است تغییر ژن دهد ولی ما می‌توانیم در ساختار واکسن برای مقابله به نوع جهش یافته آن تغییراتی را ایجاد کنیم.

 

شهریاری با تاکید بر اینکه مردم برای کاهش مرگ ومیر کرونا باید همکاری لازم را داشته باشند، خاطرنشان کرد: متاسفانه علت بیشتر شدن مرگ و میرها بر اثر کرونا در پیک پنجم، عدم رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی بود. به عبارتی اگر دولت برای تهیه و توزیع واکسن اقدام کند ولی مردم ماسک نزده و فاصله گذاری را رعایت نکنند، کرونا ادامه خواهد داشت.

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------