هوا به‌ تدریج در نوار شمالی کشور پاییزی می‌شوددمای هوا ,اخبار اجتماعی ,خبرهای اجتماعی
با توجه به هجوم هوای به نسبت سرد، دمای هوا از جمعه تا اوایل هفته آینده در شمال شرق کشور از فردا تا اوایل هفته آینده دمای هوا به‌تدریج در نوار شمالی کشور به‌طور محسوسی کاهش می‌یابد. 

به گزارش مهر، امروز در مناطقی از گیلان، اردبیل و شمال آذربایجان شرقی بارش باران، گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود، اظهار کرد: بارش در این مناطق طی فردا و پنجشنبه تشدید خواهد شد.

 

گستره بارش جمعه و شنبه علاوه بر این مناطق، استان‌های مازندران، گلستان و شمال خراسان شمالی را نیز فرا می‌گیرد همچنین چهارشنبه و پنجشنبه در جنوب سیستان و بلوچستان و پنجشنبه و جمعه در شمال آذربایجان غربی رگبار پراکنده همراه با رعد و برق و وزش باد رخ می‌دهد همچنین از بعدازظهر پنجشنبه و طی روزهای جمعه و شنبه با توجه به افزایش سرعت وزش باد دریای خزر مواج خواهد بود.

 

از فردا تا اوایل هفته آینده دمای هوا به‌تدریج در نوار شمالی کشور به‌طور محسوسی کاهش می‌یابد به‌ویژه با توجه به هجوم هوای به نسبت سرد، دمای هوا از جمعه تا اوایل هفته آینده در شمال شرق کشور بین ۷ تا ۱۰ درجه سانتیگراد کاهش می‌یابد.

 

وزش باد شدید با احتمال خیزش گرد و خاک در نوار شرقی طی دو روز آینده ادامه دارد، جمعه و شنبه در نوار شرقی کشور به‌ویژه در شمال سیستان و بلوچستان وزش باد شدید همراه با خیزش گردوخاک رخ می‌دهد همچنین از بعدازظهر جمعه و طی روز شنبه در برخی ساعات در مناطقی از سمنان و شمال و شرق اصفهان وزش باد شدید با احتمال خیزش گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود.

 

پنجشنبه پدیده غالب در غرب کشور وزش باد خواهد بود، با توجه به پیش‌بینی توسعه چرخند حاره‌ای در شمال اقیانوس هند و حرکت غرب‌سوی آن، انتظار می‌رود شنبه و یکشنبه (۱۰ و ۱۱ مهر) در جنوب سیستان و بلوچستان به‌ویژه نوار ساحلی، رگبار و رعد و برق همراه با وزش باد شدید رخ دهد همچنین طی این مدت دریای عمان مواج و توفانی پیش‌بینی می‌شود.

 

طی امروز و فردا اهواز با بالاترین دمای ۴۱ و ۴۲ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و اردبیل با بیشینه دمای ۱۷ و ۱۶ درجه سانتیگراد خنک‌ترین مراکز استان‌های کشور هستند.

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------