اعلام فهرست اولیه تیم ملی به فیفا/ ۲۶ بازیکن به جام جهانی می‌رونداعلام فهرست اولیه تیم ملی،اخبار ورزشی،خبرهای ورزشی
فدارسیون فوتبال کشورمان فهرست اولیه تیم ملی را چندین روز پیش برای فیفا ارسال کرده است.

به گزارش خبرورزشی، بر اساس قاعده فیفا تمام تیم‌های حاضر در رقابت‌های جام جهانی مدتی قبل از آغاز این مسابقات باید یک فهرست اولیه ارائه کنند و در نهایت از داخل این لیست بازیکنان نهایی خود جهت حضور در مسابقات را برگزینند. این اتفاق در ادوار گذشته جام جهانی معمولاً ۴۰ روز پیش از آغاز بازی‌ها انجام می‌شد ولی حالا با توجه به شرایط ویژه‌ای که این دوره مسابقات پیدا کرده است وضعیت متفاوت از قبل شد.

 

ارسال اسامی در ۲۹ مهر

از قرار معلوم فدراسیون فوتبال فهرستی متشکل از ۵۵ بازیکن را در اختیار فیفا گذاشته است تا کارهای مربوط به اخذ آیدی کارت آنها انجام شود. یک مقام آگاه در این رابطه ضمن تایید خبر فوق گفت: بله چنین کاری نه تنها قانون است بلکه به نوعی الزام‌آور هم تلقی می‌شود به همین خاطر علاوه بر ما بقیه فدراسیون‌هایی که تیمشان در جام جهانی حضور دارد نیز باید لیست مذکور را تهیه می‌کردند. این فهرست توسط سرمربی تیم ملی ایران تهیه شد و فدراسیون روز بیست و نهم مهرماه آن را در اختیار کمیته برگزاری مسابقات جام جهانی گذاشتند. در لیست مذکور نام ۵۵ بازیکن قید شده است.

 

تغییر فهرست بازیکنان

اینطور که ما خبر دار شدیم فدراسیون فوتبال باید لیست نهایی تیم ملی را از میان همین نفرات انتخاب کند. بر اساس خبرهای رسیده، از داخل این فهرست ۵۵ نفره در نهایت ۲۶ نفر به عنوان بازیکنان ایران در جام جهانی معرفی می‌شوند و بدیهی است که قبل از هر بازی یک لیست ۱۸ نفره نیز در اختیار عوامل برگزاری قرار داده خواهد شد تا ترکیب ثابت ایران از میان آنها روانه میدان شود.

 

البته اگر تا قبل از آغاز مسابقات یا حتی در خلال این دیدارها بازیکنی به شدت مصدوم شود و پزشکان فیفا گواهی بدهند که دیگر نمی‌تواند تیم ملی را همراهی کند، می‌توان از داخل همین فهرست اولیه ۵۵ نفره، یک نفر را جانشین فرد مصدوم کرد البته امیدواریم چنین اتفاقی هرگز برای ایران در جام جهانی رخ ندهد.

 

***

 

بازی دوستانه تیم ملی بزرگسالان با تیم جوانان لغو شد

بازی دوستانه تیم ملی بزرگسالان با تیم جوانان که از مدت‌ها پیش برنامه‌اش ریخته شده بود، لغو شد.

 

از مدت‌ها پیش برنامه ریزی شده بود تیم ملی در اردوی مشترک با تیم جوانان دیدار دوستانه ای را با شاگردان صمد مرفاوی برگزار کند اما این بازی برگزار نخواهد شد.

 

عدم حضور به موقع برخی از بازیکنان در اردوی تیم ملی و یک سری ناهماهنگی‌ها موجب لغو این دیدار شده است. پیش تر کارلوس کی روش از تیم جوانان خواسته بود در بازی با تیم ملی با شیوه انگلیس بازی کند.

 

تیم ملی در بازی‌های دوستانه پیش رو به مصاف تیم‌های نیکاراگوئه و تونس خواهد رفت. این بازی‌ها ۱۹ و ۲۵ آبان برگزار می‌شود.

 

تیم جوانان برای حضور در بازی‌های انتخابی جام جهانی آماده می‌شود و به زودی برای انجام دو دیدار دوستانه راهی بلاروس خواهد شد.

 

***

 

آخرین وضعیت دو بازیکن مصدوم تیم ملی انگلیس از زبان گواردیولا

کایل واکر و کالوین فیلیپس ملی پوشان انگلیسی به ترتیب پس از عمل جراحی شکم و شانه برای بازی فردا مقابل فولام در دسترس نیستند.

 

پپ گواردیولا در نشست خبری پیش از مسابقه گفت: "کایل و کالوین هنوز آمادگی جسمانی لازم را ندارند."

 

این دو بازیکن درحالی هنوز برای بازی در ترکیب منچسترسیتی آماده نیستند که نزدیک به دو هفته تا جام جهانی قطر فرصت باقی مانده است و گرت ساوتگیت در انتظار آمادگی بازیکنانش برای تیم ملی انگلیس است.

 

 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

    Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023