سرمربی قطر: امیدوارم از فوتبال لذت ببریم/ آلفارو: با تیمی بازی می‌کنیم که قهرمان آسیاستدیدار قطر و اکوادور،اخبار ورزشی،خبرهای ورزشی
سرمربی تیم ملی فوتبال قطر از آمادگی این تیم برای یک "لحظه تاریخی" در بازی افتتاحیه جام جهانی ۲۰۲۲ سخن گفت.

به گزارش ایسنا به نقل از فرانس ۲۴، "فلیکس سانچز" سرمربی تیم ملی فوتبال قطر در نشست خبری که در آستانه برگزاری دیدار افتتاحیه جام جهانی ۲۰۲۲ میان این کشور و اکوادور برگزار شد گفت، کشور میزبان مشتاقانه منتظر یک "لحظه تاریخی" هنگام افتتاح شدن بازی‌ها با این بازی در روز یک‌شنبه است.

 

تیم ملی قطر در اولین تجربه حضورش در بازی‌های جام جهانی قرار است در محل استادیوم البیت در بازی افتتاحیه روبه‌روی اکوادور از قاره آمریکای جنوبی قرار بگیرد و در ادامه بازی‌های گروه A با سنگال و هلند بازی خواهد داشت.

 

فلیس سانچز در نشست خبری تاکید کرد: این روز روز بسیار مهمی برای ما و یک لحظه تاریخی است. این روز خوشحال کننده برای ما و بازیکنان و اعضای تیم است.

 

او اظهار کرد: این روز روزی فوق‌العاده خواهد بود. ما سرمایه‌گذاری هنگفتی در این کشور داشته‌ایم.

 

وی ادامه داد: امیدوارم بتوانیم از فوتبال لذت ببریم و حرف‌مان را در زمین فوتبال بزنیم. امیدوارم همه کشورهای جهان برای لذت بردن از این رخداد با یکدیگر متحد شوند.

 

یکی از مناقشات تاثیر گذار بر این دوره رقابت‌های جام جهانی بحث‌ بر سر سوابق حقوق بشری قطر از جمله شرایط کارگران مهاجر در این کشور است.

 

سانچز گفت: "در این مورد حرف‌های زیادی زده شده است. به نظر من برخی اطلاعات نادرست در این مورد هست."

 

سرمربی تیم ملی قطر توضیح داد: "روشن است که از بین رفتن جان انسان‌ها در زمان کار یک تراژدی بزرگ است، چه در اینجا و چه در هر جای دیگر جهان. امیدوارم در این جام جهانی، همه با هم بتوانیم به نفع شرایط این گروه از افراد تلاش کنیم.

 

قطر برای اولین‌بار است که در رقابت‌های جام جهانی بازی می‌کند اما امیدوار است که شیوه‌ای که سه سال پیش منجر به قهرمانی‌اش در جام ملت‌های آسیا شد را تکرار کند.

 

سانچز افزود: "می‌دانیم که چالش بزرگی برای ما وجود خواهد داشت اما ما بسیار مشتاقیم که این مسابقه را انجام دهیم و از حضور در این‌جا بسیار خوشحالیم."

 

او هم‌چنین گفت: من ۱۶ سال است که در قطر هستم. اگر کسی ۱۶ سال قبل به من می‌گفت که من زمانی در بازی افتتاحیه جام جهانی یعنی همین بازی فردا سرمربی قطر خواهم بود چنین چیزی را غیرممکن می‌دانستم.

 

سانچز خاطرنشان کرد: "بعد از سال‌های زیاد، بازی فردا پایان یک دوره برای من است. من بسیار به این مساله افتخار می‌کنم و تلاش خواهیم کرد از این زمان هم خودم و هم بازیکنانم لذت ببریم.

 

وی افزود: این استراتژی ما بود که بازیکنان را از باشگاه‌ها خارج کنیم. این یک فداکاری بزرگ بود آن‌ها خیلی وقت است که از خانواده‌های‌شان جدا افتاده‌اند.

 

او تاکید کرد: هر سه رقیب ما در گروه به لحاظ سوابق و استعداد از ما جلوتر هستند. روی کاغذ آن‌ها باید سه امتیاز را کسب کنند اما ما این‌جا هستیم تا به مردم‌مان نشان دهیم اهل رقابت هستیم. ما تلاش خواهیم کرد با کسب نتایجی خوب مردم را خوشحال کنیم.

 

او بیان کرد: اکوادور تیم متعادل و بسیاری خوبی است که در دفاع بسیار فشرده است و از نظر فیزیکی قوی و نفوذ ناپذیر به نظر می‌رسد.

 

الهیدوس: این جام جهانی متعلق به همه اعراب است

دیدار قطر و اکوادور،اخبار ورزشی،خبرهای ورزشی

حسن الهیدوس باتجربه‌ترین بازیکن تیم ملی قطر پیش از دیدار این تیم برابر اکوادور (دیدار افتتاحیه جام جهانی ۲۰۲۲) در نشست خبری گفت: خیلی افتخار می‌کنم که فرصت حضور و بازی در جام جهانی نصیب من می‌شود. آرزوی کودکی من بود که بتوانم در جام جهانی بازی کنم. در گذشته خیلی تلاش کردیم تا بتوانیم صعود کنیم و در این رقابت ها حاضر شویم ولی موفق نبودیم و امسال بالاخره در جام جهانی هستیم. اگر این دوره در رقابت های انتخابی شرکت می کردیم، جواز حضور در رقابت‌ها را کسب می‌کردیم. احساسی که دارم فوق العاده است و در کلام نمی‌گنجد. خیلی خوشحال هستم که در بین تیم‌های شرکت کننده در جام جهانی هستیم و حضور در این رویداد را تجربه می‌کنیم.

 

او در بخش دیگری از صحبت‌های خود گفت: این جام جهانی متعلق به همه اعراب است. ما به عنوان یک کشور عرب احساس وظیفه می‌کنیم که بهترین عملکرد را داشته باشیم.

 

***

 

آلفارو: با تیمی بازی می‌کنیم که قهرمان آسیاست

سرمربی تیم ملی اکوادور به تمجید از قطر پرداخت و این تیم را تیمی منظم و سازماندهی شده توصیف کرد.

 

دیدار قطر و اکوادور،اخبار ورزشی،خبرهای ورزشی

گوستاوو آلفارو، سرمربی تیم ملی فوتبال اکوادور عصر شنبه در نشست خبری خود قبل از دیدار با قطر گفت: کودک درون خودم را به یاد می‌آورم که از ۶ سالگی عاشق فوتبال شد و با توپ فوتبال خوابید. آن کودک درون در دیدار فردا برابر قطر همراه من خواهد بود. می‌دانیم که کار دشواری برای این دیدار داریم. قطر ۱۲ سال منتظر این روز بوده است و در ۶ ماه اخیر به صورت کامل بازیکنان این تیم در اردو بودند و بازی‌های دوستانه برگزار کردند و به همین خاطر تیم آماده‌ای به نظر می‌رسد. درست است که آن‌ها بازیکنی ندارند که در لیگ‌های اروپایی بازی کند ولی نباید این حقیقت را کتمان کرد که قطر تیم بسیار منظم و خوبی است و رقابت با این تیم دشوار خواهد بود.

 

او در بخش دیگری از صحبت‌هایش گفت: قطر فقط به این خاطر که میزبان جام جهانی است در این رقابت‌ها حضور ندارد. فراموش نکنید با تیمی بازی می‌کنیم که قهرمان آسیا است. با این حال ما به خودمان باور داریم و مطمئن هستیم می‌توانیم با تمام توان بهترین بازی ممکن خودمان را برابر میزبان ارائه دهیم و برنده از زمین خارج شویم.

 

کایسدو: به تمام دنیا نشان می‌دهیم چه توانمندی‌هایی داریم

دیدار قطر و اکوادور،اخبار ورزشی،خبرهای ورزشی

مویسس کایسدو، هافبک تیم ملی فوتبال اکوادور عصر شنبه در نشست خبری قبل از دیدار افتتاحیه برابر قطر گفت: همیشه از وقتی که بچه بودم و سرود تیم ملی کشورم پخش می‌شد به این فکر می‌کردم که روزی این کار را انجام دهم. من با تلاش زیاد توانستم به این مرحله برسم و اکنون بی‌صبرانه منتظر دیدار افتتاحیه جام جهانی هستم تا برای تیم ملی کشورم بازی کنم. هواداران ما خیلی به ما انگیزه می‌دهند و حامی ما هستند و به همین خاطر الهام بخش تمامی بازیکنان در زمین هستند.

 

او در بخش دیگری از صحبت‌هایش گفت: ما اصلا احساس فشاری را روی خودمان احساس نمی‌کنیم. ما خیلی سخت تلاش کردیم تا بتوانیم جواز حضور در جام جهانی را به دست بیاوریم. ما می‌دانیم که دیدار فردا برای هر دو تیم خیلی مهم است. تمام تمرکز ما روی تیم خودمان است و تلاش می‌کنیم بهترین بازی ممکن خودمان را ارائه دهیم. برای خیلی از بازیکنان ما این دوره اولین جام جهانی است که آن‌ها در زمین هستند و به همین خاطر شاید کمی احساس  استرس در ما ایجاد شود. تمام نگاه‌های دنیا به ما خواهد بود و به همین خاطر می‌خواهیم در زمین بازی نشان دهیم که چه توانایی‌ها و چه توانمندی‌هایی داریم.

 

کایسدو خاطرنشان کرد: این تیم در دور انتخابی خیلی تلاش کرد و موانع زیادی دید که فکر می‌کنم درس خوبی از همه این اتفاقات گرفتیم و الان برای هر چالشی آماده هستیم و می‌خواهیم خودمان را در جام جهانی به خوبی نشان دهیم.

 

تیم ملی فوتبال قطر تنها تیمی در جام جهانی است که سابقه حضور در این رقابت ها را نداشته و برای اولین بار حضور در جمع بزرگان را تجربه می کند و فردا یکشنبه ساعت ۱۹:۳۰ دقیقه به وقت ایران به مصاف تیم ملی فوتبال اکوادور خواهد رفت.

 


تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

    Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2022