جنجال بزرگ برای گل ژاپن به اسپانیا/ فیفا: گل صحیح بوددیدار ژاپن و اسپانیا،اخبار ورزشی،خبرهای ورزشی
در جریان پیروزی 2-1 ژاپن مقابل اسپانیا گل دوم ژاپنی‌ها که ابتدا مردود و سپس با دخالت VAR پذیرفته شد جنجالی شده است. گلی که باعث حذف آلمان از مرحله گروهی شد.

به گزارش ورزش سه، ژاپن امشب موفق شد در یک بازی پر حرف و حدیث اسپانیا را 2-1 شکست بدهد تا با شش امتیاز به عنوان تیم اول گروه E راهی مرحله یک‌هشتم نهایی جام جهانی بشود.

 

بازی ژاپن و اسپانیا با حاشیه‌های زیادی همراه بود. این بازی علاوه بر قطعی کردن صعود ژاپن باعث حذف آلمان شد که در دیگر دیدار امشب گروه کاستاریکا را 4-2 شکست داد ولی با توجه به شکست اسپانیا با این رقیب اروپایی‌اش هم‌امتیاز شد و به خاطر تفاضل گل کمتر نتوانست به مرحله یک هشتم صعود کند.

 

آنچه در نهایت حذف آلمان را رقم زد گل دومی بود که ژاپن در دقیقه 51 وارد دروازه اسپانیا کرد. اگر این گل نبود بازی با تساوی 1-1 به پایان می‌رسید و آلمان‌ها با پیروزی امشب‌شان می‌توانستند با تفاضل گل بهتر نسبت به ژاپن راهی مرحله حذفی شوند.

 

اما گل دوم ژاپن در شرایطی مشکوک به ثمر رسید؛ تا جایی که داور مسابقه ویکتور گومز ابتدا آن را مردود دانست ولی بعد از بررسی با VAR گل پذیرفته شد. در دقیقه 54 بازی و درحالیکه تنها سه دقیقه از گل اول ژاپن، که بازی را به تساوی 1-1 کشانده بود، می‌گذشت بحث‌برانگیزترین صحنه مسابقه در محوطه جریمه اسپانیا اتفاق افتاد. پاس عرضی ژاپنی‌ها در دهانه دروازه لاروخا به تیر دوم رسید و میتوما توپ را که به نظر می‌رسید از خط عرضی پشت دروازه عبور کرده بیرون کشید و با یک پاس به عقب به تاناکا رساند تا او توپ را وارد دروازه اسپانیا کند.

 

دیدار ژاپن و اسپانیا،اخبار ورزشی،خبرهای ورزشی

ویکتور گومز، داور اهل آفریقای جنوبی، بلافاصله این گل را مردود اعلام کرد چرا که مثل اکثر تماشاچی‌ها معتقد بود میتوما توپ را بعد از رد شدن از خط عرضی بیرون کشیده و به تاناکا پاس داده است. اما از اتاق VAR به گومز اطلاع داده شد که صحنه در حال بررسی بیشتر است.

 

بعد از چند دقیقه معطلی در نهایت داور نظر اول خود را تغییر داده و به این نتیجه رسید که آن توپ در حالی توسط میتوما پاس داده شده که تماما از خط پشت دروازه عبور نکرده بود.

 

این تصمیم همان طور که انتظار می‌رفت جنجالی شد. با گذشت چند دقیقه رسانه‌های مختلف تصاویری از لحظه مشکوک رسیدن میتوما به توپ را منتشر کردند که آن را از زوایای مختلف نشان می‌داد. روزنامه مارکای اسپانیا یکی از اولین رسانه‌هایی بود که دو تصویر از این صحنه را منتشر کرد که نشان می‌داد کل توپ از خط عبور کرده است. این روزنامه در گزارشی تصمیم VAR و داور را نادرست خواند و مدعی شد تصاویر به وضوح نشان می‌دهند گل ژاپنی‌ها مردود بوده است.

 

فیفا: گل دوم ژاپن به اسپانیا صحیح بود

فیفا با انتشار عکس‌هایی از دوربین‌های چشم عقاب و بررسی سنسورهای داخل توپ اعلام کرد که حدود چند میلیمتر از توپ در این صحنه همچنان داخل زمین بوده و گل دوم ژاپن به درستی صحیح اعلام شده است.

 

دیدار ژاپن و اسپانیا،اخبار ورزشی،خبرهای ورزشی

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2022