دردسر ۷۰۰ میلیاردی پیش پای فتح‌الله‌زاده/ نوری: به چه حقی سپرده استقلال را خرج بستنی ۲۵۰هزاری کردید؟باشگاه استقلال،اخبار ورزشی،خبرهای ورزشی
مروری بر اتفاقات مالی حول و حوش باشگاه استقلال مشخص می کند شرایط این مجموعه در آستانه برگزاری مسابقه حساس هفته دوازدهم مقابل پرسپولیس به هیچ عنوان روبه راه نیست.

به گزارش خبرورزشی، علی فتح‌الله‌زاده به تازگی در مصاحبه ای تلویزیونی مدعی شد پیش از ورود به باشگاه استقلال در رابطه با موضوع برداشت از سپرده باشگاه در بورس، همچنین اندوخته مالی این مجموعه در حساب باشگاه اطلاعات درستی به او داده نشده است.

 

مدیرعامل جدید باشگاه استقلال که به جای مصطفی آجورلو در اواخر مهرماه سال جاری این سمت را به دست گرفت اعلام کرد به او گفته بودند ۳۰۰ میلیارد تومان در حساب باشگاه موجودی وجود دارد اما هرگز چنین پولی در حساب باشگاه نبوده! بلکه علاوه بر آن بدهی‌های بیشتری هم از دوران گذشته در باشگاه وجود داشته است.

 

بررسی شرایط فعلی و صحبت با افراد دور و نزدیک به باشگاه استقلال مواردی را مشخص میکند که در ادامه در همین گزارش به آن پرداخته شده است:

 

تعهدات مالی بازیکنان استقلال

طبق قراردادهای بازیکنان باشگاه استقلال که تعدادی از آنها از فصل پیش با این باشگاه قرارداد داشتند و تعدادی دیگر در ابتدای  فصل جدید قراردادهایشان را به روز کرده‌اند(که اغلب با افزایش بیش از ۴۰ درصدی همراه بود) مشخص میکند باشگاه استقلال تا پایان آبان ماه باید مبلغ ۲۰۰ میلیارد تومان تعهد مالی اش نسبت به بازیکنان تیم را پرداخت می‌کرده که هنوز در این زمینه اقدامی صورت نگرفته است.

 

مشکلات بورس و حساب بلوکه شده استقلال

ظاهراً فتح‌الله‌زاده با این تصور که می‌تواند از حساب سپرده استقلال در بورس برداشت کند امیدوار بوده تا بخشی از مشکلات را از این طریق حل و فصل کند اما وقتی متوجه شده چنین امکانی برایش نیست یکی دیگر از راه‌های موردنظرش به در بسته خورد و فعلاً شرایط برای این موضوع هم مهیا نیست. نکته جالب توجه این است که از مبلغ ۳۰۰ میلیارد تومان سپرده قبلی استقلال در بورس، ۱۶۰ میلیارد تومان برداشت شده که مسئولان بورس هم مدعی هستند این مبلغ بدون اطلاع آنها از حساب برداشت شده است! در حالی که این حساب بلوکه شده تا کسی دیگر از آن پول برداشت نکند.

 

وام بانکی با بهره سنگین!

ظاهراً یکی از بدهی‌های دیگر انباشته استقلال وامی بوده که از یکی از بانکهای خصوصی به مبلغ ۱۵۰ میلیارد تومان اخذ شده تا در مدت زمانی کوتاه به حساب بانک برگردد. قرار بوده به ازای این ۱۵۰ میلیارد تومان، ماهیانه ۶ میلیارد تومان ضرر و زیان به بانک بابت تاخیر پرداخت شود که با توجه به گذشت چندین ماه از زمان برداشته شدن این مبلغ و عدم بازپرداخت اصل مبلغ، این مبلغ به شدت افزایش یافته و یکی دیگر از مشکلات فعلی باشگاه استقلال را رقم زده است.

 

سپرده بورس ضمانت وام باشگاه استقلال!

یکی دیگر از مشکلات این روزهای باشگاه استقلال که باعث ناراحتی فتح‌الله‌زاده، مسئولان باشگاه و البته هواداران استقلال است این بوده که ظاهراً ضمانت وامی که از بانک خصوصی به مبلغ ۱۵۰ میلیارد تومان گرفته شده همان پولی بوده که در بورس برای استقلال از طریق فروش سهام به هواداران سپرده گذاری شده است! به همین خاطر بانک مربوطه بر اساس مدارک ارائه شده از طرف باشگاه استقلال این مبلغ را به عنوان ضمانت بلوکه کرده و تحت هیچ شرایطی باشگاه استقلال قادر به برداشت پول بورس خود از این حساب نیست. حتی اگر سازمان بورس هم اجازه برداشت استقلال را بدهد باشگاه قادر به دریافت این مبلغ نخواهد بود.

 

بی رغبتی اسپانسرهای اینترنتی

یکی از اسپانسرهای خوش حساب باشگاه استقلال در فصول اخیر به ویژه فصل گذشته (که این تیم به عنوان قهرمانی دست یافت) شرکت‌های اینترنتی های وب و همراه اول بودند که با باشگاه استقلال همکاری متقابل داشتند و همزمان هم سود خوبی بابت اسپانسری به باشگاه استقلال پرداخت می‌کردند و هم خودشان بابت همراهی تیم قهرمان استقلال به خواسته‌های تبلیغاتی شان دست پیدا می‌کردند. اما با توجه به شرایط فعلی قطع و وصلی اینترنت، این دو اسپانسر تمایلی برای کمک به استقلال ندارند و شرایط را برای همراهی با استقلال و پرداخت مبالغ سنگین چند صد میلیاردی نمی‌پذیرند.

 

بدهی منفی ۷۰۰ میلیاردی استقلال!

جمع اعداد و ارقام مبالغ مربوط به بدهی باشگاه استقلال به بانک، مبلغ برداشت شده از بورس، تعهدات مالی بازیکنان، بهره وام بانکی و غیبت اسپانسرها برای کمک به این مجموعه، عددی در حدود منفی ۷۰۰ میلیارد تومان بدهی را روی دست باشگاه استقلال گذاشته است. رقم هنگفتی که در شرایط فعلی و مشکلات مالی دولت، وزارت ورزش قادر به کمک به فتح‌الله‌زاده نیست و از طرفی اسپانسرهای خصوصی و دوستان و نزدیکان مدیریت باشگاه هم در شرایط فعلی اقتصادی کشور تمایلی برای همراهی با این مجموعه برای رفع این مشکل سنگین را ندارند.

 

شایان ذکر است؛ در روزهای اخیر جمعی از مدیران سابق باشگاه استقلال با اشاره به مشکلات فعلی اقدام علی فتح‌الله‌زاده برای پذیرش مدیریت باشگاه استقلال پس از مصطفی آجورلو و اتفاقاتی که طی این سال‌ها رخ داده است را اشتباه تلقی کرده و به او پیشنهاد دادند از این سمت استعفا کند گرچه از باشگاه استقلال خبر می‌رسد مدیرعامل باشگاه همچنان امیدوار است تا بتواند از طریق ارتباطاتی که دارد لااقل بخش‌هایی از این بدهی‌ها را بپردازد.

 

***

 

به چه حقی سپرده استقلال را خرج بستنی ۲۵۰هزاری کردید؟/ آقای آجورلو به‌جای پنهان شدن بیا جوابگوی مردم باش!

محمد نوری، پیشکسوت استقلال می‌گوید وقتی مترجم باشگاه یک‌میلیارد تومان گرفته و مدیر اجرایی ۱٫۴۰۰ و آن‌یکی معاون هم در هتل ۵ ستاره فقط پول بستنی عصرانه‌اش ۲۵۰هزار تومان بوده، به وضوح می‌توان دریافت که اوضاع ریخت‌وپاش‌ها از چه قرار بوده است.

 

باشگاه استقلال،اخبار ورزشی،خبرهای ورزشی

محمد نوری بازیکن اسبق تیم استقلال در گفت‌وگو با خبرورزشی با اشاره به مشکلات عدیده مالی این روزهای باشگاه استقلال اظهار داشت: باعث تاسف است که مدیرعامل قبلی استقلال این روزها در گوشه‌ای پنهان شده و نمی‌آید جوابگوی تخلفات مالی دوران مدیریتش باشد.

 

وی افزود: متأسفانه اخباری از دور و بر باشگاه استقلال می‌شنویم که باعث بهت و حیرت ما شده است! قرارداد کارمندان باشگاه به‌قدری زیاد بوده که چند سال پیش بازیکنان استقلال همین‌قدر بابت یک فصل بازی برای استقلال دریافت می‌کردند!

 

بازیکن قدیمی‌استقلال گفت: وقتی مترجم باشگاه یک‌میلیارد تومان قرارداد دارد، مدیر اجرایی یک‌میلیارد و چهارصد، آن یکی معاون در هتل ۵ ستاره زندگی می‌کرده و غذاهای لاکچری می‌خورده و می‌گویند فقط پول بستنی عصرانه‌اش ۲۵۰هزار تومان بوده، به وضوح می‌توان دریافت که اوضاع ریخت‌وپاش‌ها از چه قرار بوده است.

 

نوری خاطرنشان کرد: با این همه ریخت و پاش در دوران یک سال و یک ماهه حضور آقای آجورلو باید حالا بیاید و جواب بدهد. مدیر قبلی باشگاه استقلال شاید پیش خودش فکر کرده این باشگاه با قهرمانی در لیگ برتر بیست‌ویکم به پایان راه رسیده و دیگر همه‌چیز تمام شده است. در حالی که این باشگاه نزدیک به هشتاد سال قبل از شما بوده و تا ۸۰۰ سال بعد از شما هم باقی می‌ماند و این اسم تا ابد برای طرفداران این تیم زنده خواهد بود.

 

پیشکسوت استقلال گفت: کسی که رفته ۱۶۰میلیارد تومان از حساب بورس برداشته فکر نکرد این پول باید سپرده و پشتوانه باشگاه باشد؟ فکر نمی‌کرد مردم با فروختن لباس تنشان و از مایحتاج روزانه‌شان زده‌اند تا این مبلغ در حساب باشگاه استقلال اندوخته شود؟ الان وقت پنهان شدن نیست! چرا همه مشکلات را سر فتح‌الله‌زاده ریخته‌اید و خودتان نمی‌آیید جوابگو باشید.

 

نوری اضافه کرد: فتح‌الله‌زاده شجاعت کرده، مردانگی داشته که آمده و مسئولیت چنین باشگاهی را با این همه بدهی برعهده گرفته! از وزارت ورزش، دولت و هر کسی که می‌تواند توقع می‌رود به او کمک کند.

 

او در پایان گفت: اگر این مبالغ هنگفت برای تیم استقلال و بازیکنانش هزینه می‌شد هیچ اشکالی نداشت. اتفاقاً منِ پیشکسوت و هواداران هم ممنون مدیریت قبلی می‌شدیم اما وقتی به بدهی بانکی و وام گرفته شده، پول برداشته شده از سهام و مسائلی از این دست برمی‌خوریم متوجه می‌شویم شرایط به سمتی می‌رود که شاید مردم به فکر شکایت به دادستانی کل کشور بیافتند.

 


کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2022