فاجعه GPS تیم ملی ایران در دوران اسکوچیچ/ تایید پرداخت حواله خودرو به بازیکنان تیم ملیتیم ملی ایران،اخبار ورزشی،خبرهای ورزشی
از بین رفتن سیستم ارزیابی دیجیتالی بازیکنان (GPS) در تیم ملی و عدم استفاده از آنها در زمان دراگان اسکوچیچ موضوعی است که فدراسیون فوتبال و کادر فنی سابق تیم ملی نسبت به آن سکوت کرده است.

به گزارش مهر، تیم ملی فوتبال ایران با سرمربیگری دراگان اسکوچیچ سهمیه حضور در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر را کسب کرد اما این مربی کُروات شانس نشستن روی نیمکت ایران در جام جهانی را از دست داد چرا که فدراسیون فوتبال با انتخاب کارلوس کی روش سه ماه مانده تا شروع جام جهانی، این مربی پرتغالی را به قطر فرستاد.

 

هرچند کی روش در جام جهانی با قبول دو باخت برابر انگلیس و آمریکا و کسب یک برد برابر ولز نتوانست به مرحله حذفی صعود کند اما انتقاد از اسکوچیچ و کادر فنی سابق تیم ملی در جریان است.

 

بعد از آنکه مهدی محمدنبی نایب رئیس فدراسیون فوتبال و سرپرست تیم ملی، صبح امروز در مصاحبه‌ای دو دستگی و اختلاف در تیم ملی در زمان اسکوچیچ را تایید کرد و از آن به عنوان یکی از چالش‌های جدید فدراسیونِ مهدی تاج نام برد، مارکار آقاجانیان دستیار کارلوس کی روش هم در مصاحبه‌ای بعضی از اظهارات و تصمیمات اسکوچیچ را زیر سئوال برد.

 

مهمترین بخش اظهارات آقاجانیان درباره سرمربی سابق تیم ملی به عدم توجه او به سیستم ارزیابی دیجیتالی بازیکنان (GPS) بر می‌گردد؛ جایی که او از بروز یک فاجعه در سال‌های اخیر در تیم ملی خبر می‌دهد.

 

آقاجانیان که میهمان برنامه «ورزش و مردم» بود، گفت: در این چند سال (بعد از جدایی کی روش از تیم ملی در سال ۲۰۱۹) هیچ کاری در تیم ملی انجام نشده است. کی روش اولین نفری بود که GPS را به فوتبال ایران آورد. این دستگاه‌ها بعد از جدایی کی روش داخل انبار افتاده بود و استفاده نشده بود. باتری این دستگاه‌ها فاسد شده بود و دوباره اینها را خریداری کردند.

 

تیم ملی ایران،اخبار ورزشی،خبرهای ورزشی

وی افزود: چطور می‌توانید آمار بازیکن را در تمرین و مسابقه بدون GPS داشته باشید؟ یادم است در اردوی ایران در قطر و بازی دوستانه با الجزایر (در زمان سرمربیگری اسکوچیچ) یک مربی ایرانی شاغل در قطر گفته بود "تعجب می‌کنم در این عصر تیم ملی ایران از GPS استفاده نمی‌کند". چطور چنین چیزی می‌شود؟

 

مربی تیم ملی ایران خاطرنشان کرد: ما هر روز از طریق این دستگاه‌ها آمار تمرین را در می‌آوریم. نمی‌توان با نگاه کردن متوجه میزان فعالیت بازیکن و کنترل تمرین شد. باید تمرین بعد از مدتی تعطیل بشود. کتاب نیست که شما بگویید امروز دو ساعت تمرین کنیم. یک جایی نیاز است با توجه به انرژی و دوندگی صرف شده بازیکن، تمرین را قطع کنند. تعجب می‌کنم. برای ما عجیب بود که این دستگاه‌ها استفاده نشده است.

 

این ادعا در حالی مطرح می‌شود که فدراسیون فوتبال، دراگان اسکوچیچ و کادر فنی او توضیحی در این خصوص ارائه نکرده بودند. مشخص نیست اسکوچیچ اعتقادی به استفاده از GPS نداشته و یا این دستگاه‌ها در آن زمان هم خراب بوده است.

 

به هر حال میزان ضرر مادی فدراسیون فوتبال بابت از کار افتادن و فاسد شدن دستگاه‌ها که با GPSهای جدید جایگزین شده است یک بخش از ماجرا است؛ بخش دیگر به این موضوع بر می‌گردد که اسکوچیچ و مربیان سابق تیم ملی چطور فعالیت بازیکنان را آنالیز می‌کردند و کنترل عملکرد بازیکنان در جریان تمرینات و مسابقات به چه شکل صورت می گرفته است؟

 

پرداخت حواله خودرو به بازیکنان تیم ملی تایید شد

مارکار آقاجانیان مربی تیم ملی ایران و دستیار کارلوس کی روش در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر، پرداخت پاداش و حواله خودرو به بازیکنان ایران را در جریان این رقابت‌ها تایید کرد.

 

آقاجانیان گفت: حواله خودرو قولی بود که زمان صعود تیم ملی به جام جهانی به بازیکنان داده شده بود. طبیعتاً کادر و بازیکنانی که آن موقع در تیم ملی بودند این حواله را گرفتند. حتی کسانی هم که در این اردو در جام جهانی با ایران نبودند اما زمان صعود به جام جهانی در تیم ملی بودند آن را دریافت می‌کنند.

 

به گفته آقاجانیان، پاداش و حواله صعود به جام جهانی ارتباطی به کارلوس کی روش و کادر فنی او نداشت.

 

افشاگری مربی تیم ملی از حقوق و پاداش‌های کی‌روش

کارلوس کی روش بعد از حذف با تیم ملی در مسابقات جام جهانی ۲۰۲۲ قطر، چند روز به ایران بازگشت و سپس تهران را به مقصد پرتغال ترک کرد.

 

هرچند هنوز مشخص نیست که کی روش به کارش در تیم ملی ایران ادامه می‌دهد یا نه اما طی دو هفته اخیر صحبت‌هایی در خصوص دریافت حقوق و پاداش این مربی پرتغالی مطرح شد.

 

باوجود این، مارکار آقاجانیان دستیار ایرانی کی روش که سابقه کار طولانی با این مربی پرتغالی را دارد، این خبرها را تکذیب کرد.

 

آقاجانیان گفت: یکسری مسائل و خبرها تسویه حساب شخصی است. تا جایی که می دانم کی روش بدون دریافت حقوق و پاداش خود از ایران رفته است.

 

وی در واکنش به اینکه گفته می‌شد کی روش ۴۰ هزار دلار از فدراسیون گرفت و به پرتغال رفت، اظهار کرد: تا جایی که می دانم نگرفته است. بیخود جوسازی و تسویه حساب شخصی نکنیم. اگر می‌خواهید نقد کنید مثل مربیان کارنامه دار نقد فنی و فوتبالی کنید.

 

آقاجانیان ادامه داد: شاید خود کی روش هم راضی نباشد ولی می دانم که این پول‌ها را هم بیشتر صرف خیریه می‌کند. او پیش از جام جهانی ۲۰۱۴ به موسسه «بهشت امام رضا» کمک می‌کرد. قبل از جام جهانی هم به این خیریه رفتیم. می‌توانید سئوال کنید که کی روش چه خدماتی کرده است. یک آدم خارجی این کارها را می‌کند و چنین حرف‌هایی می‌زنند که پول و پاداشش را گرفت و رفت. اصلاً این‌طور نیست.

 

وی در خصوص اینکه آیا بازگشت کی روش به ایران بعد از جام جهانی به این معناست که این مربی قطعاً به کارش در تیم ملی ادامه می‌دهد؟ گفت: کی روش بعد از جام جهانی ۲۰۱۸ و سایر تورنمنت‌ها هم به ایران برگشت و این روال است.

 


تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

    Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023