شب طلایی کاراته ایران در استانبول/ایران قهرمان شداخبار,اخبار ورزشی

عسگری، اباذری و قراری زاده نمایندگان کاراته ایران در مسابقات لیگ سری آ ترکیه به مدال طلای این رقابت‌ها دست یافتند.

به گزارش فارس، دومین مرحله لیگ سری آ کاراته در حالی به میزبانی شهر استانبول ترکیه با حضور 1813 کاراته کا از 102 کشور پیگیری می‌شود که نمایندگان کشورمان برای رسیدن به مدال در این مسابقات به روی تاتامی می‌روند.

 

در وزن 75- کیلوگرم، بهمن عسگری موفق شد ابتدا "زبیر محمد انصاری" نماینده هند را 8 بر صفر از پیش رو بردارد. در مبارزه دوم "احمد شدید" اردنی را 5 بر صفر برد. سپس در مقابل "تیموفی لئونتف" روسیه ای یک بر صفر به برتری رسید.  در چهارمین مسابقه "جرمن چارپنتیر" از شیلی را 6 بر 2 شکست داد. در ادامه 5 بر صفر از سد "هنری ویکوآ" گرجستانی گذشت و به نیمه نهایی رسید. او در نیمه نهایی "عبدالعزیز عبدالمحمود" مصری را 2 بر یک برد و فینالیست شد. عسگری در فینال "لویجی بوسا" ایتالیایی را با نتیجه 6 بر یک شکست داد و به مدال طلا دست یافت.

 

مهدی قراری زاده در رقابت‌های پیش از فینال ابتدا ۴ بر 3 میشل دورهام از استرالیا را مغلوب کرد. در ادامه یک بر صفر بر دانیل دیانتته از بلژیک غلبه کرد. در بازی سوم 2 بر صفر مارسل بائن از آلمان را شکست داد. وی در بازی چهارم ۲ بر یک از سد صمد گوک از ترکیه گذشت. سپس ۵ بر صفر ایوان وسیچ از کرواسی را برد و سپس 3 بر2 آلوین کارال از کوزوو را شکست داد. قراری زاده در نیمه نهایی پس از تساوی صفر بر صفر مقابل آنتون ایساکائو از بلاروس در هانتی برنده میدان شد و به فینال راه یافت. قراری زاده در فینال اوگور آکتاش ترکیه ای دارنده عنوان قهرمانی اروپا در سال 2019 را با نتیجه یک بر صفر از پیش رو برداشت و صاحب مدال طلا شد.

 

در وزن 84+ کیلوگرم هم صالح اباذری پیش از حضور در فینال در اولین دیدار خود ۲ بر صفر آنجلا وسیچ از کرواسی را شکست داد. در بازی دوم ۳ بر صفر بوگدان تریکوز از صربستان را برد. سپس یک بر صفر از سد سیمونه مارینو از ایتالیا گذشت. در ادامه صالح اباذری ۳ بر صفرصادق سنچولی از ایران را مغلوب کرد. در پنجمین مبارزه 3 بر صفر الکساندر کولوکوف از روسیه را شکست داد و در نیمه نهایی با نتیجه 7 بر صفر بر ایمان سنچولی از ایرلند شمالی غلبه کرد و به دیدار فینال راه یافت. در وزن 84+ کیلوگرم هم صالح اباذری در فینال مقابل گوگیتا آرکانیا گرجستانی پس از تساوی 2 بر 2 با قانون سنشو برنده شد و مدال طلا را از آن خود کرد.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------