اقدام عجیب فدراسیون جهانی شطرنج/ باوجود کرونا مسابقات قهرمانی پیشکسوتان به تعویق نیفتاداخبار,اخبار ورزشی,شطرنج
در حالی که بسیاری از رقابت‌های شطرنج معتبر جهان به دلیل شیوع ویروس کرونا لغو شده اما در یک اقدامی عجیب مسابقات قهرمانی تیمی پیشکسوتان در پراگ پیگیری شد!

به گزراش ایسنا، باوجود شیوع ویروس کرونا در سراسر جهان بسیاری از رقابت ها ورزشی لغو شدند.  همچنین بسیاری از رقابت های معتبر شطرنج هم به دلیل کنترل این ویروس و جلوگیری از شیوع آن در بین شطرنج بازان لغو و یا به تعویق افتاد.

 

مسابقات آزاد شطرنج تایلند که شش ماه به تعویق افتاد،لغو مسابقات شطرنج  اچ دی بانک که قرار بود در ویتنام برگزار شود، لغو مسابقات آزاد دبی که یکی از مسابقات مطرح و معتبر شطرنج جهان بود، لغو قهرمانی آماتور های جهان و ... از جمله مسابقاتی بودند که به دلیل کرونا به تعویق افتاد یا به کلی لغو شد. 

 

اما در یک اقدامی عجیب مسابقات قهرمامی پیشکسوتان در پراگ به تعویق نیفتاد. این مسابقات با حضور ۱۰۶ تیم، که ۵۵ تیم آن در رده سنی بالای ۵۰ سال و ۵۱ تیم در رده سنی بالای ۶۵ سال شرکت کرده اند. در هر تیم بدون در نظر گرفتن کادر فنی و پشتیبانی حداقل چهار شطرنج باز وجود دارد.  این اجتماع افراد در یک مکان می تواند به شیوع ویروس کرونا کمک کند. باید دید که چرا این مسابقات مانند رقابتهای دیگر به تعویق نیفتاده است؟

 

این مسابقات از ۱۵ تا ۲۵ اسفند در پایتخت کشور جمهوری چک در حال پیگیری است.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------