آخرین اخبار ورزشی


اخبار,اخبار ورزشی,رشید مظاهری

رشید مظاهری برنده دعوای حقوقی با تراکتور شد/ خبر خوب مدیر استقلالی درباره علی کریمی

به نظر می رسد که سنگربان استقلال در پرونده حقوقی با تیم سابقش برنده شده است. رشید مظاهری سنگربان تیم ملی، یکی از بازیکنانی…


علی خطیر از فعالیت‌های فوتبالی محروم شد/ معاون سابق استقلال: 4 سال است که فوتبال را به فلاکت کشیده انداخبار,اخبار ورزشی,علی خطیر
کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال، علی خطیر را به طور موقت از فعالیت‌های فوتبالی محروم کرد.

به گزارش ایسنا به نقل از فدراسیون فوتبال، بر این اساس با توجه به پرونده آقای علی خطیر مبنی بر نقض قوانین و مقررات که به تمامیت و اعتبار فوتبال کشور لطمه وارد کرده است، مستندا به مواد ۲۳ و ۶۵ آیین نامه کمیته اخلاق دستور موقت مبنی بر منع فعالیت نامبرده در حوزه فوتبال صادر و اعلام می‌شود.

 

خطیر: شما اعتباری برای فوتبال ایران نگذاشته اید که کسی آن را خدشه دار کند/ 4 سال است که فوتبال را به فلاکت کشیده اند

معاون سابق باشگاه استقلال به مسئولان فدراسیون فوتبال حمله لفظی کرد.

 

به گزارش ایلنا، دقایقی پیش علی خطیر معاون سابق باشگاه استقلال با لحنی که با عصبانیت همراه بود، اینطور حرف هایش را آغاز کرد و گفت: من حرف هایم را اینطور آغاز می کنم که اگر دین ندارید، حداقل آزاده باشید.

 

او سپس در مورد حکم ادامه داد: من هم از شما می شنوم. در اخبار گفته اند که به فوتبال ایران لطمه زده شده است. از کدام اعتبار حرف می زنند؟ شما اعتباری برای فوتبال ایران نگذاشته اید که کسی بخواهد آن را خدشه دار کنید. شما را به خدا دست از سر این فوتبال بردارید. دیگر این فوتبال را به کجا می خواهید بکشانید. از فوتبال بروید تا شاید فوتبال نفسی بکشد.

 

خطیر در ادامه اینطور حرف زد: ما شانس آوردیم که کرونا آمد و اگر مسابقات ملی ادامه پیدا می کرد، معلوم نبود چه می شود. 4 سال فوتبال را به فلاکت کشانده اید. فوتبال را ورشکسته و ویرانه کرده اید و هنوز هم این دوستان نمی خواهند دست از سر فوتبال بردارند.

 

معاون سابق باشگاه استقلال در ادامه با اشاره به حکم صادره و اینکه باید حرف های او هم پیش از صدور حکم شنیده می شد، اضافه کرد: حداقل اخلاق حکم می کرد، قبل از صدور چنین حکمی اظهارات من را می شنیدید. اصلا به چه دلیل و به واسطه کدام خطا.....؟!

 

او سپس در مورد دلیل این حکم اینطور توضیح داد: من اصلا نمی دانم دلیل این موضوع چه چپزی است. می گویند به خاطر اینکه من مالکیت همزمان ماشین سازی و تراکتور را گزارش کرده ام. خب کمیته اخلاق حتی به کدهای اخلاقی خودش تسلط ندارد. این وظیفه هر کسی است که در فوتبال است. من هیچ نامه محرمانه ای به فیفا نزده ام. نامه من رونوشت به فدراسیون فوتبال دارد. اگر من می خواستم نامه محرمانه بزنم که اسم خودم را برمی داشتم. مگر کاری داشت؟ این نامه محرمانه نبود. من به فیفا رونوشت دادم و به فدراسیون و ای اف سی هم رونوشت دادم. کمیته اخلاق شما باید مبارز با فساد باشید ولی به کدهای اخلاقی خودتان هم تسلط ندارید.

 

خطیر در رابطه با این موضوع و مالکیت همزمان تراکتور و ماشین سازی اضافه کرد: کمیته اخلاق باید به عنوان مدعی العموم وارد می شد. این عمل فساد ایجاد می کند. این عمل یکپارچگی فوتبال را دچار مشکل می کند. چرا و به چه دلیلی سه چهار سال، چشمانتان را روی این اتفاق بسته اید. الان هم به چه واسطه ای من را محروم کرده اید؟ به خاطر اینکه من حرف از فساد زده ام؟ چرا هر کسی از فساد حرف می زند، او را محروم می کنند؟

 

خطیر درواکنش به این سوال که نمی تواند در فعالیت های فوتبالی حضور داشته باشد، عنوان کرد: من اصلا فعالیتی ندارم که من را محروم کنند. اصلا شما محروم هم می کنید، برای چه رسانه ای می کنید. این فدراسیون دست درازی در پرونده سازی برای افراد دارد. برای کسانی که مبارزه با فساد می کنند. امید روانخواه حرف از فساد می زند، محرومش می کنید. علی خطیر حرف از فساد می زند، محرومش می کنید. شما به کد اخلاقی خودتان هم تسلط ندارید.

 

حرف های بعدی خطیر انتقاد از فدراسیون و ماجراهای انتخاب داور دربی 93 بود و اضافه کرد: این قضیه انتخاب داور دبی را ببینید. این فدراسیون عاجز است که حتی یک داور دربی را بدون دردسر انتخاب کند. شما هیچ توانایی ای ندارید. شما فوتبال ایران را به فلاکت رساندید. دست از سر این فوتبال بردارید. با این قرارداد ویلموتس فوتبال ایران را ورشکست کردید. اگر کرونا نبود و بازی های ملی برگزار می شد، معلوم نبود که چه بلایی سر فوتبال ما می آمد.  .چرا نمی روید شما؟ چه کار باید بکنید که استعفا بدهید. استعفا بدهید اگر بد بودید که بهتر بیاید و اگر خوب باشید هم که همه می فهمند.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------