گل‌محمدی: دست ما را برای جذب بازیکنان خوب بسته است/ شکوری نفسش از جای گرم بلند می‌شودیحیی گل محمدی،اخبار ورزشی،خبرهای ورزشی
سرمربی پرسپولیس گفت: ریشه خیلی از مشکلاتی که داریم به خاطر مسائل مالی است که متاسفانه گریبان‌گیر ما شده و باتوجه به شکایت‌ها و مشکلات نتوانستیم آن گونه که باید و شاید بازیکن جذب کنیم.

به گزارش ایسنا، یحیی گل‌محمدی در حاشیه تمرین امروز (شنبه) پرسپولیس اظهار کرد: این اولین مصاحبه من بعد از قهرمانی است. این قهرمانی خیلی سخت به دست آمد و با حماسه بچه‌ها، هواداران و باشگاه توانستیم هدیه خوبی به مردم بدهیم و پنجمین قهرمانی پیاپی را جشن بگیریم. کار خیلی بزرگی بود، شاید اکنون گرمیم و متوجه نیستیم اما بعدا می‌فهمیم چه کار بزرگی انجام دادیم و این قهرمانی بسیار ارزشمند بود.

 

او ادامه داد: برای این قهرمانی زحمت کشیده شد، خون ریخته شد و شکستگی و مصدومیت‌های زیادی داشتیم اما عشق و علاقه این بازیکنان به پرسپولیس باعث شد حماسه خلق شود و از همه آن‌ها تشکر می‌کنم. آن‌ها نشان دادند بازیکنان بزرگی از لحاظ ذهنی، شخصیتی و فنی هستند. با تمام کمبودها و مشکلات‌مان مقابل تیم‌هایی که هزینه زیادی کرده و تا دندان مسلح بودند کار کردند و قهرمان شدند. ابتدا خداراشکر می‌کنیم و دوما همت اعضای تیم و بازیکنان باعث به دست آمدن این قهرمانی شد.

 

سرمربی پرسپولیس درباره شروع تمرینات پرسپولیس گفت: از بیست‌وپنجم تمرینات‌مان را شروع کردیم اما تیم‌مان کامل نبود و از بین ۵ تا ۶ بازیکنی که باید قراردادشان تمدید می‌شد، تاکنون کار وحید امیری و مهدی شیری انجام شده، احمد نوراللهی و کنعانی‌زادگان از ما جدا شدند و امید عالیشاه و کمال کامیابی‌نیا ماندند که وضعیت‌شان تا فردا مشخص می‌شود. تاکنون هم ابراهیمی و دهقانی را جذب کردیم اما تیم کاملی نشدیم و تا کامل شدن تیم به چند روز زمان نیاز داریم.

 

او درباره رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا گفت: کار خیلی سختی را در پیش داریم، چون تیم استقلال تاجیکستان در حال برگزاری مسابقات‌ لیگش است و بازی‌های‌شان را پشت سر انجام می‌دهند اما متاسفانه ما مشکلاتی داریم که نتوانستیم هنوز تیم را کامل کنیم. ریشه خیلی از مشکلاتی که داریم به خاطر مسائل مالی است که متاسفانه گریبان گیر ما شده و باتوجه به شکایت‌ها و مشکلات نتوانستیم آن گونه که باید و شاید بازیکن جذب کنیم.

 

گل‌محمدی اضافه کرد: باتوجه به مبالغ بالای بازیکنان، کار سخت است اما تیم خوبی داریم و فقط باید بازیکنان‌مان را حفظ کنیم و برای خروجی‌های‌مان جایگزین پیدا کنیم. بحران مالی در باشگاه ما وجود دارد و خود آقای سمیعی به این مساله اشاره کرد که بحران مالی پرسپولیس در ۲۰ سال اخیر بی‌سابقه بود و واقعا هم همین‌طور است. با سختی زیاد داریم کار می‌کنیم تا برای هواداران‌مان شادی بیاوریم.

 

تا یک ماه آینده با بازیکنان تیم تسویه می‌شود

وی درباره تسویه قراردادهای سال گذشته بازیکنان گفت: صحبت‌هایی که از طرف مدیریت شده، این بوده که تا یک ماه آینده با بازیکنان تیم تسویه می‌شود اما در هر صورت این بازیکنان هر چه در توان داشتند، برای تیم انجام دادند و شایسته بیش‌تر از این‌ها هستند. این مشکلات وجود دارد و امیدوارم این مشکلات حل شد اما به هر حال زمان بر است.

 

من لیستی ۹ نفره به باشگاه دادم که تاکنون ۲ نفر آن جذب شده‌اند

یحیی گل‌محمدی در مورد جذب آبشک و ریگی در ادامه اظهار کرد: درباره اسامی نمی‌خواهم صحبت کنم اما من لیستی ۹ نفره به باشگاه دادم که تاکنون ۲ نفر آن جذب شده‌اند و با بقیه در حال مذاکره هستیم. گرفتن بازیکن برای باشگاهی که بحران مالی دارد، سخت شده است. سعی می‌کنیم جایگزین‌های خوبی بگیریم و تیم خوبی ببندیم. تا فردا اتفاقات خوبی می‌افتد. ما هم نگرانیم زیرا مسائل مالی دست و پای ما را برای جذب بازیکنان خوب بسته است. همه تیم‌هایی که در آسیا هستند، تقویت می‌شوند اما ما درگیر بحران مالی هستیم و می‌توانستیم با پیشنهاد بهتر، بازیکنان‌مان را نگه داریم اما متاسفانه دو مهره ثابت تیم ملی یعنی نوراللهی و کنعانی‌زادگان را از دست دادیم. مغانلو هم مهره‌ای کلیدی برای ما بود اما نمی‌توانیم دست روی دست بگذاریم. مجبوریم سراغ بازیکنان کم اسم‌تر برویم. این بازیکنانی که در تیم ما ستاره شدند هم کم نام و نشان بودند. باید بیش‌تر کار کنیم و زحمت بکشیم. دست گذاشتن روی ستاره‌ها و بازیکنان کلیدی پول می‌خواهد که نداریم. ما اگر پول داشتیم، نوراللهی می‌ماند. نتوانستیم با او امسال را تسویه کنیم. وضعیت باشگاه به بازیکن فشار می‌آورد. نمی‌توانستیم او را به قرارداد بستن مجاب کنیم. حق او بود که به آینده‌اش فکر کند و به تیمی برود که مشکل مالی نداشته باشد و بتواند لژیونر شود. دعای ما پشت احمد هست و ما هم باید دنبال جانشینان خوبی برای او بگردیم.

 

اسم بازیکن و مربی خارجی که می‌آید، تن و بدن‌مان می‌لرزد

سرمربی پرسپولیس در رابطه با جذب بازیکن خارجی بیان کرد: اسم بازیکن و مربی خارجی که می‌آید، تن و بدن‌مان می‌لرزد و یاد بدهی‌ها و وضعیتی که درگیرش هستیم می‌افتیم. البته منظورم برانکو یا کالدرون نیست، منظورم کلی است و همه می‌دانیم برانکو چقدر برای پرسپولیس زحمت کشید اما به صورت کلی بحث بازیکن خارجی که می‌شود، برای من ترسناک است. هنوز چیزی در رابطه با چگونگی جذب بازیکن خارجی اعلام نشده اما با شرایط خاصی جذب بازیکن صورت می‌گیرد. متاسفانه تیم ما پرونده قضایی دارد و این مشکل را داریم که مانع خرید بازیکن است. شرایط مالی هم به شکلی است که نمی‌توانم به آن فکر کنیم.

 

او درباره جذب بازیکن مورد نظرش از طریق باشگاه گفت: لیستی که داده شد، هم لژیونر بودند و هم بازیکنان داخلی شامل آن‌ها بود. از این لیست فعلا توانستیم دو نفر را جذب کنیم و اگر نتوانستیم حذب کنیم لیست دومی هم ارائه می‌شود و درباره‌اش صحبت می‌کنیم. تیم ما اگر حکومتی است پس باید پول داشته باشیم و وقتی نداریم، قطعا حکومتی هم نیستیم اما از این بابت خوشحالم که تیم‌ها این گونه فکر می‌کنند، چون بهانه‌ای برای کم‌کاری‌شان می‌شود. من از نوع دیدشان استقبال می‌کنم، چون باعث می‌شود دوباره قهرمان شویم.

 

شکوری نفسش از جای گرم بلند می‌شود

سرمربی پرسپولیس در خصوص انتظارات پیرامون تکرار موفقیت‌های سال‌های گذشته و اظهارات شکوری برای کسب جام ششم گفت: شکوری نفسش از جای گرم بلند می‌شود اما ما برای بهترین‌ها می‌جنگیم. وقتی در پرسپولیس کار می‌کنی، باید کمبودها را فراموش کنیم. راه دیگری نداریم و باید برای قهرمانی بجنگیم. این در خون بازیکنان است. هر چقدر هم مشکل داشته باشیم، باید برای قهرمانی و اول شدن بجنگیم و ما این را در این سال‌ها گرفتیم.

 

وی درباره جذب بازیکن از استقلال تصریح کرد: بحث نقل و انتقالات دورانی سخت برای مربیان است و همیشه گمانه‌زنی‌ها زیاد است و به همه سوالاتی که در ذهن خبرنگاران ایجاد می‌شود، نمی‌توان جواب داد. باتوجه به بضاعت‌مان بازیکن جذب می‌کنیم. بسیاری از بازیکنان هم به عشق پیراهن پرسپولیس با تیم قرارداد بسته‌اند و با مسائل مالی کنار آمدند.

 

گل‌محمدی درباره برنامه‌های پیش روی این تیم گفت: شنبه دیداری دوستانه با تیم ملی دانشجویان و دو بازی تدارکاتی دیگر با تراکتور داریم.

 

او درباره تقابل با استقلال تاجیکستان گفت: اردوهای تیم ملی، کار ما را سخت می‌کند و همین دو بازی تدارکاتی در نظر گرفته شده با تراکتور هم در فیفادی است و بازیکنان ملی‌پوش‌مان را در اختیار نداریم که این کار را از نظر هماهنگی سخت می‌کند. نمی‌دانم چرا AFC در این تاریخ تصمیم گرفته این بازی‌ها را برگزار کند. این کار را برای همه سخت کرده و برای تیم ما که ۲۰ روز از کوران بازی‌ها دور بوده، کار سخت‌تر می‌شود و حتی کار برای تمرین کردن ما هم با توجه به دعوت شدن احتمالی ۴ یا ۵ بازیکن ما سخت‌تر می‌شود.

 

خیلی از بازیکنانی که وارد پرسپولیس می‌شوند به عشق تیم می‌آیند

گل محمدی اضافه کرد: خیلی از بازیکنانی که وارد پرسپولیس می‌شوند، ابتدا به عشق تیم می‌آیند و این مساله کار ما را راحت کرده است. از این بابت جلو هستیم اما ان‌شاءالله تا امشب هم خبرهای خوبی می‌شنوید.

 

او درباره بحران مالی پرسپولیس بیان کرد: برای پرسپولیس نباید این اتفاقات رخ دهد، چون در چند سال اخیر دو بار فینال آسیا را تجربه کردیم و سال گذشته هم سه میلیون و پانصد هزار دلار درآمدزایی کردیم. همان سالی هم که برانکو تیم را به فینال برد، همین اتفاق افتاد و باتوجه به برند بزرگ باشگاه، نباید این اتفاقات بیفتد. تصمیم‌گیری‌های بد و نداشتن یک گروه اقتصادی قوی باعث این مشکلات می‌شود. برند پرسپولیس بزرگ است و متاسفانه ایده‌های خوبی نبوده که به مشکل خوردیم و همچنین قراردادهای سنگین و شکایات باعث به وجود آمدن این مشکلات شده و روی هم انباشته شده است.

 

سرمربی پرسپولیس در پایان درباره جدایی قرضی سه بازیکن جوان پرسپولیس در ابتدای فصل گذشته و زمان بازگشت آن‌ها، عنوان کرد: احسان حسینی به مدت دو فصل جدا شده است و تکلیف آن دو نفر هم در این هفته مشخص شود. احتمال این که قرضی بروند و جایی بازی کنند، وجود دارد.

 


کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------