لاپورتا: امشب ببازیم هم کومان اخراج نمی‌شودکومان و لاپورتا،اخبار ورزشی،خبرهای ورزشی
رئیس باشگاه بارسلونا اعتراف کرد که از تصمیم سرمربی این تیم برای خودداری از پاسخ دادن به سؤالات خبرنگاران در نشست خبری قبل از بازی برابر کادیس ناراضی است.

به گزارش تسنیم، تصمیم غیرمنتظره رونالد کومان برای خواندن یک بیانیه در نشست خبری روز گذشته‌اش (چهارشنبه) پیش از بازی برابر کادیس در هفته ششم لالیگا، به مذاق خوان لاپورتا خوش نیامده است.

 

کومان که به خاطر نتایج ضعیف اخیر تیمش (باخت 3 بر صفر خانگی برابر بایرن مونیخ در لیگ قهرمانان و پس از آن تساوی خانگی برابر ختافه) به شدت تحت فشار است، در نشست خبری به جای پاسخ دادن به سؤالات خبرنگاران تمام حرف‌های خود را در قالب یک بیانیه به آنها گفت.

 

خوان لاپورتا درباره این موضوع گفت: ما در آخرین دقایق قبل از نشست خبری مطلع شدیم که او می‌خواهد بیانیه بدهد و خب او هم مجبور است در نشست‌های خبری شرکت کند و آزاد است طوری که فکر می‌کند لازم است، حرف‌هایش را بزند. ما به تصمیم سرمربی‌مان احترام می‌گذاریم، هر چند ما و کاپیتان‌های تیم مدت کوتاهی قبل از برگزاری نشست خبری متوجه شدیم که چه تصمیمی دارد.

 

لاپورتا درباره وضعیت فعلی باشگاه بارسلونا هم اظهار داشت: خب، ما در مقطع دشواری هستیم و من فکر می‌کنم که باید با آرامش و امید فراوان برای کسب نتیجه مقابل کادیس به میدان برویم، چون این تنها چیزی است که اهمیت دارد و کسب نتیجه خوب تنها راهی است که می‌توان از این شرایط سخت عبور کرد. ما باید به جنگیدن و حرکت رو به جلوی خود ادامه دهیم.

 

لاپورتا که در مراسم یکی از کانون‌های طرفداری باشگاه بارسلونا در آندلس حضور پیدا کرده بود، با تأکید بر اینکه پس از نشست خبری کومان با او صحبت نداشته است، افزود: بیاید از ایجاد تنش جلوگیری کنیم. مهمترین چیز این است که بازی فوق‌العاده‌ای مقابل کادیس ارائه کنیم.

 

رئیس باشگاه بارسلونا ساعاتی بعد با لحنی جدی‌تر درباره اقدام اخیر کومان صحبت کرد و گفت: به نظر من نیازی به بیانیه دادن نبود. با جواب دادن به سؤالات هم همیشه می‌توانید نقطه نظرات‌تان را بیان کنید.

 

لاپورتا با پاسخ به سؤالی دیگر، ابهام‌های موجود درباره آینده لاپورتا را افزایش داد و احتمال به وقوع پیوستن شایعه برکناری مربی هلندی در صورت عدم کسب نتیجه مقابل کادیس را رد نکرد.

 

او عنوان کرد: آینده یک سرمربی همیشه به نتایج و عملکرد تیم او بستگی دارد. در بارسلونا فقط کسب نتیجه ملاک نیست، بلکه شیوه بازی تیم هم یک معیار محسوب می‌شود. رونالد هم این را می‌داند و مانند یک مربی حرفه‌ای رفتار خواهد کرد.

 

 ***

 

لاپورتا: امشب ببازیم هم کومان اخراج نمی‌شود

رئیس بارسلونا ساعاتی قبل از شروع بازی برابر کادیز اطمینان داد که تغییری در کادر فنی تیمش نخواهد داد، حتی اگر امشب مغلوب شوند.

 

به گزارش ورزش سه، بارسلونا امشب در زمین کادیز به میدان خواهد رفت. بارسا پس از توقف خانگی برابر گرانادا محکوم به کسب سه امتیاز است و با توجه به بردهای رئال و اتلتیکو، کسب پیروزی در بازی امشب برای بارسا از همیشه مهمتر است.

 

به خصوص تنش بین مدیریت و کادر فنی نیز به اوج رسیده و هیچ چیز جز سه امتیاز، فضای بارسا را آرام نخواهد کرد. هر نتیجه ای غیر از پیروزی، حواشی بارسا را بیش از پیش خواهد کرد.

 

روز گذشته رونالد کومان در نشست خبری خود به جای پاسخگویی به خبرنگاران، تنها به خواندن یک بیانیه اکتفا کرد و مدعی شد که نباید از تیم او توقع قهرمانی داشت. خوان لاپورتا رئیس بارسا اما معتقد است تیم فعلی توان کسب نتایج مطلوب را دارد.

 

گفته می شود او با چندین گزینه مشغول مذاکره است و عمر مربیگری کومان در بارسا رو به اتمام است.

 

لاپورتا که در کادیز است، در مصاحبه ساعتی پیش خود و در مورد آینده کومان گفت:« هر کسی مسئول کار خودش است. کومان الان سرمربی بارسلوناست و توقع از او این است که کارها را به بهترین شکلش پیش ببرد. من مدیر تیم هستم و همه تصمیمات اجرایی بر عهده‌ام است. طبعا اطلاعات بیشتری در مورد وضعیت تیم دارم و باید در لحظه تصمیم گیری، از تمامی این اطلاعات بهره بگیرم. برایم تصمیم گیری، حال هر تصمیمی که باشد، دشوار نیست و اگر نیاز به حرکت خاصی برای بهبود شرایط تیم باشد، مشکلی از بابت مسائل اقتصادی و ورزشی وجود نخواهد داشت. من کاری که نیاز باشد را انجام می دهم.»

 

لاپورتا ادامه داد:« با کومان هستیم و او مربی تیم است. دوست داریم تیم با او نتیجه بگیرد. آینده تمامی مربیان و نه فقط کومان، به نتایج بستگی دارد. در مورد بارسا البته کیفیت بازی تیم هم اهمیت دارد ولی کومان اکنون مربی بارسلوناست و حامی وی هستیم. در شرایط دشواری هستیم و تیم بیش از هر چیزی نیاز به آرامش دارد. انتظارم کسب نتیجه خوب برابر کادیز است ولی هر نتیجه ای رقم بخورد، کومان امشب اخراج نخواهد شد.»

 

***

 

جانشین رونالد کومان مشخص شد؟/ بازگشت تیکی تاکا؛ اسطوره برای نجات بارسا می آید

 

از ژاوی به عنوان اصلی‌ترین شانس جانشینی رونالد کومان در بارسلونا نام برده می‌شود.

 

به نظر می‌رسد که رونالد کومان رفته‌رفته به پایان کار خود در بارسلونا نزدیک می‌شود و اصلا بعید نیست که طی روزها و هفته‌های آتی سرمربی هلندی از هدایت بلوگرانا کنار گذاشته شود. در این بین اما از ژاوی به عنوان محتمل ترین گزینه برای جانشینی کومان نام برده می‌شود‌. او از همه فاکتورهای لازم برای نشستن روی نیمکت بارسا برخوردار است؛ دی‌ان‌ای بارسا، سبک بازی، شناخت هواداران و... همه چیزهایی است که در ژاوی مشاهده می شود.

 

با این حال  در مورد حضور ژاوی روی نیمکت بارسلونا سه مسئله‌ای بسیار مهم وجود دارد که در اینجا به آن اشاره می کنیم.

 

1- ژاوی نمی خواهد به همکارش خیانت کند

اول اینکه ژاوی هرگز نمی‌خواهد که به خاطر او فشاری روی رونالد کومان وارد شود. در واقع ژاوی سرمربی هلندی را اسطوره باشگاه بارسلونا می داند و به نوعی دوست ندارد که حضور او به عنوان جانشین کومان خیانت برداشت شود. در واقع ژاوی از دوحه تمام تحولات موجود در باشگاه بارسلونا را مشاهده می کند اما همانطور که گفته شده اصلا نمی خواهد فشار بیش از حد روی کومان وارد شود.

 

2- تعامل با خوان لاپورتا

مسئله دوم به رابطه لاپورتا و ژاوی برمی‌گردد. این دو با یکدیگر دوست هستند و از رابطه خوبی برخوردارند. ویکتور فونت، رقیب لاپورتا در راه ریاست باشگاه بارسلونا همواره از ژاوی به عنوان یکی از سلاح های انتخاباتی خود نام می برد. اما لاپورتا باید به این موضوع توجه داشته باشد که ژاوی هیچ گاه به حمایت از فونت نپرداخت. از طرفی دیگر اهمیت ندارد که زمانی جوزپ بارتومئو به دنبال آوردن ژاوی به بارسا بوده و او این پیشنهاد را رد کرده است چرا که حالا شرایط کاملاً جدید و متفاوت است.

 

در واقع اگر رئیس باشگاه بارسلونا به ژاوی احتیاج داشته باشد قطعا او پای مذاکره خواهد نشست. اسطوره بارسلونا دیر یا زود این تیم را تمرین خواهد داد اما در عین حال حالا که بلوگرانا در وضعیت خوبی به سر نمی برد، حضور ژاوی به عنوان یک نیروی نجات بخش می تواند برای او از اهمیت بیشتری هم برخوردار باشد.

 

3- مذاکره با سران قطری السد

فاکتور سوم که باید به آن توجه داشت به سران قطری باشگاه السد برمی‌گردد. ژاوی اخیراً قرارداد خود را تا سال 2023 یعنی بعد از جام جهانی قطر با السد تمدید کرد و او و خانواده اش کاملاً از حضور در این کشور آسیایی راضی هستند. ژاوی همچنین اخیراً نتایج بسیار خوبی هم با السد کسب کرده و اوضاع خوبی را در لیگ ستارگان قطر را تجربه می‌کند. ‌با این حال اگر بارسلونا تصمیم نهایی خود را برای به خدمت گرفتن ژاوی اتخاذ کند به نظر می‌رسد که آنها کار دشواری برای راضی کردن سران قطری پیش رو نخواهند داشت. در واقع ژاوی رابطه بسیار خوبی با سران باشگاه السد دارد و بعید به نظر می رسد که مشکلی در این زمینه وجود داشته باشد.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------