آخرین اخبار ورزشی


بدهی های استقلال،اخبار ورزشی،خبرهای ورزشی

حکم توقیف اموال استقلال در دست طلبکاران

تیم صدرنشین استقلال این روزها به‌دلیل بدهی مالی که دارد، دچار بحران درون تیمی شده است و مسئولان این تیم تلاش خود را می‌کنند…

معاون حقوقی استقلال: سازمان لیگ با کارگزار رقیب ما وارد همکاری شد/ تبلیغات محیطی باز هم در اختیار سازمان لیگ فوتبالمعاون حقوقی استقلال،اخبار ورزشی،خبرهای ورزشی
فرشید سمیعی، معاون حقوقی باشگاه استقلال تهران در مورد همکاری با سازمان لیگ برتر دریافت حق تبلیغات محیطی این باشگاه صحبت کرد.

به گزارش ایلنا، فرشید سمیعی، معاون حقوقی باشگاه استقلال تهران در مورد مشکلات برای استفاده این باشگاه از تبلیغات محیطی در قرارداد با سازمان لیگ با حضور در برنامه ورزش و مردم در حضور صادق درودگر، عضو هیات رئیسه سازمان لیگ اظهار نظر کرد که مشروح آن را می‌خوانید:

 

 در فوتبال دنیا راه‌های درآمدزایی مشخص است. یکی از دلایل تضعیف تیم‌های ایرانی در آسیا این است که راه‌های درآمدزایی مشخصی ندارند. یکی از راه‌ها حق پخش است. یکی دیگر از راه‌ها، تبلیغات محیطی است. استقلال از حق خودش در این سال‌ها از تبلیغات محیطی بهره نبرده است. در سال گذشته ۵ میلیارد تومان به عنوان حق باشگاه‌ استقلال از تبلیغات محیطی در نظر گرفته شد و البته به دلیل حساب کتاب‌های بین طرفین، آن هم پرداخت نشد. کل این مبلغ که در نظر گرفته شده بود را در بازی قبلی به دست آوردیم. ما می‌توانیم این درآمد را به دست آوریم. ما حدود ۲ و نیم میلیون دلار در دعوای خارجی بدهی داریم و ۳۰ میلیارد تومان بدهی داخلی داریم. 

 

این بدهی به مرور ایجاد شده است. بدهی به سازمان مالیاتی و تامین اجتماعی که یک روزه ایجاد نشده است. ما وارث یک بدهی عظیم در سال‌ها گذشته هستیم. ما نمی‌گوییم وزارت ورزش این پول را بدهد. چون آن‌ها مشکلات خود را دارند و از طرقی ما خودمان می‌توانیم. شب گذشته در برنامه‌ای با حضور آل‌اسحاق که صحبت می‌کردیم، او می‌گفت شما در گذشته و زمان عقد این قراردادها نبوده‌اید. ما می‌گوییم الان که هستیم و با احقاق حقوق باشگاه استقلال، این بدهی‌ها را حل کنیم. اگر هم نباشیم، راهی را بسازیم که مدیران بعدی بتوانند از آن استفاده کنند.

 

خود آقای درودگر در مصاحبه‌ای در خصوص تبلیغات محیطی گفتند سازمان لیگ ۵ میلیارد معادل ۵۰ درصد ضرر کرده است. این همان بحثی است که ما می‌گفتیم. همکاران ایشان می‌گفتند این رقم فضایی است. اما دیدید این رقم کسب شد و به جای اینکه در کل فصل ۵ میلیارد بگیریم، در بازی اول این رقم را کسب کردیم. من توجه شما را به جلسه‌ای که در وزارت ورزش برگزار شد، جلب می‌کنم. در این جلسه که سه‌شنبه هفته گذشته برگزار شد، همه مسائل حل و فصل شد. مشاور حقوقی سازمان لیگ به کارگزار گفت که باید صد درصد مبلغ حق سازمان لیگ را فقط ضمانت نامه بانکی بدهید. نه ۱۰ درصد! که در این جا معاون محترم وزارت گفت قانون می‌گوید ۱۰ درصد. شما طبق کدام قانون می‌گویید؟ آن‌ها گفتند ما خودمان تعیین می‌کنیم! این شد که علی‌نژاد با نهادهای نظارتی تماس گرفتند و گفتند ما چنین موضوعی داریم و باید چند درصد قانونا تعیین شود؟ که طبق صورت جلسه، مقرر شد تا پاسخ بیاید و سپس ضمانت نامه صادر شود.

 

این پاسخ یکم ابلاغ شد. با وجود اینکه در جلسه ذکر شده، آقای بهاروند به آقای علی‌نژاد اصرار داشت مصاحبه‌ای انجام نشود، فردایش دوستان مصاحبه کردند و گفتند کار انجام شده و منتظر تضامین هستیم ولی به نامه و استعلام اشاره‌ای نکردند. صدور ضمانت نامه بانکی روند دارد و مدارک خاص خودش را هم می‌خواهد. شما باید بگویید چگونه شنبه را اعلام کردید در حالی که فرصت میان تاریخ جلسه تا شنبه کم بود.  بانک نامه زد به سازمان لیگ که کار در حال انجام است. دوشنبه صبح اعلام کردیم ضمانت نامه آماده صدور است. ولی طبیعی است که به صورت یک جانبه نمی‌توان ضمانت نامه صادر کرد و شما به عنوان ذی‌نفع باید موافقت خود را اعلام کنید.

 

در یک آذر نامه زدیم که آقای بهاروند کارگزار ما آماده صدور ضمانت است و نامه معرفی را بزنید ولی جوابی ندادند و ما مراتب را به وزارت اعلام کردیم. متاسفانه در ادامه هم همکاری انجام نشد. تکلیف را روشن کنید. ۱۰ درصد ضمانت می‌خواهید یا صد درصد؟ آل‌اسحاق یک چیز می‌گوید. درودگر چیز دیگری می‌گوید. وقتی آقایان در جلسه متوجه شدند اسپانسرهای ما چه کسانی هستند و دیدند پشت قضیه همراه اول است، فردایش رفتند و با ایرانسل قرارداد بستند. الان مدعی هستند قبلش با ایرانسل قرارداد بسته بودند. همه آقایانی که در جلسه بودند، شاهد هستند که در جلسه حرفی از ایرانسل نبود و بهاروند مکرر گفت جز این ۲۳ میلیارد را امضا نکرده‌ام. آیا می‌شود با ایرانسل انحصاری ببندید درحالی که می‌دانستید استقلال با همراه اول امضا کرده؟ این اخلاقی است؟ می‌شود اطلاعات را از ما بگیرید و بروید با کسی دیگر ببندید؟

 

***

 

درودگر: مدیران استقلال باید مجیدی را در جریان ممنوعیت استفاده از بازیکنان خارجی می‌گذاشتند

صادق درودگر، عضو هیات رییسه سازمان لیگ درمورد اتفاقات بازی استقلال تهران و گل گهر سیرجان در هفته ششم لیگ برتر فوتبال اظهار داشت: دوست عزیزم آقای فرهاد مجیدی پیش از بازی به من زنگ زد و خیلی ناراحت بود، قبل از بازی با گل گهر، به من گفت که این چه کاری است که شما کرده‌اید. گفتم خودم اطلاع ندارم اجازه بدهید که سوال کنم.

 

او ادامه داد: من سوال کردم و گفتند که به ناظر بازی اعلام کردیم و به باشگاه هم اعلام کردیم که این کار را نکرده‌اند تا روز بازی هم منتظر بودیم که ضمانتنامه‌ بیاورند و حتی یک نامه از یک مقام رسمی دولتی ورزش آوردند که این دو باشگاه نمی‌توانند رضایت‌نامه بدهند و دولتی هستند. 

 

درودگر اضافه کرد: حقوقی سازمان لیگ دعوت شد و ایشان گفتند که اگر در بانک‌های خصوصی اقدام کنید به شما ضمانتنامه‌ می دهند، البته من از نظر حقوقی این مسأله اطلاع دقیق ندارم ولی می‌خواهم بگویم که نزد سازمان لیگ سپرده می‌کردند، چه اشکالی داشت؟ حتی به ارز نیمایی سپرده می‌کردند و از بازیکنان استفاده می‌کردند. بالاخره می‌گویم اگر مشکلی به وجود می‌آید تهییج نکنیم. من به سرپرست، سرمربی و مدیر رسانه ای تیم، شاید برخی ادبیات مدیر رسانه‌ای های تیم را قبول نداشته باشم اما احترام می‌گذارم چون شوکه شدند ولی مدیران که اطلاع داشتند باید به این دوستانه اطلاع می‌دادند.

 

تبلیغات محیطی باز هم در اختیار سازمان لیگ فوتبال

در حالی که با تلاش باشگاه ها، سازمان لیگ فوتبال ایران تبلیغات محیطی را به باشگاه‌ها سپرده بود؛ اما با اعلام صادق درودگر، عضو هیئت رئیسه سازمان لیگ فوتبال تبلیغات محیطی در ادامه این فصل توسط سازمان لیگ انجام می‌شود و از باشگاه‌ها گرفته شده است.

 

او در این باره اعلام کرد: تمام تلاشمان را کردیم با واگذاری تبلیغات محیطی به باشگاه‌ها موافقت کنیم؛ اما مسابقات لیگ بازیچه شرکت‌های تبلیغاتی نیستند.

 


کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------