آخرین اخبار ورزشی

سعید آذری،اخبار ورزشی،خبرهای ورزشی

سعید آذری درباره انتخابات فدراسیون فوتبال: انتخابی کنید که فوتبال از بین نرود

سعید آذری می‌گوید که برنده انتخابات ریاست فدراسیون باید فوتبال را از شکست و نابودی نجات بدهد. به گزارش ورزش سه، کمتر از سه…

کنایه مومنی به پرسپولیس در ماجرای جذب سعید صادقی: استقلال تیم ملی نیست که به بازیکن قول جام‌جهانی بدهد!محمد مومنی،اخبار ورزشی،خبرهای ورزشی
عضو هیأت رئیسه باشگاه استقلال درباره ماجرای سعید صادقی گفت: ما سهمیه جام‌جهانی برای بازیکنی نداریم که به او قول بدهیم اگر به استقلال بیایی به جام‌جهانی می‌روی.

به گزارش فارس، محمد مؤمنی در مورد آخرین وضعیت تیم فوتبال استقلال اظهار داشت: ابتدا از زحمات کادر فنی قبلی استقلال و همچنین بازیکنان که با اقتدار و تعصبات خود موجب سرافرازی هواداران را فراهم کردند تشکر می‌کنم .با توجه به مشکلات و معضلات خانوادگی که فرهاد مجیدی داشت درخواستی را به باشگاه ارائه کرد که مورد توافق ما قرار گرفت.

 

وی در مورد اینکه آیا بار دیگر بحث مشکلات خانوادگی دلیل جدایی مجیدی از استقلال بوده است گفت: یکی از دلایل این بود به هر جهت می‌دانید هر بازیکن یا مربی که افتخاراتی را نصیب خودش می‌کند دوست دارد پیشرفت کند. تیم اماراتی خواستار جذب مجیدی بود و او هم سعی کرد تجربیات خود را در کشور دیگری به چالش بکشد.به نظر من انتخاب خوبی بود

 

عضو هیأت رئیسه باشگاه استقلال اضافه کرد:‌ حضور مجیدی در باشگاه اماراتی پولی برای ما نداشت اما خودش چنین تصمیمی گرفت ما هم دوست به هر جهت رضایت او را داشته باشیم. مجیدی مهره باشگاه استقلال و یکی از بازیکنان و مربیان خوب این تیم بوده است. قطعا می‌توانیم در آینده از تجربیاتش بیشتر استفاده کنیم به همین دلیل رضایت دادیم به باشگاه امارتی برود.

 

مؤمنی در خصوص انتخاب ریکاردو ساپینتو به عنوان سرمربی جدید استقلال عنوان کرد:‌مصطفی آجورلو تجربه لازم و کافی را نسبت به قضایای انتخاب سرمربی دارد به همین دلیل هیأت مدیره به او اختیار تام داد تا بهترین انتخاب را داشته باشد. با توجه به فعالیت‌های مستمری که داشتیم و در کم و کیف قضایا بودیم در نهایت یک سرمربی بسیار خوب به نام ساپینتو را انتخاب  کردیم، توافق کامل و لازم نسبت به حضور او در ایران انجام شد.

 

وی در مورد اینکه عواقب انتخاب ساپینتو با آجورلو خواهد بود، پاسخ داد: هیچ مربی نمی‌تواند تضمین موفقیت بدهد اعضای هیأت مدیره برای فرآیند انتخاب ساپینتو عملکرد خوبی داشتند.

 

عضو هیأت رئیسه باشگاه استقلال در خصوص اینکه شنیده می‌شود مبلغ قرارداد این مربی 450 هزار دلار است،‌گفت: مبالغ قرارداد در اختیار باشگاه است و می‌گویند مبلغ قرارداد هم خصوصی است. این مبلغ زیاد بالا نیست و هر زمان در سیستم کدال گذاشتند به اطلاع همه خواهد رسید.

 

وی در مورد اینکه آیا بحث سعید صادقی با استقلال تمام شده است، گفت: به هر جهت سعی می‌کنیم بازیکن با کیفیتی را در اختیار بگیریم اما تیمی هستیم که سعی داریم در ابتدا نواقص خود را با بازیکنان ایرانی و نفرات خودمان پوشش بدهیم در غیر اینصورت حتماً از بازیکن خارجی استفاده خواهیم کرد مضاف بر اینکه تیم استقلال هستیم و تیم ملی نیستیم. سهمیه جام‌جهانی هم برای بازیکنی نداریم که به او قول بدهیم اگر به استقلال بیایی به جام‌جهانی می‌رویم قول نمی‌دهیم شرایط حضور بازیکن در تیم‌های ملی به جام‌جهانی را فراهم کنیم حتما تیم‌های دیگر این قول را به بازیکن داده‌اند.

 

عضو هیأت رئیسه باشگاه استقلال در خصوص اینکه ساپینتو از ایران رفته و چه زمانی قرار است بازیکنان را ببیند و لیست خرید بدهد،‌گفت: حتما لیست خود را داده‌ است به هر حال دنیای دیجیتال به شکلی است که فیلم و همه اسناد وجود دارد فکر می‌کنم ساپینتو حدود 12 فیلم بازی را دیده است.

 

وی در خصوص اینکه آیا باشگاه استقلال رسماً مذاکره‌‌ای با الکساندر نوری داشته است، گفت: باشگاه استقلال با خیلی‌ها مذاکره کرد اما به خواسته‌های آنها تن نداد برنامه ما این بود که شرایط برای همکاری طرفین برد برد باشد نه اینکه یکطرفه باشد مربیانی که به این کشور می‌آیند باید به حضور در فوتبال ایران افتخار کنند که به فوتبال ایران می‌آیند و به او کمک می‌کنند ما هم به او کمک می‌کنیم نباید اینگونه باشد وقتی یک مربی به ایران می‌آید همه چیز به نفع او باشد. در مذاکرات خود این مقوله را گنجاندیم و سعی کردیم احترام متقابل باشد استقلال باشگاه بسیار بزرگی است. همانگونه برای یک سرمربی احترام قائل هستیم متقابل همان احترام را برای خود قائل هستیم سعی کردیم این رویه مدنظرمان قرار بگیرد تا خدشه‌ای به پیشینه استقلال وارد نشود.

 

عضو هیأت رئیسه باشگاه استقلال در گفت‌وگو با برنامه ورزشگاه در خصوص اینکه آیا قرارداد وریا غفوری برای آینده این باشگاه جایگاهی در تصمیم سرمربی دارد، گفت: در مورد تصمیمات سرمربی صحبت می‌کنید پس من وارد این مقوله نمی‌شوم.

 

***

 

سمیعی: دست همه دلالان از قرارداد ساپینتو کوتاه شد/ جدایی مجیدی برای استقلال عایدی نداشت

معاون باشگاه استقلال گفت: تا آخرین لحظه ایمان داشتیم مجیدی می‌ماند و به کارش در استقلال ادامه می‌دهد.

 

به گزارش آنا، فرشید سمیعی در مورد جدایی فرهاد مجیدی از تیم استقلال اظهار کرد:‌ برخلاف آنچه که برخی می‌گویند از قبل جدایی مجیدی قطعی شده بود و مدیریت از این موضوع اطلاع داشت چنین چیزی نبود، تا آخرین لحظه ایمان داشتیم مجیدی می‌ماند و به کارش در استقلال ادامه می‌دهد زیرا پروژه‌ای که با او طراحی کرده بودیم سه ساله بود.

 

وی افزود:‌ بنا به دلایل محترمی که مجیدی داشت از تیم ما رفت او برای استقلال خیلی زحمت کشید برخی انتقاد کردند که  چرا مدیریت به مجیدی اجازه رفتن داد، اما وی خیلی زحمت کشید و در خیلی از موارد از خودش مایه گذاشت اما وقتی جدایی را به عنوان خواسته خودش در نظر گرفت و به ما اعلام کرد مدیریت تصمیم گرفت به عنوان تشکر و پاداش با درخواستش موافقت کند در حالی که همگان به دنبال این بودند مجیدی بماند.

 

سخنگوی باشگاه استقلال اضافه کرد: در هر صورت مجیدی در استقلال بسیار عالی کار کرد و امیدواریم هر جا هست موفق باشد. اما طبق درخواست‌های مختلف تصمیم گرفته شد مربی جایگزین شود اما پس از آن طبق دلایل مختلف تصمیم گرفته شد مربی ایرانی جایگزینش شود. متأسفانه به دلیل اتفاقاتی که افتاد همکاری با مربی داخلی ممکن نبود مقداری از این موضوع به خاطر هجمه‌هایی بود که به مربی ایران آمد و می‌دانید از کجا نشئت می‌گرفت به پیج مربی ایرانی رفتند و خیلی از اتفاقات رخ داد. در هر صورت همکاری با مربی ایرانی میسر نشد. پس از آن رزومه مربیان خارجی مدنظر بررسی شد کشور ما جایی است که باید وضعیت مربی خارجی از لحاظ فرهنگی و اجتماعی بررسی شود. باشگاه استقلال هم در سه دوره اخیری که مجیدی آمد و به ویژه در سال آخر با اضافه شدن تیم مجیدی به ایده مشخص فوتبال رسیده بود باید این راه ادامه پیدا می‌کرد تا بازیکنان بتوانند شرایط را درک کنند. در نهایت پس از بررسی گزینه‌های مختلف با ساپینتو به توافق رسیدیم.

 

سمیعی در مورد اینکه آیا از لحاظ مبلغ از همکاری با ساپینتو راضی هستند، پاسخ داد: برخی صحبت از دلال و دلال‌بازی می‌کنند اما باید بگویم دست همه دلالان کوتاه شد. قراردادی که بستیم قیمتش بسیار عالی است. نمی‌خواهم رقم و مبلغ بدهم زیرا رقم‌هایی که در مورد مربیان خارجی داشتیم به هیچ عنوان مبلغ دلالی به آن اضافه نشد کار مذاکره با ساپینتو به صورت مستقیم انجام شد باید بگویم مبلغی که با او بستیم بسیار خوب و به سود باشگاه استقلال است.

 

سخنگوی باشگاه استقلال تصریح کرد:‌ اینکه برخی می‌گویند زیرساخت‌ها را رها کنید و بازیکن بخرید باید بگویم شرایط جدید حقوقی باشگاه استقلال چنین مسائلی را ایجاب نمی‌کند. شرکتی هستیم که وارد فرابورس شده‌ایم و نمی‌توانیم ضررده شویم شرایط سابق تمام شد و رفت. باید حال را در نظر بگیریم و هم به کارهای زیرساختی برسیم تا باشگاه درآمدزا بشود و بتوانیم خود را حفظ کنیم این موضوع دو طرفه است باشگاه استقلال شرایطی دارد که باید لحاظ شود. استقلال خودش را با هیچ باشگاه دیگری مقایسه نمی‌کند از کوچک‌ترین کمکی محروم بوده و خودش است و خودش.

 

سمیعی اضافه کرد: با توجه به امتیازاتی که دارد درآمدزایی می‌کند از دولت و سازمان و نهاد و جایی کمکی دریافت نمی‌کند و پولی نمی‌گیرد. استقلال با درآمدهای خودش کار را پیش می‌برد. طبق سبقه‌ای که آجرلو داشته نقل و انتقالات استقلال با نظر سرمربی انجام شده است. در استقلال هم همینگونه بود سال گذشته تمام نقل و انتقالات با نظر فرهاد مجیدی انجام شد و در این فصل هم کار با نظر ساپینتو انجام خواهد گرفت.

 

وی در خصوص اینکه فرهاد مجیدی با استقلال قرارداد سه ساله داشت و اکنون که به تیم اتحاد کلبا رفته است آیا عایدی مالی به استقلال می‌رسد، گفت: خیر، قبل از امضای قرارداد مجیدی با استقلال، وی از باشگاه درخواست کرد در خصوص پاداش‌ها و عناوین پاداشی در نظر بگیرد زمانی هم که با باشگاه دیگر قرارداد می‌بندد و به استقلال این موضوع را اعلام کند از استقلال درخواست کرد به خاطر تلاش‌ها و زحماتش قرارداد قبلی فسخ بشود تا بتواند به تیم  جدیدی برود با وجود مخالفت باشگاه استقلال و صحبت‌های مکرری که با مجیدی حتی از دوبی داشتیم، بنا به دلایلی که خیلی از آنها واقعی و به خاطر جو فوتبال ایران بود مجیدی تصمیم گرفت که ماندنش به صلاح نیست اما عاشقانه این تیم را دوست دارد. وی در ادامه رفت و قراردادش را با باشگاه اماراتی منعقد کرد از این انتقال عایدی به باشگاه استقلال نرسید.

 

سخنگوی باشگاه استقلال در مورد اینکه کمپ ناصر حجازی در مراحل آماده‌سازی است و استقلال فصل آینده در کجا تمرین خواهد کرد، عنوان کرد: یکی از معضلاتی که باشگاه استقلال از سال‌های قبل داشته است مشخص نبودن محل تمرین بود در نهایت قرار شد امسال چند زمین آماده داشته باشیم و فقط کمپ حجازی آماده نباشد. زمین تمرین حجازی برای تمرینات این فصل استقلال آماده خواهد بود اما زمین مجموعه انقلاب را هم حفظ خواهیم کرد. در مورد زمین آرارات هم باید جمع‌بندی داشته باشیم که آیا این زمین را هم حفظ کنیم یا خیر. البته بازسازی ورزشگاه مرغوب‌کار در دستور کار است آنجا هم دو زمین تمرین دارند که برای بازسازی آن اقدام خواهیم کرد.

 

سمیعی در مورد اینکه قرارداد وریا غفوری با استقلال تمام شده و آیا باشگاه برنامه‌ای برای تمدید این قرارداد دارد، توضیح داد: همین الان با ساپینتو در حال تبادل اطلاعات هستیم و فیلم تمام بازیکنان در اختیار او قرار گرفته است همه را ملاحظه می‌کند مذاکرات برای تقویت تیم آغاز شده و همین امروز هم ادامه پیدا کرده است. طبق نظراتی که ساپینتو برای ما ارسال می‌کند کار را برای تمدید قرارداد بازیکنان شروع کرده‌ایم.

 

وی ادامه داد: معمولا ساختار تیم قهرمان را به صورت کلی تغییر نمی‌دهند بلکه آن را ترمیم و تقویت می‌کنند. برای فاز تهاجمی استقلال دست کم دو سه خرید خواهیم داشت. ساپینتو با توجه به تجربه‌ای که در پرتغال داشته و شناختی که از بازیکنان ایرانی به دست می‌آورد انتخاب‌های خوبی خواهد داشت. بازیکنانی که به استقلال اضافه می‌شوند باید دلشان با این تیم باشد. هر چند برخی می‌گویند آن ۵۰۰ میلیارد یا ۳۵۰ میلیاردی که مدیرعامل وعده داد چه شد؟ اما مدیرعامل باشگاه ما اعلام کرد با کارگزار قرارداد ۵۰۰ میلیاردی بسته اما نگفت با اسپانسر چنین قراردادی بستیم.

 

سخنگوی باشگاه استقلال اضافه کرد: تمام کارها برنامه‌ریزی شده بود اما اولین ضربه را از همین داخل فوتبال ایران خوردیم مراجع و نهادهایی نامه زده و گفتند استقلال برای انتخاب کارگزار تشریفات قانونی را رعایت نکرده و خلاف قانون عمل شده است. طبق همین صحبت‌ها نهادهای نظارتی با توجه به وظایفی که دارند ورود کردند تا بررسی کنند و ببینند مشکل چیست. در آن زمان هرگونه قرارداد با استقلال را ممنوع کردند تا بررسی‌های کامل نهایی شود در نهایت استقلال در شرایطی که ۴، ۵ ماه از فصل را از دست داد برنده موضوع شد. به خاطر همین نامه‌هایی که از داخل زده شد ۲۰۰ تا ۲۵۰ میلیارد تومان را از دست دادیم، تمام اسناد موجود است.

 

سمیعی در خصوص شرایط جذب محمد محبی، علیرضا کوشکی و ... گفت: باشگاه استقلال بازیکنانی را مدنظر دارد اما اسم بازیکن را نمی‌گوییم زیرا از این کار خاطره خوشی نداریم  و وقتی اسم بازیکن را گفتیم مشکلات متعددی ایجاد شد. بازیکنی که دلش با استقلال نیست به هیچ عنوان مدنظر قرار نمی‌گیرد نمی‌توانیم برخی آپشن‌ها را به بازیکن بدهیم.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    سایر خبرهای داغ

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------