آخرین اخبار ورزشی

معزعلی،اخبار ورزشی،خبرهای ورزشی

توهین معزعلی به هواداران پرسپولیس: آن ها احمق هستند!/ سرقت تلفن همراه و پول از درویش در ورزشگاه آزادی

معز علی نسبت به اتفاقات بازی پرسپولیس و الدحیل دلخور بود. به گزارش طرفداری، تیم های پرسپولیس و الدحیل در حالی امشب باهم بازی…

بیرانوند: تیم‌ها در آسیا در حال پیشرفتند ما در حال بیانیه‌نویسی/ پیشنهاد ۱۱۰ میلیاردی از استقلال داشتمبیرانوند،اخبار ورزشی،خبرهای ورزشی
دروازه‌بان ملی‌پوش پرسپولیس گفت: تیم‌های عربستانی و آسیایی سطح بسیار بالایی دارند و همیشه در شرایط بازی هستند، ولی ما در حال شکایت کردن و بیانیه‌نویسی هستیم.

به گزارش ایرنا، علیرضا بیرانوند دوشنبه شب در برنامه تلویزیونی در خصوص حضورش در دیدار مقابل النصر عربستان، اظهار داشت: ۸ صبح بیدار می‌شدم و ۱۱ شب به خانه برمی‌گشتم تا توانستم مقابل النصر بازی کنم. کشیدگی درجه دوم داشتم و حداقل باید چهار هفته استراحت می‌کردم. ۴-۵ هفته باید فیزیوتراپی می‌کردم تا بتوانم بازی کنم ولی خدا رو شکر خیلی زودتر و با ۵۰-۶۰ درصد آمادگی مقابل النصر بازی کردم. نباید بگویم اما با آمپول بازی کردم. این بازی برای مردم و هواداران مهم بود اما توانستم خودم را به بازی برسانم ولی نتیجه آن چیزی که می‌خواستیم نشد.

 

وی افزود: با ۶۰ درصد از توانم مقابل النصر بازی کردم و دکتر به من گفت اگر بازی و تمرین کنی ممکن است جام ملت‌ها را هم از دست بدهی اما تلاشم این بود که نگرانی هواداران پرسپولیس را از بین ببرم.

 

وی با اشاره به وضعیت لیگ برتر ایران عنوان کرد: تیم‌های عربستانی سطح بسیار بالایی دارند اما مهم‌تر این است که آن‌ها در شرایط بازی هستند و به صورت مرتب بازی دارند اما تیم‌های ما در حال شکایت از یکدیگر و بیانیه نویسی هستند.

 

بیرانوند ادامه داد: ستاره‌های بزرگ النصر اصلا جلوی پرسپولیس بازی نکردند و حتی به بچه‌ها گفتم قبل از این که ما ترابی را از دست بدهیم و با اخراج سرلک ۱۰ نفره شویم، آن‌ها هشت نفره بودند. بازیکنان بزرگی مثل مانه و رونالدو اصلا پرس نمی‌کردند و فقط منتظر تک موقعیت‌ها بودند.

 

دروازه‌بان تیم ملی ادامه داد: من یک بار هم گفتم که امیدوارم بازی‌ها در ورزشگاه آزادی برگزار نشود زیرا حس می‌کنم یک نفری که مسئول این چمن بوده، با او فسخ قرارداد کردند و او چمن را به این اوضاع در آورده است.

 

وی در مورد روند آینده تیمش گفت: فردا با نساجی بازی دوستانه در ورزشگاه شهید کاظمی داریم. ما یک سال است در این چمن هر روز در حال تمرین هستیم و وضعیت چمن آن بهتر از آزادی است.

 

وی با تاکید بر اشتباه بودن تعطیلی لیگ در آستانه آغاز دوباره لیگ برتر خاطرنشان کرد: چرا باید برای تیم زیر ۲۳ سال ما چنین اتفاقی رخ بدهد که برخی بازیکنان به چین رفتند. به نظرم نباید حسینی و مطهری به هانگژو می‌رفتند که لیگ هم تعطیل شود.

 

دروازه‌بان تیم ملی درباره اظهار نظر بازیکنان النصر در خصوص چمن ورزشگاه آزادی بیان کرد: شنیدیم که چند بازیکن النصر در این مورد صحبت کردند؛ این ورزشگاه نماد ورزش ما است و برای کشور ما بد می‌شود. شما که می‌دانستید این بازی بدون هوادار است، بازی را در جای دیگری برگزار می‌کردید. مس رفسنجان و فولاد خوزستان، استادیوم‌های فوق‌العاده‌ای دارند، چرا آن جا برگزار نکردید؟ به نظرم بعد از بازی الهلال با نساجی، دیدارهای استقلال و پرسپولیس ذع به ورزشگاه دیگری منتقل کنید. قطعا اگر هواداران را داشتیم، نتیجه بهتری می‌گرفتیم.

 

وی در خصوص مصدومیت بازیکنان گفت: مهدی ترابی روز قبل هم از همان ناحیه مچ پا مصدوم شده بود و در زمین تشدید شد. میلاد سرلک هم داور نمی‌دانست که کارت زرد دارد، وگرنه به او کارت نمی‌داد. به او گفتم با داور صحبت می‌کردی که من کارت دارم. رونالدو وقتی که با کنعانی برخورد کرد، بین دو نیمه به داور گفت که این‌ها قصدشان، مصدومیت من از ناحیه مچ پا است. بازی مقابل چنین تیم‌هایی برای بازیکنان درس است که چه قدر با کیفیت بازی می‌کنند.

 

بیرانوند با اشاره به چالش ابتدای فصل و جدایی از باشگاه پرسپولیس توضیح داد: من از باشگاه پرسپولیس طلبکار بودم و ۲ بار نوتیس (اخطار) دادم و توجهی نکردند، اگر نوتیس سوم را می‌دادم هم به خودم و هم به باشگاه بی‌احترامی می‌کردم. من رک صحبت می‌کنم و همیشه حقیقت را می‌گویم به همین دلیل من با باشگاه پرسپولیس لج کردم. حجت کریمی سرپرست سابق باشگاه استقلال صحبت‌هایی را مطرح کرد که جوابش را نمی‌دهم، چرا که ممکن است هواداران این باشگاه علیه من جبهه بگیرند و بی‌احترامی به هواداران عزیز استقلال است. من برای باشگاه استقلال و هوادارانش احترام قائل هستم. 

 

وی ادامه داد: من وقتی از پرسپولیس رفتم، ۷۰۰ هزار دلار از باشگاه آنتورپ وارد خزانه پرسپولیس کردم. من به همه تیم‌هایی که من را خواسته بودند گفتم که من فقط پولم را از پرسپولیس می‌خواهم که حدود پنج میلیارد تومان بود. مدیریت پرسپولیس اصلا برای من اهمیتی قائل نبود و من فقط به دنبال احترام بودم و با وکیل من مذاکرات جدی انجام دادند.

 

بیرانوند همچنین درباره پیشنهاد باشگاه استقلال نیز  گفت: ۷۰ میلیارد قرارداد دوساله من بود و قرار بود ۴۰ میلیارد تومان به من نقد پرداخت شود و پولی که ممکن است برای خیلی‌ها ارزش داشته باشد، اما برای من مهم نبود. من نمی‌توانم ۴۰ میلیارد بگیرم و افتخاراتی که با پرسپولیس داشتم را فراموش کنم. اگر مذاکره یا اتفاقی با استقلال رخ داد، به دلیل دوستان مشترک ما و آدم‌های بزرگ ما بودند. من به دوست مشترکمان گفتم این کار ممکن است کشور را به هم بریزد. من کاملا می‌دانستم دارم چه کاری انجام می‌دهم و در شرایطی که همه می‌گفتند بیرانوند اسپیناس است یا الان به آزادی رفته، من به ملاقات یک بیمار رفتم. من ۱۱۰ میلیارد را به خاطر ۵ میلیارد تومان نگرفتم و جالب این است که بعد از فسخ هم باشگاه پرسپولیس جلو نمی‌آمد و چون می‌دانست که من به استقلال نمی‌روم، زرنگی کردند و منتظر من ماندند. به من حق نمی‌دهید که ناراحت بشوم؟

 

بیرانوند با اشاره به مشکلات خانوادگی در زمان فسخ قرارداد پرسپولیس اظهار کرد: پسرم طاها خیلی به من زنگ می‌زد و حرف‌های عجیبی زد؛ او گفت اگر این اتفاق رخ بدهد خودکشی می‌کنم! پسرم گفت پرسپولیس اگر ۲۰ میلیارد هم داد به آن جا برو و در آخر هم همان قرارداد خودم را بستم. من از عده‌ای از پیشکسوت‌های پرسپولیس ناراحت هستم. مگر برای پرسپولیس کم بازی کردم؟ و یا فقط یک سال در این تیم بودم. گفتند بیرانوند را ببخشید، مگر من چه کاری کرده بودم که من را ببخشند؟ مگر آدم کشتم، من فقط حق و حقوقم را می‌خواستم و با پرسپولیس دوازده قهرمانی آورده‌ام و نیازی نیست که هوادار پرسپولیس من را ببخشد. شما هواداران از تیم قهرمانی می‌خواهید، پس باید از آن‌ها حمایت کنید.

 

وی ادامه داد: سالی بود که ما پنج هفته زودتر قهرمان شده بودیم و  اعتصاب کردیم و به جای این که از ما حمایت شود، هواداران به ما فحش دادند. هیچ وقت دوست نداشتم که مردم به باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس کمک کنند.

 

ملی‌پوش فوتبال ایران درباره جزئیات قرارداد جدیدش با پرسپولیس توضیح داد: پرسپولیس خارج از قرارداد چیزی ندارد. یک سری اشخاص هستند که عاشق پرسپولیس هستند. من این شخص را می‌شناسم و می‌دانم هرکسی که وارد مدیریت این باشگاه می‌شوند، به خاطر این شخص است. او عاشق پرسپولیس است و گفت نمی‌خواهد اسمی از من باشد و به او گفتم شما که به باشگاه کمک می‌کنید، اسم خودتان را هم علنی کنید. کمک‌هایش اینگونه است که تمام وسایل فیزیوتراپی، تخت‌های ماساژور، پول شام بازیکنان و داروهای مورد نیاز را برای باشگاه می‌خرد. او از جان و دل برای پرسپولیس کار می‌کند و وقتی سقف باشگاه پر است، ممکن است دو الی سه میلیارد این بازیکن را در پرسپولیس نگه دارد ولی انگار من را خیلی دوست ندارد.

 

وی ادامه داد: حس می‌کنم صندلی مدیریت پرسپولیس درحال لرزش است. بازیکنان پرسپولیس صد درصد از آپشن‌های قراردادهای خودشان را نگرفته‌اند.

 

دروازه‌بان پرسپولیس افزود: اگر قرار بود از سپاهان امتیاز کم شود، باید برای هربازی سه امتیاز کم می‌شد اما من از ته دلم اصلا نمی‌خواستم از سپاهان امتیاز کم شود.

 

وی درباره درخواست پیراهن رونالدو از سوی یکی از بازیکنان پرسپولیس گفت: شهاب زاهدی از رونالدو درخواست پیراهن نکرد. کنعانی در این بازی خوب بازی کرد و رونالدو را تحت فشار گذاشت ولی شهاب به رونالدو خسته نباشید گفت و درخواست پیراهن نکرد. از طرف ما درخواستی برای پیراهن رونالدو نشد و من دوست داشتم دوباره جلوی رونالدو بازی کنم. به هیچ عنوان نمی‌خواستم از این بازی فرار کنم و هرکسی جای من بود، از شرایط استفاده می‌کرد و حتی جلوی الدحیل هم بازی نمی‌کرد. من حتی الان هم به صد درصد خودم نرسیدم.

 

بیرانوند هم کمک هوادار متمول به پرسپولیس را تایید کرد

بعد از کسر امتیاز انضباطی از باشگاه سپاهان بابت آنچه تخلف این تیم از قوانین دستورالعمل نقل و انتقالاتی عنوان شده، مدتی است که ادعاهایی مبنی بر کمک‌های مالی یک شخص موسوم به هوادار متمول پرسپولیس باعث بروز حساسیت‌هایی شده است. در همین خصوص هفته گذشته صادق رئیسی کیا کارشناس حقوقی ورزشی با حضور در برنامه فوتبال برتر در این باره توضیحاتی داد و آن را مصداق بارز تخلف دانست و گفت: "در مورد گردش‌های مالی فقط باید یک شماره حساب رسمی متعلق به باشگاه وجود داشته باشد. دادن شماره حساب فرد دیگری و یا اهدای خانه و ماشین دادن دور زدن قانون است."

 

این صحبت در حالی مطرح شد که چندی پیش رضا درویش مدیرعامل پرسپولیس در مواجهه با سوالاتی در این باره، کمک‌های مالی هوادار متمول تیمش را تکذیب نکرد و آن را صرفا از سر علاقه‌ او به تیم و بازیکنان دانست. با این حال امشب علیرضا بیرانوند در برنامه فوتبال برتر صحبت‌هایی کرد که احتمالا برای پرسپولیسی‌ها گران تمام شود.

 

بیرانوند که به عنوان میهمان ویژه در استودیوی برنامه حضور داشت بعد از این سوال مجری برنامه که "آیا خارج از قرارداد چیزی وجود دارد؟"جوابش را با این جمله آغاز کرد که "پرسپولیس خارج از قرارداد چیزی ندارد" اما پس از آن به هوادار متمول اشاره کرد و نقش او در این خصوص را پررنگ عنوان کرد: "یک سری اشخاص هستند که عاشق پرسپولیس هستند. من این شخص را می‌شناسم و می‌دانم هرکسی که وارد مدیریت این باشگاه می‌شود، به خاطر این شخص است. او عاشق پرسپولیس است و گفت نمی‌خواهم اسمی از من باشد. او از جان و دل برای پرسپولیس کار می‌کند."

 

دروازه بان پرسپولیس که قصد حمایت معنوی از این هوادار را داشت به یکباره صحبتی کرد که بعید نیست برای قرمزها دردسرساز شود. او گفت: "این هوادار وقتی سقف باشگاه پر است، برای چند میلیارد بازیکن را در پرسپولیس نگه می‌دارد."

 

با توجه به توضیحات رئیسی کیا درباره قوانین دستورالعمل نقل و انتقالاتی قطعا همین جمله می‌تواند دستاویز باشگاه‌های رقیب پرسپولیس شود تا به واسطه آن کمیته انضباطی را برای اجرای حکم سنگین علیه قرمزها تحت فشار قرار دهند. حالا باید دید واکنش‌ها به این اظهارات بیرانوند چگونه خواهد بود و چه تبعاتی به دنبال خواهد داشت.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    سایر خبرهای داغ

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------